Zespół Reynauda

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Re: Zespół Reynauda

Postprzez elzbietadk » So lis 05, 2011 18:58

Mam prośbę do wszystkich, którzy biorą leki na objaw Reynauda, żeby podali, jakie to są leki. Ja biorę Polfilin 400 mg raz dziennie i nie widzę żadnego wpływu na sinienie rąk. Z tego, co zdołałam przeczytać na forum, nie jest to jedyny lek stosowany przy tej przypadłości. Chciałabym przy najbliższej wizycie u reumatologa zasugerować zmianę leku. Dziękuję :)
Obrazek
elzbietadk
lokator
lokator
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez » So lis 05, 2011 18:58

 

Re: Zespół Reynauda

Postprzez Iwona » So lis 05, 2011 19:15

Na samym początku stosowałam Polfilin który wcale na mnie nie działał.
Potem,w szpitalu zmieniono mi na Agapurin 600 i też było bez zmian.
Po pewnym czasie dołączono do Agapurinu, Cordipin retard jako rozszerzacz kanału wapniowego i tu trafiono w sedno i poczułam w końcu ulgę.
Po roku zrezygnowano z,cordipin retard ze względu na to,że może pogłębiać zwapnienie przełyku w którym i tak mam już zmiany.
Zamieniono go na Amlodypinę 10mg która też działa jako rozszerzacz kanału wapniowego.
Obecnie w moim menu na Renka znajduje się Agapurin 600 i Amlodypina 10 mg.1x dziennie po 1 tabletce
Gdy mam pogorszenie czyli np:dłuży czas zdrętwienia i brak dopływu krwi do małych naczynek podwajam porcie 2x dziennie po 1 tabletce.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Zespół Reynauda

Postprzez kamasia19 » N lis 06, 2011 18:39

Ja biorę buvadodil 150 mg 2x dziennie.
zanim nerki stały się niewydolne brałam 300 mg 2x
Próbowałam całkowicie odstawić ,ale było z rękoma okropnie.
kamasia19
lokator
lokator
 
Posty: 124
Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 21:14
Lokalizacja: Otwock/Warszawa

Re: Zespół Reynauda

Postprzez Mielnior » Śr lut 08, 2012 02:40

Coś bardzo dziwnego mi się dzisiaj zdarzyło.
Rano (po nocce) byłem oddać krew na badania, bo za 3 tyg. wizyta. Wzięli 11 fiolek (w tym 3 duże), nie wiem, ile to było w sumie 250 ml max. Jak wróciłem do domu, po ok 2 godzinach przesiadywania w ciepłym pokoju, całe dłonie miałem purpurowe aż za nadgarstki zarówno od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony. Nie było mi zimno - wręcz przeciwnie - salon był nagrzany od, wchodzących przez okna, promieni słonecznych i dłonie miałem ciepłe. Ale wyglądały dokładnie tak, jak na mrozie, tylko gorzej. Miał ktoś z was coś takiego po oddaniu krwi?
Tłumaczę to sobie tym, że w ciągu ostatnich 3 dni spałem tylko jakieś 6 godzin i oddanie krwi dodatkowo spowodowało spadek ciśnienia. Ale bez przesady!
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Re: Zespół Reynauda

Postprzez Grażyna » Śr lut 08, 2012 12:06

Mielniorku - ja po pobraniu krwi w dużych ilościach mam chwilowe osłabienie i muszę odsiedzieć swoje w gabinecie :wink: Kiedyś zdarzały mi się nawet omdlenia i lądowałam na kanapce z głową na dole :D .Jest mi zimno i ręce mam wtedy sine ,bez względu na temperaturę ,a jeszcze do tego drętwieje mi język :)
Ostatnio edytowano Śr lut 08, 2012 21:14 przez Grażyna, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grażyna
 

Re: Zespół Reynauda

Postprzez mar1979 » Śr lut 08, 2012 19:04

Hejka. Jakie leki bierzecie na Reńka bo ja PentoHexal retard ale w moim przypadku jest bezskuteczny.
mar1979
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt sty 27, 2012 21:14
Lokalizacja: Maków Mazowiecki

Re: Zespół Reynauda

Postprzez ibiza13 » Cz lut 09, 2012 10:12

Biorę agapurin 100 mg 3x dziennie, oraz amlozek (vilpin, amlodipinum) 2,5 mg 1x dziennie. Niestety nie mogę brać większych dawek, gdyż mam niskie ciśnienie, a te leki wpływają na jego obniżenie.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Zespół Reynauda

Postprzez ddanuta » N kwi 15, 2012 10:21

Również miałam takie paluszki jak na ilustracji u Mio - od kiedy biorę sterydy mogę w miarę normalnie funkcjonować
"wszystko co piękne niech się rajem stanie,
a to co smutne niech skrzydeł dostanie"

Obrazek
Avatar użytkownika
ddanuta
lokator
lokator
 
Posty: 331
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2012 19:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Zespół Reynauda

Postprzez iziraider » Cz lis 08, 2012 08:02

Ja biorę agapurin 400 i amlopin 2,5 mg i wrazie silnego napadu maść nitrocard.
Wspomagam równieżswoje leczenie naturalnie imbir jest fantastyczny w tej kwestii,jak rano wypije herbate z imbitem potrafia mi nawet 3 godziny nie marznąć kończyny.(oczywiscie imbir świeży nie tarty i suszony)
iziraider
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pn lis 05, 2012 20:04

Re: Zespół Reynauda

Postprzez elzbietadk » Wt wrz 24, 2013 10:11

Zaczęłam stosować Amlozek 2,5 mg dziennie. Może on powodować dodatkowo puchnięcie rąk i nóg. Gdyby tak było, to kardiolog polecił zamianę na Lacipil lub Primacor.
Obrazek
elzbietadk
lokator
lokator
 
Posty: 51
Dołączył(a): Wt mar 23, 2010 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez » Wt wrz 24, 2013 10:11

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron