Prośba o interpretację wyników ana profil3

Obrazek
To tutaj czytasz Regulamin, witasz się z nami, opisujesz Swoją historię...

Prośba o interpretację wyników ana profil3

Postprzez tasza » Śr cze 24, 2015 17:46

Witam Was serdecznie, mam 34lata i niezidentyfikowany problem związany m.in. z odczuwaniem temperatury i reakcji na nią (piekielne odczucie zimna, reakcje końcówek ciała przypominające odmrożenia przy zmianach bądź lekko niskich temperaturach). W ramach konsultacji medycznych zalecono wykonanie wyniku na przeciwciała przeciwjądrowe, które zrobiłam i czekam na wizytę u lekarza, natomiast zupełnie nie umiem stwierdzić co one oznaczają, więc jeżeli moglibyście coś zasugerować to będę wdzięczna.
Wykonany test to ana profil3 (14 Ag. PCNA)
Kontrola WS 80
rnp/sm intensywność 1
sm 2
ro-52 rekombinant 2
ssb 2
scl-70 3
Jo-1 2
Centromer B 3
PCNA 2
dsDNA 12
Nukleosomy 5
Histony 1
AMA-M2 4
I co ten zestaw wyników może oznaczać? Dziękuję za odpowiedź :wink:
tasza
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt cze 23, 2015 15:19

Postprzez » Śr cze 24, 2015 17:46

 

Re: Prośba o interpretację wyników ana profil3

Postprzez Iwona » Cz cze 25, 2015 10:14

Witaj:)

My jesteśmy tylko laikami, nie lekarzami i trudno jest nam ocenić już tak szczegółowe badane. Możemy też się pomylić, przynajmniej ja.
Zawsze wyniki muszą być interpretowane na podstawie objawów oraz badania lekarskiego.
Nie podałaś nam też wyniku ANA oraz typu świecenia.
Czy wynik był przedstawiony w postaci paskowej? U mnie w ANA# było jasno określone które z tych przeciwciał są dodatnie a które wysoko dodatnie. Każde laboratorium może mieć też inne normy, więc nasza interpretacja też może być mylna.
Na moje oko jako laika, masz trochę za wysokie DsDNA który może sugerować tocznia .
Jednak określenie normy anty-dsDNA – zależne jest od stosowanej metody laboratoryjnej i zaleceń producenta.

przeciwciała anty-dsDNA są swoistymi markerami tocznia rumieniowatego układowego, a ich miano koreluje z aktywnością choroby;


Przeciwciało to jest też dodatnie w wielu innych chorobach.
Poczytaj sobie pod tym adresem
http://www.labtestsonline.pl/tests/prze ... html?tab=3
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Prośba o interpretację wyników ana profil3

Postprzez ibiza13 » Cz cze 25, 2015 11:29

Taszo witaj na forum :P

Przyłączam się do zdania Iwony. My jesteśmy laikami. Chyba nikt z użytkowników naszego forum nie ma wykształcenia medycznego, więc nikt z nas nie podejmie się interpretacji wyników. Tak jak napisała Iwona ważne jest jakimi normami posługuje się laboratorium. Moje wyniki poziomu przeciwciał są zawsze oznaczane z postaci plusów i określeń silnie dodatnie, słabo dodatnie. Z taki oznaczeniem, który napisałaś spotykam się po raz pierwszy.

Pozdrawiam.

P.S. Gdy już będziesz po wizycie u lekarza to napisz jak je zinterpretował.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Prośba o interpretację wyników ana profil3

Postprzez tasza » Pt cze 26, 2015 10:59

Dziękuję za odpowiedzi :) , sama nie orientuję się w typach świecenia itp. więc czekam na wizytę, zobaczymy co doktor powie.
tasza
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt cze 23, 2015 15:19

Re: Prośba o interpretację wyników ana profil3

Postprzez anulka » N lis 12, 2017 01:29

I co doktor coś powiedział? Nic nie napisałaś...
anulka
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz lis 09, 2017 06:39

Postprzez » N lis 12, 2017 01:29

 


Powrót do Nasze Historie Choroby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron