Ciekawostki - nie tylko naukowe

Obrazek
Wpadnij tu, żeby pogadać na dowolny temat.
Linki do najważniejszych fundacji, stowarzyszeń, portali internetowych.

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez Ella » So lis 20, 2010 13:31

Ulubiony przez mojego syna Umberto Eco napisał:

Cierpię na zaburzenia wątrobowe, kwaśność moczu, nieżyt nosa, nieżyt żołądka, kolano praczki, łokieć tenisisty, awitaminozę, bóle w stawach i mięśniach, łuskowatość palucha u nogi, egzemę alergiczną i być może nawet trąd. Na szczęście uchroniłem się od hipochondrii.
Umberto Eco :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ella
lokator
lokator
 
Posty: 376
Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 22:16
Lokalizacja: ok.zielona gora

Postprzez » So lis 20, 2010 13:31

 

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez Margaret74 » So lis 20, 2010 16:56

nieźle,naprawdę dobre -grunt to miec dystans do siebie :lol:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez wesola twardzinka » Wt gru 07, 2010 17:56

http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lecznicze_wlasciwosci_wody_utlenionej.html
Ciekawe czy to tak działa ja tu opisują?Być może faktycznie pomaga.
Obrazek
Avatar użytkownika
wesola twardzinka
domator
domator
 
Posty: 1472
Dołączył(a): So gru 05, 2009 18:10
Lokalizacja: wielkopolska,Ostrów Wlkp

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez Margaret74 » Pn gru 13, 2010 08:40

Dla miłośników kawy i nie tylko...

ZIELONE ZŁOTO ETIOPII

W Etiopii - ojczyźnie kawy - do dobrego tonu należy wypicie przynajmniej trzech filiżanek ciemnobrązowego napoju w oparach kadzidła tlącego się na rozrzażonych węgielkach drzewnych.

Mistrz Abraham z nabożeństwem kosztuje ciemnobrązowego płynu parującego na łyżeczce. Postawny mężczyzna w okolicach pięćdziesiątki zamyka oczy i pozwala, aby aromat rozbudził symfonię zmysłów drzemiących na podniebieniu. Na kilka sekund twarz zastyga mu w głębokim skupieniu. Potem otwiera oczy, a na twarzy pojawia się wszystkowiedzący uśmiech. Od kilkudziesięciu lat etiopski barista ocenia w ten sposób smak rodzimej kawy....
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez Ella » Pn gru 13, 2010 16:03

wesola twardzinka napisał(a):http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lecznicze_wlasciwosci_wody_utlenionej.html
Ciekawe czy to tak działa ja tu opisują?Być może faktycznie pomaga.


Nie wiem jaka jest prawda ale mi na gardło laryngolog zalecił płukanie;
na pół szklanki wody (twardej) 1-2 łyżki wody utlenionej
Powiedział, że tabl. do ssania to nabijanie kasy
Obrazek
Avatar użytkownika
Ella
lokator
lokator
 
Posty: 376
Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 22:16
Lokalizacja: ok.zielona gora

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez Iwona » Pn gru 13, 2010 19:22

płukanie gardła wodą utlenioną jest stosowane od dawna.Już jako dziecko to stosowałam...tylko w tu szarlatani pić każą a to przecież perhydrol czyli trucizna..
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Ciekawostki-nie tylko naukowe

Postprzez Margaret74 » Pn gru 13, 2010 20:12

zgadza się ,to świetny sposób choć ja wolę solną płukankę;z Rabki te z przytaszczyłam baniaczek solanki :)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Promem do Wielkiej Brytanii

Postprzez floks » Pt kwi 10, 2015 15:27

Lubię poznawać świat samochodem. Preferuję krótkie, tygodniowe wypady. Czasem coś odkryję całkiem przypadkowo. Tak jak ostatnio Kalwarię Wejherowską, zwaną Kaszubską Jerozolimą, jest perłą architektury sakralnej Polski Północnej i obok Kalwarii Zebrzydowskiej i Pakoskiej jest najstarszym sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce. Wspólnie z zabudową miejską Wejherowa i zespołem pałacowo - parkowym, tworzy ona jednolity kompleks o dużych walorach krajobrazowo-przestrzennych. Jest jednym z trzech najwybitniejszych tego rodzaju założeń w Polsce.
Została ufundowana przez Jakuba Wejhera, założyciela miasta, w latach 1649 - 1655. Fundację kaplic rozpoczęto od wytyczenia dróżek kalwaryjskich i wyznaczenia miejsc pod budowę kaplic. Niepotwierdzona naukowo informacja głosi, że odległości pomiędzy poszczególnymi kaplicami równe są odległościom poszczególnych etapów męczeńskiej drogi, jaką przebył Chrystus w Jerozolimie (odległości były mierzone krokami). Pod każdą z kaplic znajduje się garść ziemi pochodząca z Jerozolimy. Wzgórzom Kalwarii Wejherowskiej nadano biblijne nazwy: Góra Oliwna, Syjon, Golgota.
Za czasów Wejhera powstało 19 kaplic, obecnie jest ich 26. Cały szlak liczy 4,6 km długości i przejście jego w całości zajmuje ok. 2,5 godz. Opiekunowie Kalwarii, Ojcowie Franciszkanie, oprowadzają po dróżkach kalwaryjskich od poniedziałku do soboty o godzinie 11.00, można wówczas zobaczyć również wnętrza kapliczek.
-------------------------------------
Więcej czytaj na : http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,806,0,Kaszubska-Jerozolima-Wejherowo.html
floks
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt kwi 10, 2015 10:01

Re: Ciekawostki - nie tylko naukowe

Postprzez Evi » Śr kwi 22, 2015 09:11

Hej!
Mój Tato jeździ co roku na procesję po Kalwarii Wejherowskiej. Taka tradycja :) Duże wydarzenie - polecam udział.

A c ciekawych miejsc polecam w okolicy Górę Gradową w Gdańsku.
Piękny widok na Gdańsk Główny. Przez lata było to miejsce zaniedbane.... stare tereny forteczne.
W ostatnich latach dokonano rewitalizacji tego miejsca i obecnie przekształcono całą Górę Gradową, z jej fortyfikacjami i terenami zielonymi w centrum kulturalno-rekreacyjne.
Fortyfikacje wypełniono bardzo ciekawymi ekspozycjami, z których wspomnieć należy przede wszystkim stałe wystawy "Wehikuł Czasu - Człowiek i Pocisk" w schronach artyleryjskich oraz "Energia, Niebo i Słońce" w Kaponierze Południowej. Pierwsza opowiada o historii fortu i nieco o historii wojskowości, druga to wystawa naukowa, gdzie nie tylko można, ale nawet należy dotykać wszystkiego, co pokazano, choćby po to, by zrozumieć liczne zjawiska fizyczne i kosmiczne, które w bardzo przystępny sposób tam objaśniono.

Link do szerszej informacji na temat tego miejsca: http://www.mmtrojmiasto.pl/artykul/gora ... id,tm.html

Byłam - polecam :) Rewelacyjne miejsce :)
People are awesome :wink:
Evi
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pt sty 02, 2015 12:11
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ciekawostki - nie tylko naukowe

Postprzez Nemi24 » Śr cze 17, 2015 13:06

że globalne ocieplenie to wielkie oszustwo, to już dawno było wiadomo. Jakiś czas temu w ogóle wyciekła przecież korespondencja między naukowcami, w której jasno było napisane jaką ściemę walą ludziom, chociaż badania naukowe jasno zaprzeczają tej teorii. Oczywiście sprawę bardzo szybko wyciszono. Niestety na to idzie miliardy dolarów czy euro i każdy z nas niestety dokłada się do tego swoimi pieniędzmi, Polacy głównie "dzięki" Unii :/

co do ciekawostek, to ciekawą, medyczną bardziej, ciekawostkę znalazłam tutaj http://www.biomedical.pl/aktualnosci/na ... 13431.html Nie wiedziałam, że miesiąc urodzenia, może mieć wpływ na ryzyko pojawienia się jakiś chorób O.O
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. - Paulo Coelho
Avatar użytkownika
Nemi24
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pt maja 22, 2015 16:58

Postprzez » Śr cze 17, 2015 13:06

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość