Przegląd prasowy

Obrazek
Wpadnij tu, żeby pogadać na dowolny temat.
Linki do najważniejszych fundacji, stowarzyszeń, portali internetowych.

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » N sie 08, 2010 10:48

Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » N sie 08, 2010 10:48

 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez elamirka » Pn sie 09, 2010 09:47

...nie bardzo chce mi się w to wierzyć,ale...
to jeden ze świętych najbardziej czczony przez wszystkie wieki.
Podobno na miejscu gdzie stał dom rodziców Jana (czyli Zachariasza i Elżbiety)
stoi dziś kościół,a jego relikwiami szczyciło się wcześniej wiele miast,najczęściej były one nieprawdziwe
aaale moze... :?: tym razem to prawda
"człowiek jest w stanie wytrzymać znacznie więcej aniżeli mu się wydaje..."
Avatar użytkownika
elamirka
przyjaciel forum
przyjaciel forum
 
Posty: 410
Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 08:51
Lokalizacja: okolice Włocławka-kujawsko pomorskie

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » Cz sie 19, 2010 08:08

Więcej podatników skorzysta z ulgi internetowej

Z ustawy o PIT ma zniknąć zapis mówiący, że odliczenie wydatków na internet jest możliwe tylko wtedy, jeżeli z sieci korzysta się w miejscu zamieszkania. Oznacza to, że ulgę odliczą także ci, którzy korzystają z sieci za pośrednictwem telefonu komórkowego czy laptopa - pisze "Rzeczpospolita".

To nie wszystko - będzie ona przysługiwać także klientom kawiarni internetowych. Limit odliczenia pozostanie taki jak dotychczas - 760 zł rocznie. Takie rozwiązanie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT przygotowany przez sejmową komisję "Przyjazne państwo" w porozumieniu z Ministerstwem Finansów. Ze zmian ucieszą się także osoby już korzystające z ulgi internetowej, gdyż nie będą musiały gromadzić faktur VAT. Urząd skarbowy uzna każdy dokument potwierdzający opłatę za używanie sieci, np. przelew bankowy - akcentuje gazeta.

Inna zmiana dotyczy osób korzystających ze stypendiów (np. sportowych czy edukacyjnych) ufundowanych przez samorządy terytorialne i organizacje pożytku publicznego. Będą one zwolnione z podatku do 3800 zł rocznie (obecnie jest to 380 zł miesięcznie). Pozwoli to uniknąć wątpliwości w sytuacji, gdy dana osoba otrzymuje w jednym miesiącu wypłatę za kilka miesięcy.
Więcej szczegółów w dzisiejszej publikacji "Rzeczpospolitej".

onet.pl
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » Pn sie 30, 2010 17:24

Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » Wt wrz 07, 2010 08:33

Polecam bardzo :)

ChAD-owe życie

Na chorobę afektywną dwubiegunową cierpi nawet 5 proc. populacji. ChAD pustoszy życie cierpiących na nią ludzi oraz wszystkich wokół. Wielu z nich jedyne wyjście widzi w samobójstwie. Monika była pewna, że poradzi sobie z chorobą męża. Rzeczywistość zweryfikowała jej plany w najbardziej brutalny sposób.

Jest mroźny styczniowy wieczór. Dochodzi północ, ale Monika wciąż siedzi przed komputerem. Przegląda fora adopcyjne. Bardzo chciałaby mieć dziecko, ale wie, że teraz to niemożliwe. Jest zmęczona i przygnębiona. Od pięciu miesięcy nie widziała się z mężem. Nie wie, co się z nim dzieje. Czy dziś jadł? Jak się czuje? Czy w ogóle żyje?

Wśród wielu postów na forum adopcyjnym trafia na wiadomość dziennikarza, który pisze artykuł o samotnych matkach adopcyjnych. Pod wpływem impulsu wysyła na jego adres krótki mail: "Jeżeli będziesz miał chęć napisać artykuł o ludziach, którzy cierpią na ChAD – to daj znać. Wprowadzę cię w taki świat, o którym pewnie nie masz pojęcia. I dobrze!".......

ciąg dalszy na stronce :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » Pn wrz 20, 2010 20:34

no i znów "przyklepane" :x

GURU BETANEK
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez wesola twardzinka » Wt wrz 21, 2010 09:26

No to ja wyprzedze Anite i wstawię Wam link do strony gdzie opisuja koncetrt Stinga w Poznaniu.
http://muzyka.onet.pl/10172,2222876,newsy.html
Obrazek
Avatar użytkownika
wesola twardzinka
domator
domator
 
Posty: 1472
Dołączył(a): So gru 05, 2009 18:10
Lokalizacja: wielkopolska,Ostrów Wlkp

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » N paź 10, 2010 20:05

Zobacz kto uszył twoje dżinsy

straszne to jest niestety...przyznam się wam,ze ja patrzę nawet czy tuńczyk nie jest z Chin...,naoglądałam się tych dokumentów i nie mogę zwyczajnie,ale niektóre rzeczy wydają się nie do przeskoczenia po prostu :?
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez Margaret74 » Cz paź 14, 2010 08:12

Lubię na marmurowym blacie w kuchni... 8-)

Facebook dla kobiet: "lubię na..."
Na portalu społecznościowym Facebook od kilku dni prowadzona jest akcja "lubię na...".


Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem walki z rakiem piersi.

Akcja polega na tym, że kobiety odpowiadają na pytanie w jakim miejscu lubią kłaść swoje torebki. Mężczyźni nie znają tego pytania i widzą tylko dwuznaczne odpowiedzi: lubię na krześle w moim pokoju, lubię na pralce, lubię na blacie w kuchni.

Anna Mazurkiewicz - autorka książki o raku piersi "Jak uszczypnie będzie znak" powiedziała, że samo pytanie o torebkę nie ma nic wspólnego z rakiem piersi. Została jednak zwrócona uwaga na problem walki z chorobą i potrzebę regularnych badań. Anna Mazurkiewicz zauważa, że z roku na rok spada liczba kobiet, które poddają się profilaktycznym badaniom przesiewowym.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do młodych kobiet, które bagatelizują sprawę regularnego badania piersi. Największym sukcesem tej akcji jest to, że problemem raka piersi zaczęli interesować się mężczyźni. Zdezorientowani odpowiedziami swoich koleżanek szukają w internecie informacji na temat tych wpisów i w ten sposób dowiadują się o profilaktyce. Jest wtedy szansa, że namówią kobiety ze swojego najbliższego otoczenia do poddania się profilaktycznym badaniom przesiewowym.

W Polsce na raka piersi zapada rocznie 15 tysięcy kobiet. Z powodu tej choroby umiera rocznie ponad pięć tysięcy Polek.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... t-lubie-na

Co myślicie o haśle akcji? W zamyśle ma być przewrotnie-generalnie chodzi o ...torebkę w pytaniu-gdzie każda z nas lubi ja najbardziej stawiać :wink:
Autorki twierdzą,że więcej się zyskuje w takich akcjach,kiedy one są podane w zabawny sposób :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Przegląd prasowy

Postprzez paproshka » Cz paź 14, 2010 08:18

Hehehe, też w tym wzięłam udział, chociaż trochę nie kminię co to w zamyśle ma dać :?
Ja jednak mam spowolniony tryb kojarzenia, więc może do tego dojdę kiedyś, w niedalekiej przyszłości :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
paproshka
lokator
lokator
 
Posty: 288
Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 11:46
Lokalizacja: Karczew

Postprzez » Cz paź 14, 2010 08:18

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości