Polecani przez nas lekarze specjaliści

Obrazek
Masz szczególnie dobre lub złe doświadczenia - napisz...
Informacje na temat rent, ulg, dofinansowań.
Prawa Osób Niepełnosprawnych.

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez malgo_16 » Wt lip 15, 2014 10:16

Czy może ktos udzielic informacj na temat prof.Sierakowskiego?
malgo_16
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn lip 14, 2014 15:46

Postprzez » Wt lip 15, 2014 10:16

 

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez Iwona » Śr lip 23, 2014 13:17

Jestem z Białegostoku, a prof Sierakowski, jest szefem kliniki reumatologii.
Zależy jakich informacji potrzebujesz, jeśli będę znała odpowiedź na Twoje pytania, to odpowiem
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez blog_twardzinka » Wt paź 07, 2014 11:45

Drogie Twardzinki! Chciałabym zmienić lekarza prowadzącego reumatologa. Najlepiej, żeby przjmował na NFZ i był z Poznania lub Warszawy, bo tam mam się u kogo zatrzymać, ale jakby był super, to może być i z Suwałk ;) Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pozdrowionka
blog_twardzinka
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz wrz 04, 2014 19:01

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez Grażyna » So paź 11, 2014 12:00

Polecam Klinikę Chorób Tkanki Łącznej w szpitalu na Jaczewskiego w Lublinie.
Kierownik kliniki prof.Maria Majdan .
Avatar użytkownika
Grażyna
 

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez iwsia » Wt lis 18, 2014 15:59

Witajcie

Czy możecie polecić lekarza z Wrocławia, znajacego się na twardzinie, najpeiej pracujacego w szpitalu na Weigla lub w innym szpitalu ( oprócz Borowskiej)

2 krotnie leżalam w szpitalu na Borowskiej, swoją drogą nie polecam, jeden wielki syf.....nie jestem typowym przypadkiem, mam zaniki tkanki łącznej, w ostatnim tomografie płuc stwierdzono niewielkie zmiany śródmiąszowe typu typu mleczna szyba, tylko raz 2 lata temu miałam przeciewciała ANA 2 Scl 70, ANA 1 brak,
Natomiast stwierdzono u mnie jamistość rdzenia, no i część lekarzy mówi, że zaniki wyglądają jak twardzina, część, że nie, że to wina zmian kręgosłupa ( neurolog i neurochirurg temu zaprzeczają - jamy są maleńkie, nie powinny dawać żadnych objawów) Kilkukrotnie miałam niedwład, ledwie chodzę, nie jestem objęta żadnym leczeniem farmakologicznym :(
iwsia
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 10:25

Poszukuję pomocy w Trójmieście

Postprzez amorze » Pt sty 02, 2015 10:47

Cześć,
Mam na imię Emilia. Choruję na twardzinę od 17 lat. Moja postać cięcie szablą (twarz i skóra głowy) i morphea (plecy). Nie cały rok temu przeprowadziłam się ze Szczecina do Gdyni, po ukończeniu studiów w poszukiwaniu pracy. Pochodzę z Ostrowi Mazowieckiej. Do 18 r. ż. leczyłam się w Instytucie Reumatologicznym w Warszawie, na Spartańskiej. Od ukończenia 18 lat dostać się tam na wizytę to był horror, pomogła mi znajoma która tam pracowała, z tym, że nie przydzielono mi żadnego lekarza, który byłby kompetentny, a na koniec wylądowałam u kardiologa.
Wtedy poszłam na studia i zmieniłam lekarza na dr. Machoy-Mokrzyńską z PUM w Szczecinie, fantastyczna kobieta, pomagała zawsze gdy coś się działo. Gdyby ktoś szukał pomocy w Szczecinie to u tej Pani doktor :)
Niestety sprawy życiowe i sytuacja na rynku pracy w Szczecinie sprawiła, że podjęłam decyzję o wyprowadzce w marcu u.r. W maju zaczęły się problemy. Początkowo stwierdzono rwę kulszową, potem zapalenie stawu biodrowego, czego nie było na RTG widać, więc stanęło na zapaleniu stawu biodrowo-krzyżowego. Niestety jedyne co wiem to niepotwierdzona diagnoza (czekam na rezonans) i przyjmowanie sulfasarazyny od lipca, dzięki Bogu już biodro nie boli i mogę wiązać buty normalnie, spać też mogę normalnie. Ale mam problemy ze stawami w nadgarstkach, zwłaszcza prawym. Chodzę do reumatologa do Orłowa, ale ta kobieta zupełnie się nie zna, nic nie potrafi powiedzieć, zupełnie doradzić i pomóc, trafiła tylko z tą sulfasalazyną, ze zadziałała i koniec. Zaraz minie pół roku, a ja nadal nie wiem co robić z bolącym nadgarstkiem i biodrem. Nie wiem czy to może mieć związek z twardziną? Nie wiem zupełnie nic.
Chcę zmienić lekarza, ale nie mam zielonego pojęcia kto tu w Trójmieście jest osobą, która leczy bądź ma do czynienia z chorymi na twardzinę.
Czytałam, ze w 2013 r. jakaś mama pytała o to samo dla synka. Ale nie widziałam żadnej odpowiedzi.
Czy jest ktoś kto mógłby pomóc? Doradzić?
Zapisałam się prywatnie do dr. Jarosława Niebrzydowskiego, wizytę mam za miesiąc. Ale to jedyne co znalazłam na internecie, ze jest on dobrym specjalistą. Czy ktoś może to potwierdzić?
Nie mam już siły, jestem już trochę zmęczona psychicznie, wstaję do pracy i siedzę w domu, nie mam tu wielu znajomych, większość dni spędzam sama.
Czy jest może ktoś kto mieszka w Trójmieście, tu się leczy i chciałby się spotkać i porozmawiać? Doradzić?
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam wszystkich
Emilia
amorze
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lut 25, 2014 18:51

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez Iwona » So sty 03, 2015 13:19

Niektórzy polecają UCK (Akademia Medyczna): istnieją na niej dwie poradnie.
Sporo też poleca dr Czuszyńską, inni dr Smoleńską
dr n. med. ZENOBIA CZUSZYŃSKA
pracuje w Gdańskiej Akademii Medycznej w Katedrze Medycyny Rodzinnej, a przyjmuje także prywatnie jako:

specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii
e-mail : zczusz@amg.gda.pl
choroby tkanki łącznej
stany zapalne, zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
kolagenozy
osteoporoza
Godziny przyjęć : Czwartek 16.00-18.00

Czuszyńska Zenobia, dr nauk med.
Specjalistyczna praktyka lekarska
Telefon kontaktowy:

0 603 65 19 74
Dane adresowe:

80-850 Gdańsk, Rajska 10
Dni i godziny przyjęć:

środa: 16.00 - 18.00

Może ktoś inny poleci innych lekarzy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez amorze » N sty 04, 2015 09:39

Ok, dziękuję. Każda informacja się przyda :)
amorze
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt lut 25, 2014 18:51

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez JUSTYNA » Cz lut 26, 2015 16:27

Witam.Czy ktoś może polecić lekarza specjalizującego się w leczeniu sklerodermii najlepiej dziecięcej .Mieszkam w Bydgoszczy ale nie wykluczam leczenia poza nią.Córka choruje na sklerodermię skórną .Pojawiły się inne ogniska w postaci białych plamek przypominających bielactwo.Lekarz dermatolog nie potrafi ich sprecyzować,zdiagnozować .Zaproponował położenie córki w szpitalu.Dotychczas leczono ją protopiciem,penicyliną .W Bydgoszczy nie ma oddziału dermatologi dziecięcej ,ciężko znaleźć specjalistę zajmującego się typowo sklerodermią.Wiem,choroba jest nietuzinkowa ale lekarze sprawiają wrażenie jakby nie wiedzieli jak poruszać się w temacie tej choroby.Może ktoś zaproponuje coś sensownego.Zastanawiam się nawet nad położeniem córki w szpitalu w innym mieście...Poznaniu,Gdańsku.Za wszelkie sugestie z góry ogromnie dziękuję.
JUSTYNA
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt paź 07, 2011 10:08

Re: Polecani przez nas lekarze specjaliści

Postprzez Iwona » Pn mar 02, 2015 17:13

Witaj Justynko:)
Ja bym jeszcze proponowała, abyś historię córeczki opisała w dziale Nasze historie choroby. Tam jakoś więcej mam dzieciaczków zagląda, i może będą mogły Ci pomóc
W Spisie w tamtym dziale, jest też podział na historie dzieciaczków, a mamy często opisują gdzie się leczą.
viewtopic.php?f=2&t=614
Ja jestem z innego regionu, ale o ile sobie przypominam, i u nas niema typowego oddziału dermatologii dziecięcej, a tylko pododdział na oddziale dorosłych.
Myślę,że jak udasz się do lekarza dla dorosłych, to Cię skieruje do kompetentnej osoby zajmującej się twardziną u dzieci.
Znalazłam u nas na forum wątki z historiami właśnie z Bydgoszczy, czy to dermatolodzy czy reumatolodzy, tego nie wiem
Może zajrzyj:)

Ale nie dawno dopiero trafiłam do wybitnej p doktor ze Szpitala Biziela w Bydgoszczy dok.Koloos

viewtopic.php?f=2&t=1085&p=21053&hilit=bydgoszczy#p21053

Tu też dziewczyna leczy się w Bydgoszczy
viewtopic.php?f=2&t=695&p=18660&hilit=bydgoszczy#p18660

Tu Daniel też z Bydgoszczy
viewtopic.php?f=2&t=590&p=16817&hilit=bydgoszczy#p16817
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » Pn mar 02, 2015 17:13

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lekarze, szpitale, sanatoria, ZUS, PFRON

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron