Pytanie

Obrazek
Wpadnij tu, żeby pogadać na dowolny temat.
Linki do najważniejszych fundacji, stowarzyszeń, portali internetowych.

Pytanie

Postprzez MonikaBytom » Pn paź 02, 2023 16:11

Witam wszystkich, czy ktoraś z Was dziewczyny, ktora choruje na twardzinę zrobiła sobie makijaż permanentny brwi i wstrzyknęła kwas hialuronowy w usta? Czy twardzina jest przeciwskazaniem do tego rodzaju zabiegów? Raz słyszę, że to kwestia leków, a nie samej choroby i tusz czy kwas może nie dać efektu porządnego, z drugiej zaś, że jest to przeciwskazanie do wykonania tego rodzaju zabiegu
Proszę o odpowiedź, jakie są Wasze doświadczenia i wiedza w tym temacie?
Dziękuję
Monika
MonikaBytom
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): So lip 25, 2015 14:48

Postprzez » Pn paź 02, 2023 16:11

 

Re: Pytanie

Postprzez ibiza13 » Wt paź 10, 2023 11:47

Jakiś czas temu rozmawiałam na te tematy z moją dermatolog. Zdecydowanie mi odradziła makijaż permanentny jak i wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, czy kolagenu. Makijaż permanentny wg niej to forma tatuażu, a ona przy twardzinie zdecydowanie odradza takie zabiegi. Każde wkucie igły, wprowadzenie tuszu czy innych środków, nie będących lekami może spowodować uaktywnienie choroby. Najważniejsze słowo to jest to może. Może ale nie musi. Same musimy podjąć tę decyzję. Osobiście nie zdecydowałabym się na takie zabiegi, tym bardziej, że z naszym choróbskiem będziemy związane do końca, a nie wiem co nas czeka.
Rok temu przechodziłam dość poważną operację i cały czas mam z tyłu głowy to, żeby mi się twardzina nie obudziła, bo może. Ona lubi się budzić przy rozległych ranach, gdzie organizm musi zacząć produkować kolagen, który jest potrzebny w procesie gojenia.
Dlatego na zabiegi medycyny estetycznej się nie zdecyduję. Wiem, że choroba odbiera nam urodę, ale cóż muszę z tym żyć. Nauczyłam się akceptować swój wygląd.

Podrawiam.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Postprzez » Wt paź 10, 2023 11:47

 


Powrót do Rozmowy o wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość