Refundacja

Obrazek
Wpadnij tu, żeby pogadać na dowolny temat.
Linki do najważniejszych fundacji, stowarzyszeń, portali internetowych.

Re: Refundacja

Postprzez kamasia19 » N mar 04, 2012 20:29

Jeżeli to ma być jakaś pociecha, to byłam na wizycie u reumatolog we wtorek,powiedziała,że lekarze walczą o refundację na choroby reumatologiczne m.in. twardzina.Przykro mi się zrobiło ,że dzieci chore na choroby reumatyczne nie mają żadnych refundacji i zniżek.Miejmy nadzieję ,że coś zdziałają.
kamasia19
lokator
lokator
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 21:14
Lokalizacja: Otwock/Warszawa

Postprzez » N mar 04, 2012 20:29

 

Re: Refundacja

Postprzez Mielnior » Wt mar 06, 2012 00:57

Dzięki za tą informację kamasiu. Temat jest cały czas aktywny, czekamy tylko, aż się kilka spraw ustawowych wyklaruje. Bo też co tydzień, to coś nowego się dowiaduję w tym temacie.
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Re: Refundacja

Postprzez Iwona » Pt cze 01, 2012 16:46

Kochani mam super wieści i zmiany na lepsze ,jakich jeszcze do tej pory nie było.
Prezes Związku Reumatologów wraz z innymi lekarzami wywalczyli dla nas refundację.
Uwaga
Cellcept jest dla nas refundowany i wynosi 3,20 zł.
Wczoraj na refundację dostała go nasza Anna.
Inne leki też są refundowane i oby tak pozostało.

INFORMACJA PRASOWA
w związku z publikacją projektu Obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 maja 2012 r.

Projekt Obwieszczenia Ministra Zdrowia zawiera listę refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, która wejdzie w życie z dniem 1 maja 2012 r.
(...)
7. W obwieszczeniu dodano nowe wskazania pozarejestracyjne (off-label). Dla wymienionych niżej substancji czynnych są to odpowiednio:
a. cyklofosfamid - choroby autoimmunizacyjne oraz amyloidoza;
b. azatiopryna - choroby autoimmunizacyjne inne niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego;
c. flutikazon postacie donosowe - nieżyt infekcyjny lub alergiczny nosa; Nieżyt trąbki słuchowej powikłany wysiękowym zapaleniem ucha;
d. colecalciferolum (vit. D3) - osteoporoza, profilaktyka osteoporozy posterydowej - zgodnie z zaleceniami EULAR i polskimi lub profilaktyka osteoporozy posterydowej - zgodnie z zaleceniami EULAR i polskimi w zależności od zapisów w odpowiednich charakterystykach produktów leczniczych;
e. ryzendronian sodu - profilaktyka osteoporozy posterydowej;
f. mykofenolan mofetilu - steroidzależny i cyklosporynozależny zespół nerczycowy, nefropatia toczniowa, zapalenie naczyń - u dorosłych; Leczenie tocznia rumieniowatego układowego oraz twardziny układowej;
g. kwas foliowy - u chorych przyjmujących metotreksat w schorzeniach reumatycznych - zgodnie z zaleceniami EULAR i polskimi;
h. amlodypina, nitrendypina, werapamil, diltiazem - w leczeniu pierwszoliniowym objawu Raynauda związanego z twardziną układową (Systemic Sclerosis - Related Raynaud's Phenomenon);
i. budesonid, postacie wziewne - wirusowe zapalenie krtani u dzieci;
j. enoksaparyna - zespół antyfosfolipidowy.
(...)
Jednocześnie przypominamy, że każdy pacjent powinien być poinformowany przez aptekarza o możliwości nabycia tańszego zamiennika leku, przepisanego przez lekarza. Większość leków posiada swoje tańsze odpowiedniki, które nie powodują żadnej różnicy terapeutycznej. Warto skorzystać z prawa do informacji o tańszym leku.


CellCept dla chorych na toczeń i twardzinę jest od 1 maja refundowany
wchodzi za 3,2
oto oficjalne wskazanie:
-steroidozależny i cyklosporynozależny zespół nerczycowy,nefropatia toczniowa, zapalenie naczyń u dorosłych, leczenie tocznia układowego oraz twardziny układowej u dorosłych+te stare wskazania co były


Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (10 mg) 60 szt. (RP) R/4061
Cena bez refundacji: 61.13 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 29.30 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 29.30 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 29.30 zł
Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (25 mg) 50 szt. (RP) R/3366
Cena bez refundacji: 123.10 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 53.31 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 53.31 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 53.31 zł
Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (50 mg) 50 szt. (RP) R/3367
Cena bez refundacji: 240.67 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 97.90 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 97.90 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 97.90 zł
Sandimmun NeoralŸ
kaps. elastyczne (100 mg) 50 szt. (RP) R/3368
Cena bez refundacji: 456.38 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 167.64 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 167.64 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 167.64 zł
Sandimmun NeoralŸ
roztw. doustny (100 mg/ml) 50 ml (RP) R/3369
Cena bez refundacji: 445.88 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 132.11 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne (wskazanie pozarejestracyjne) : 132.11 zł
ryczałt Zespół Alporta z białkomoczem , nefropatia toczniowa, anemia aplastyczna oraz nieswoiste zapalenia jelit - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 132.11 zł

ImuranŸ
tabl. powl. (25 mg) 100 szt. (RP) R/1442
Cena bez refundacji: 39.53 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 12.32 zł
bezpłatne Nowotwory złośliwe : 9.12 zł
ryczałt Nefropatia toczniowa oraz zapalenie naczyń - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Plamica Henocha-Schoenleina (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Nefropatia IgA (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Nieswoiste zapalenie jelit (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne inne niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego (wskazanie pozarejestracyjne) : 12.32 zł
ImuranŸ
tabl. powl. (50 mg) 100 szt. (RP) R/2778
Cena bez refundacji: 63.09 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 5.83 zł
bezpłatne Nowotwory złośliwe : 2.27 zł
ryczałt Nefropatia toczniowa oraz zapalenie naczyń - u dzieci do 18 roku życia (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Plamica Henocha-Schoenleina (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Nefropatia IgA (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Nieswoiste zapalenie jelit (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne inne niż wymienione w Charakterystyce Produktu Leczniczego (wskazanie pozarejestracyjne) : 5.83 zł
Endoxan
draż. (50 mg) 50 szt. (RP) R/2408
Cena bez refundacji: 53.72 zł
ryczałt We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji : 3.20 zł
bezpłatne Nowotwory złośliwe : 0.00 zł
ryczałt Choroby autoimmunizacyjne i amyloidoza (wskazanie pozarejestracyjne) : 3.20


Tabela 1. Zakres wskazań objętych refundacją i odpłatność dla leków stosowanych w chorobach reumatycznych obowiązujący od dnia 1 maja 2012 r.

Lp Substancja czynnaZakres wskazań objętychrefundacjaOdpłatność

1 Metoreksat choroby autoimmunizacyjne ryczałt

2 Cyklosporyna A choroby autoimmunizacyjne ryczałt

3 Chlorochina choroby autoimmunizacyjne 30%

4 Azatiopryna choroby autoimmunizacyjne ryczałt

5 Sulfasalazyna choroby autoimmunizacyjne ryczałt

6 Cyklofosfamid choroby autoimmunizacyjne; amyloidoza ryczałt

7 Mycofenolan mofetilu toczeń rumieniowaty układowy; twardzina układowa; zapalenia naczyń; Zespół nerczycowy;nefropatia toczniowa ryczałt

8 Leflunomid RZS ryczałt

9 Kwas alendronowy osteoporoza* 30%

10 Ryzendronian osteoporoza*; profilaktyka osteoporozy posterydowej 30%

11 Kalcytonina osteoporoza* 30%

12 Denosumab Osteoporoza u pacjentek w wieku powyzej 65 lat ze stwierdzoną pierwotna osteoporoza pomenopauzalna (T score mniejsze lub równe - 2,5 mierzone metoda DXA), ze złamaniem kręgowym lub złamaniem szyjki kości udowej, po niepowodzeniu leczenia bisfosfonianami lub przeciwwskazaniami (nietolerancja) do stosowania doustnych bisfosfonianów 30%

13 Cholekalcyferol osteoporoza, profilaktyka osteoporozy posterydowej ryczałt

14 Amlodypina pierwszoliniowe leczenie objawu Raynauda związanego z twardziną układową 30%

15 Diltiazem pierwszoliniowe leczenie objawu Raynauda związanego z twardziną układową ryczałt

16 Nitrendypina pierwszoliniowe leczenie objawu Raynauda związanego z twardziną układową ryczałt

17 Verapamil pierwszoliniowe leczenie objawu Raynauda związanego z twardziną układową ryczałt

18 Kwas foliowy u chorych przyjmujących metotreksat w schorzeniach reumatologicznych ryczałt

19 Allopurinol dna moczanowa; hiperurykemia ryczałt



* osteoporoza – zgodnie z komunikatem MZ z dnia 17/04/2012 r. ws. stosowania art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. b,

refundacja we wskazaniu „osteoporoza” obejmuje wszystkich pacjentów z danym rozpoznaniem z wyłączeniem

źródło
źródło
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Twardzina skórna i antybiotyki płatne 100%

Postprzez Iwonka » Pt sie 02, 2013 08:43

Zapraszam do rozmów na temat leczenia twardziny skórnej antybiotykami.Jestem ciekawa czy wszyscy pacjenci, którzy leczyli się antybiotykami przepisanymi przez dermatologa musieli płacić 100% za lek? Czy ktoś próbował pisać do Rzecznika Praw Pacjenta lub Ministerstwa Zdrowia w sprawie refundowania leków?
No i oczywiście czy te antybiotyki pomogły, jak długo trwała kuracja, czy były jakieś skutki uboczne?
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Re: Twardzina skórna i antybiotyki płatne 100%

Postprzez beata1983 » N lut 02, 2014 06:58

Ja najdluzej miałam kurację doxicykliną, prawie przez trzy miesiace- przez pierwsze dwa tygodnie 2xdziennie po tabletce, następnie 1tabletka. Jeśli chodzi o rezultaty to niestety nie bylo... a jeśli chodzi o refundację, to nie wiem czy miałam, ale bardzo mało płaciłam za jedno opakowanie, dosłownie kilka zł. Pozdrawiam
beata1983
lokator
lokator
 
Posty: 231
Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 09:57
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Twardzina skórna i antybiotyki płatne 100%

Postprzez slonia » Wt mar 25, 2014 10:16

Ja miałam 2 serie antybiotyku - Zinnat i jakiś inny. Za pierwszym razem na 100%, za drugim - refundowany.
Chyba zależy od lekarza, który przepisuje
slonia
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): N lip 28, 2013 18:09

Re: Twardzina skórna i antybiotyki płatne 100%

Postprzez Iwonka » Wt mar 25, 2014 12:56

Doxycyclinum faktycznie jest tanim lekiem 7,24 kosztuje na 100%, refundowany 3,64zł.
Mi mówili lekarze dermatolodzy, że w chorobie twardziny nie mogą przepisać antybiotyków z refundacją, tylko na 100%. Dla przykładu Bioracef kosztuje 42zł, a na 1 miesiąc trzeba 6 opakowań, Zinnat 14 tabletek 54zł.
Na moje szczęście wykupiłam w aptece tylko 1 opakowanie,na pozostałe dostałam karteczkę do realizacji recepty. Więcej nie mogłam brać.
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Postprzez » Wt mar 25, 2014 12:56

 

Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron