Zespół Reynauda

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Re: Zespół Reynauda

Postprzez Iwona » Wt lis 05, 2013 12:42

Ale macie małe dawki Amlodypiny.
Ja tam z grubej rury jadę, od razu 10 mg :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » Wt lis 05, 2013 12:42

 

Re: Zespół Reynauda

Postprzez alvetta » Śr kwi 30, 2014 20:47

Czy na dłoniach macie widoczne cały czas "rękawiczki"? Ja mam na dłoniach ciemniejsze ( żółto- czerwone) palce z kawałkiem dłoni- poza fazą sinienia dłoni w zimnie czy stresie.Pod wpływem ciepłej wody palce robią się czerwone i wyraźnie ta czerwona część ręki jest odgraniczona od reszty dłoni. Patrzyłam na dłonie osób z toczniem jak leżałam na reumatologii i miały to samo na dłoniach co ja.To zjawisko dotyczy też palców u stóp.Czy ktoś zaobserwował to siebie?
alvetta
lokator
lokator
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 15:40

Re: Zespół Reynauda

Postprzez ibiza13 » Cz maja 01, 2014 09:57

U siebie nigdy takiego objawu nie zaobserwowałam. Być może on występuje tylko u osób chorujących na tocznia. Co prawda u mnie występują objawy tocznia, gdyż choruję na MCTD, ale akurat czegoś takiego nie zauważyłam.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Zespół Reynauda

Postprzez alvetta » Cz maja 01, 2014 10:39

Niestety nie spotkałam na reumatologii osoby chorej na twardzinę układową, więc nie miałam okazji obejrzeć rąk kogoś takiego. W rodzinie mam twardzinę ograniczoną tylko do jednej dłoni, więc to nie to samo.Te palce rąk i nóg są żółte, czasem wpadają lekko w odcień zaczerwienienia i wydaje mi się, że te przebarwienia które mam na twarzy mają taki sam kolor.
alvetta
lokator
lokator
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 15:40

Re: Zespół Reynauda

Postprzez kamasia19 » Pn maja 05, 2014 09:58

Witam
Ja mam" skarpetki "na nogach.Lekarze nie wiedzą co to jest.Przepływy mam dobre.
kamasia19
lokator
lokator
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 21:14
Lokalizacja: Otwock/Warszawa

Re: Zespół Reynauda

Postprzez alvetta » Pn maja 05, 2014 19:02

A jak te "skarpetki " wyglądają? Masz je na stałe? Bo mnie się robią sine stopy i wtedy mam też fioletowe skarpetki, ale normalnie mam też ciągle czerwone palce u stóp , a u rąk mam czerwono- żółte, także poza fioletowym kolorem w czasie napadu Renka. Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach. Zobaczcie. Czy ktoś coś takiego ma też?
Przepływy czego masz dobre? W tętnicach na USG Doppler? Tam mogą być dobre przepływy, jeśli masz na myśli Dopplera, bo Doppler pokazuje tętnice i żyły, a nasze problemy to mikrokrążenie.Chyba, że miałaś inne jakieś badanie na myśli.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
alvetta
lokator
lokator
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 15:40

Renek

Postprzez alvetta » Pt maja 09, 2014 22:07

Iwona napisał(a):alvetta

Dziewczyny które są długo, zapewne pamiętają, jak wymyśliłam sobie,że mam grzybice paznokci u stóp, bo są żółte, swędzą i paznokcie sama w skarpetach znajduję.
Najpierw wybrałam się do dermatologa, który mi pobrał wymazy do badań na grzyba, i po jego wykluczeniu dopiero poszłam do reumatologa.
:


To od twardziny? Mam to samo, odpadają mi paznokcie u nóg, są żółte i nawarstwione. Raz znalazłam paznokcia na prześcieradle, inny razem w wannie.Czy to jest efekt niedożywienia paznokci z tytułu niedokrwienia?
alvetta
lokator
lokator
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 15:40

Re: Twardzina typu "en coup de sabre".

Postprzez Iwona » So maja 10, 2014 10:51

Dokładnie tak alveto.
To są zmiany niedokrwienne od naszego Renka.
Zawsze to u mnie się dzieje, gdy zmarznę za mocno w nogi.
Odpada pół paznokcia, a pod nim jakby zostawał taki nowiutki i cieniutki nowy :wink:
Nigdy nie zapomnę, jak powiedziałam u lekarza o tym, jak zmarzłam w maju w nogi , bo wyszłam w pantoflach a był mróz.
Okropną burę mi wtedy docent zrobił, że nie dbam o siebie,że zmiany raz powstałe, są nie do odwrócenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Twardzina typu "en coup de sabre".

Postprzez alvetta » Pn maja 12, 2014 18:40

Iwona napisał(a):Dokładnie tak alveto.
To są zmiany niedokrwienne od naszego Renka.
Zawsze to u mnie się dzieje, gdy zmarznę za mocno w nogi.
Odpada pół paznokcia, a pod nim jakby zostawał taki nowiutki i cieniutki nowy :wink:
.


A masz takie coś też na paznokciach rąk? Bo ja nie. Mam to tylko u nóg, to odpadanie paznokci. Płytka paznokciowa od połowy paznokcia jest taka mocno gruba, nawarstwiona i tak jak piszesz, odpada mi tak pół paznokcia albo nawet więcej i pozostaje taka właśnie błonka. Ale u rąk tego zjawiska nie mam, mimo że Renka mam na stopach i dłoniach. Czemu dotyczy ten objaw tylko stóp? Robi się kapilaroskopię stóp też?
alvetta
lokator
lokator
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 15:40

Re: Twardzina typu "en coup de sabre".

Postprzez Grażyna » Wt maja 13, 2014 08:37

alvetto ja mam to samo na palcach rąk-nawet w większym stopniu niż na palcach stóp.

Pewnie u każdej z nas przebiega to inaczej.Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
Grażyna
 

Postprzez » Wt maja 13, 2014 08:37

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron