Domowe kosmetyki

Obrazek
Wpadnij tu, żeby pogadać na dowolny temat.
Linki do najważniejszych fundacji, stowarzyszeń, portali internetowych.

Domowe kosmetyki

Postprzez Margaret74 » Cz mar 31, 2011 08:38

Mam nadzieję,że temat będzie "rósł" :wink:
Zaczniemy od wersji "eko"...

Olejek do ciała, do masażu i do kąpieli:

100 ml oleju ze słodkich migdałów lub oleju z pestek winogron
opcjonalnie: 10-20 kropli wybranego olejku eterycznego np. lawendowego (relaksuje i przynosi dobry sen)
Do ciała: po kąpieli lub prysznicu wmasuj w jeszcze wilgotną skórę całego ciała
Do masażu: podgrzej olej wkładając butelkę do miseczki z gorącą wodą. Masuj całe ciało ciepłym olejkiem.
Do kąpieli: wlej 1-2 łyżki stołowe olejku do wanny, możesz dodać sól morską (od kilku łyżek do pół kilo). Napełnij wannę ciepłą wodą, upewniając się, że olejek dobrze rozproszył się w wodzie.


Olejek do masażu na rozstępy (po ciąży)-myślę,że po sterydach też :wink:

2 łyżki oleju sojowego
1 łyżka oleju ze słodkich migdałów
0,5 łyżki oleju z kiełków pszenicy
6 krople olejku eterycznego neroli (kwiat pomarańczy)
4 krople olejku eterycznego z mandarynki
Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Przechowywać w ciemnej butelce w chłodnym miejscu, bez dostępu światła.


Olejek do demakijażu:

Znakomicie sprawdza się olej z pestek winogron. Nalej troszkę olejku w zagłębienie dłoni i rozgrzej w dłoniach. Następnie wmasuj w twarz, uważając żeby olej nie dostał się do oczu. Masuj chwilę, aby olej rozpuścił makijaż. Usuń z twarzy za pomocą wacików nasączonych ciepłą wodą.


Peeling do ciała

Zmieszaj pół szklanki cukru trzcinowego lub soli morskiej z około 5 łyżkami wybranego oleju. Możesz dodać 5-10 kropli wybranego olejku eterycznego, np. cyprysowego, który wspomaga detoksykację i działa antycellulitowo. Wymieszaj dokładnie (jeśli dodajesz olejek eteryczny, to najlepiej najpierw rozcieńcz go w oleju, a dopiero potem dodaj cukier lub sól). Nakładaj na wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu i masuj kolistymi ruchami. Spłucz dokładnie i delikatnie osusz ręcznikiem. Nie ścieraj warstwy olejków!


Maska do włosów

Weź 1-2 łyżki oleju kokosowego tłoczonego ze świeżych owoców (w temperaturze pokojowej ma konsystencję półstałą). Umieść w niskiej szklance. Włóż szklankę do miseczki z gorącą wodą – olej ma się rozpuścić do płynnej konsystencji. Przed myciem włosów nałóż ciepły olej na włosy i pozostaw na przynajmniej 30 minut. W tym czasie możesz sobie zrobić relaksujący masaż głowy. Następnie umyj głowę bardzo dokładnie szamponem (zwykle trzeba to zrobić dwa razy, aby całkowicie usunąć olej z włosów). Możesz na koniec nałożyć odżywkę. Wysusz i układaj jak zwykle.


Nawilżająca i łagodząca podrażnienia kąpiel z siemienia lnianego:

½ szklanki siemienia lnianego
około 2 l wody
W dużym garnku doprowadź do wrzenia siemię z wodą.
Gotuj na wolnym ogniu 15 minut.
Wystudź.
Wyrzuć ziarna, a przezroczystą galaretkę wlej do wanny z niezbyt dużą ilością ciepłej (ale nie gorącej!) wody.
Kąpiel powinna trwać około 15 minut.
Po kąpieli nie musisz spłukiwać skóry – galaretka z siemienia nie brudzi ręczników ani ubrań. Alternatywnie: Zalej ziarno wrzątkiem i pozostaw na 8-12 godzin. Oddziel ziarno od galaretki na sitku i wlej do kąpieli.

ŹRÓDŁO -warto stronę odwiedzić,ze względu na obszerny i rzetelny wstęp

:)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Cz mar 31, 2011 08:38

 

Re: Domowe kosmetyki

Postprzez twarda sztuka » Wt lis 18, 2014 19:07

Bardzo ciekawe przepisy, nie omieszkam wypróbować na sobie niektórych. Długo szukałam takiego opisu, juz zreszta mam co nieco wiedzy na temat tego co pomaga, a co szkodzi jeśli chodzi o kosmetyki. Jeśli chodzi o takie tradycyjne sklepowe to może się podzielę (może sie komuś przyda ta informacja) że na mnie dobrze działają też kremy http://www.superkoszyk.pl/marka/eveline.html a moja skóra jest bardzo problematyczna (bardzo) poza oczywistą twardością (niestety) pojawia się też od czasu do czasu uczulenie, więc uważam bardzo. Oczywiście to co będzie dobre dla mnie, nie musi sie sprawdzić u kogoś innego, warto o tym pamiętać.
twarda sztuka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 20:09

Re: Domowe kosmetyki

Postprzez vittinka » Wt sie 28, 2018 13:58

Ja na ten moment próbowałam tylko zrobić domowe peelingi z kawy i z cukru. Poza tym bawiłam się trochę z kąpielami na dłonie (oliwa, sok z cytryny, zioła, kwiaty albo olejki roślinne). Jakoś do balsamów i kremów czy maseczek do twarzy nie mogę się jeszcze przekonać, ale myślę, że i na to przyjdzie kiedyś czas, bo czemu by nie spróbować się trochę pobawić :)
vittinka
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz sie 09, 2018 12:40

Postprzez » Wt sie 28, 2018 13:58

 


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron