Szukam chirurga plastyka, który zna się na twardzince :)

Obrazek
Masz szczególnie dobre lub złe doświadczenia - napisz...
Informacje na temat rent, ulg, dofinansowań.
Prawa Osób Niepełnosprawnych.

Szukam chirurga plastyka, który zna się na twardzince :)

Postprzez Anula » So lis 02, 2013 22:51

Witam :)
Chciałam się zapytać czy ktoś z Was korzystał kiedyś z porad lub miał przeprowadzoną operację u jakiegoś chirurga plastyka, który dobrze zna się na twardzinie? Z powodu zmian chorobowych mam asymetrię twarzy i ubytek tkanek miękkich i kostnych w jej prawej połowie. W lutym miałam wykonany przeszczep koriowy z pachwiny do policzka w Polanicy Zdrój. Niestety miałam powikłania (uszkodzony nerw twarzowy po operowanej części). Na szczęście mimika twarzy wróciła, ale dalej mam malutkie problemy z okiem i ogólnie policzek boli i jak dotykam go to czuję jakby to nie był mój policzek. Ale i tak jest coraz lepiej, mam nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy :D Jest już mała poprawa, policzek nie jest wklęsły a troszkę wypukły- z czego jestem dumna :D Po kolejnej konsultacji w Polanicy stwierdzono, że mogą mi dalej kontynuować kolejne przeszczepy na policzek i czoło, ale mam się zastanowić skoro mam jeszcze oznaki paraliżu. Lekarka zasugerowała inną metodę, której oni nie wykonują- przeszczep tłuszczu wolnego. Muszę wyszukać lekarza, który się tym zajmuje, wiadomo najlepiej na NFZ. Inny chirurg plastyk proponuje plastyka, który musi znać dobrze twardzinę i mieć już w swojej karierze podobne operacje. Zależy mi na poznaniu kilku opinii, a przede wszystkim wielkości ryzyka przy kolejnej ingerencji chirurgicznej. Nasza skóra ma problem z rozciąganiem się, ukrwieniem i tu jest problem. Na szczęście poprzedni przeszczep mi się przyjął, ale boję się że następnym razem może zostać trwale uszkodzony nerw, albo pozostaną problemy z okiem. Jeśli ktoś coś czytał, widział czy słyszał o lekarzu tej specjalizacji to proszę o kontakt :) Plastyk z Gdańska napisał maila do kolegi profesora z Francji (zobaczymy czy się zainteresuje), ja wysłałam maila z zapytaniem do dr Szczyta (ponieważ oglądałam jego osiągnięcia w Sekretach Chirurgii i wiem że miał specjalizację w Polanicy) :) Przyjaciółki pomagają mi szukać stowarzyszeń z naszą chorobą w kraju i za granicą i wierzę, że z czasem coś z tego wyjdzie :) Jeśli nawet nie dojdzie do kolejnych operacji to chcę mieć przekonanie, że uczyniłam wszystko co w mojej mocy :)
Pozdrawiam :)
Anula
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 19:38

Postprzez » So lis 02, 2013 22:51

 

Re: Szukam chirurga plastyka, który zna się na twardzince :)

Postprzez Iwona » Wt lis 05, 2013 12:57

Witaj:)
Ela z tą samą odmianą twardziny, miała operację plastyczną w Bydgoszczy z której była zadowolona
Poczytaj proszę jej wątek
viewtopic.php?f=2&t=183
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Szukam chirurga plastyka, który zna się na twardzince :)

Postprzez Anula » Wt lis 05, 2013 21:57

Dziękuję, poczytałam historię Eli. Z tego co się doczytałam wychodzi, że Ela miała operacje w Bydgoszczy- wycinanie zmienionej części skóry na twarzy. U mnie jest jeszcze inna sytuacja, bo mam mieć jeszcze wypełnianie, być może tym razem wolnym tłuszczem... Ale dziękuję bardzo, każde doświadczenia są dla mnie bardzo ważne, każdy z nas przeżywa różne trudności i mógłby o swoim życiu napisać książkę :) Doświadczenia innych uczą i nas, i za to lubię nasze forum :wink:
Anula
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 18
Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 19:38

Re: Szukam chirurga plastyka, który zna się na twardzince :)

Postprzez moniq » Wt cze 14, 2016 19:47

Witajcie,

ponawiam pytanie jak w temacie. Czy ktoś zna/kojarzy/słyszał o chirurgu plastyku zajmującym się twardziną?

Pozdrawiam.
http://blogzkultura.blogspot.com/
"W drodze swojej nie ustawaj, żebyś doszedł, dokąd chcesz. Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem."
moniq
lokator
lokator
 
Posty: 332
Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 21:13
Lokalizacja: Rydzyna/Wrocław

Re: Szukam chirurga plastyka, który zna się na twardzince :)

Postprzez kamasia19 » Śr cze 15, 2016 20:04

Witam.
W Warszawie jest klinika prywatna dr.Ambroziaka.Robią m.in. wypełnienia tłuszczem.Na TVN Style o 19.40 w wtorki ( i nie tylko) pokazują jak pomagają różnym przypadkom.U niektórych robią to za darmo jako reklama. Poszukaj w internecie.
kamasia19
lokator
lokator
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 21:14
Lokalizacja: Otwock/Warszawa

Postprzez » Śr cze 15, 2016 20:04

 


Powrót do Lekarze, szpitale, sanatoria, ZUS, PFRON

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron