Dodatek lub zasiłek pielęgnacyjny

Obrazek
Masz szczególnie dobre lub złe doświadczenia - napisz...
Informacje na temat rent, ulg, dofinansowań.
Prawa Osób Niepełnosprawnych.

Re: Dodatek lub zasiłek pielęgnacyjny

Postprzez danuta25 » Cz kwi 29, 2010 18:35

Małgosiu składając wniosek o pogorszenie stanu zdrowia zaznaczyłaś że starasz się o zmianę stopnia niepełnosprawności ? Stawając przed lekarzem orzecznikiem on daje ci prawo do renty na dalszy okres tj. najwięcej na 2 lata. W ZUSie trudno jest dostać całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji, łatwiej jest w Zespole d/s orzekania o stopniu niepełnosprawności / u nas tak się nazywa ta instytucja/.
Co do renty wyjątkowej, to przysługuje się osobom niezdolnym do pracy które nie wypracowały określonej liczby lat pracy i ich stan finansowy jest bardzo trudny, wtedy akta takie wraz ze szczegółowym wywiadem środowiskowym oraz opinią ZUS idzie do Wa-wy i Prezes ż€ś stwierdza o przyznaniu bądź nie . Od takich rent nie ma odwołania . Dochód rodziny nie ma wpływy żadnego na wypłatę przyznanego zasiłku bądż dodatku pielęgnacyjnego/ nazwa zalezy od tego która instytucja wypłaca/
Avatar użytkownika
danuta25
lokator
lokator
 
Posty: 294
Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 18:26
Lokalizacja: wielkopolska ostrów wlkp

Postprzez » Cz kwi 29, 2010 18:35

 

Re: Dodatek lub zasiłek pielęgnacyjny

Postprzez Grażyna » Cz kwi 29, 2010 18:48

Ja miałam orzeczoną 2 grupę i całkowitą niezdolność do pracy od 9-tego roku życia .Pierwszą grupę dostałam w latach 80-tych, na stałe przyznano mi ją dopiero w 2000r. :)
Avatar użytkownika
Grażyna
 

Postprzez » Cz kwi 29, 2010 18:48

 

Poprzednia strona

Powrót do Lekarze, szpitale, sanatoria, ZUS, PFRON

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość