Fototerapia UVA-1

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Re: Fototerapia UVA-1

Postprzez Krystyna » Cz sty 20, 2011 18:53

Dawno nie zaglądałam na forum, dzisiaj to nadrabiam. Na kontroli byłam i prof. stwierdził, ze jest super. Choroba zatrzymała sie. Podobno penicylina i UAV1 zdzialaly cuda. Co do kosmetyków to w aptekach pojawiły sie dermokosmekyki z serii Ziaja med. Są rewelacyjne i tanie. Biorę również wit. E oraz PP.
Krystyna
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 15
Dołączył(a): So lis 21, 2009 12:32

Postprzez » Cz sty 20, 2011 18:53

 

Re: Fototerapia UVA-1

Postprzez Aparatka27 » Pt maja 06, 2011 21:15

Witam,

choruję na twardzinę ograniczoną od 1,5 roku. Zmiany wystąpiły na lewej nodze od piszczeli aż nad kolano. Są to mniejsze lub większe rozlane plamy. Niestety 3 z nich są już zapadnięte. Obecnie stosuje naświetlana PUVA UVA + Oxoralen (wzięłam już 20 zaświtlań od 2,0J - 9,0J). Zmiany znacznie zblakły, zrobiły się miękkie i świcące ale niestety noga wygląda jak fala. Niestety martwią mnie lekko foletowe (bądź różowe trudno jednoznacznie określić) obwódki do okoła tych zmian. W środku są czerwone. Czy ktoś miał podobnie? Nie wiem co o tym myśleć. Lekarka mówi, że to normalne ale wydaje mi się, że nie było wcześniej tych obwódek. Na dzień stosuje maść na zmiękczenie naskórka a na noc Dermovate. Czy może mi ktoś pomoc? Nowe zmiany na szczęście nigdzie się nie pojawiły ale nie wiem też co dalej bo w przyszłym tygodniu kończę naświetlania. Bardzo prosiłabym o radę.

Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Aparatka27
 

Re: Fototerapia UVA-1

Postprzez Iwona » N maja 08, 2011 15:31

Aparatka27 bardzo proszę o zarejestrowanie się na forum.
Napisałaś do nas jako gość i dlatego Twoja wiadomość czekała aż 2 dni w panelu moderacji na akceptację.
Gdybyś była zarejestrowana,post pojawiłby się od razu na forum i już dawno ktoś by Ci odpisał. :D

Osobiście nie miałam terapii UVA ale dziewczyny ją przechodziły i zapewne podzielą się z Tobą uwagami :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

UVA1

Postprzez ela720202 » Pn lip 01, 2013 18:53

Witam , jestem tutaj nowa choć forum przeglądam już od jakiegoś czasu.Sprowadziła mnie do Was twardzina ograniczona mojej czteroletniej córki. Niby ona ograniczona ale zajęła już całe udo ,pośladek, część brzuszka i pleców po prawej stronie a teraz zaobserwowałam zmiany po drugiej stronie.Kiedy usłyszałam diagnozę nic mi ona nie mówiła więc jak większość ludzi zajrzałam w internet i przepłakałam całą noc. Z czasem oczywiście dowiedziałam się że odmiana choroby Wiki nie zagraża jej zyciu Ale niestety do najłagodniejszych też nie należy.Wiktoria leczy się w Klinice Dermatologii we Wrocławiu i zdaje się wyczerpała dostępne metody dla swego wieku .Najgorsze oczywiście były zabiegi mezoterapii i kuracja penicyliną prokainową. Ostatnio inny lekarz podsunął mi pomysł własnie z naświetlaniami UVA1 ale tak mało jest informacji na ten temat że nie wiem gdzie zacząć . to znaczy zaczęłam trochę od podzwonienia do kliniki dermatologii w Poznaniu ale nikt nie potrafił mi udzielić informacji jak takie naświetlania załatwić, do kogo się zgłosić.I tu moja gorąca prośba do wszystkich, może ktoś ma doświadczenie z tym naświetlaniem i potrafi mi powiedzieć gdzie się udać albo zadzwonić. Wszystkim życzę duzo samozaparcia w walce z chorobą.
ela720202
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 19:18

Re: UVA1

Postprzez Iwonka » Pn lip 01, 2013 19:59

Elu
Dermatolog może skierować Twoją córkę na naświetlania PUVA jeżeli uzna, że to jej może pomóc.
Godzinę przed zabiegiem bierze się tabletki.Przed i po zabiegu przez 24 godziny trzeba chronić oczy - nosić dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne, nawet będąc w domu przy oknie.Najczęściej przyjmuje się 2 naświetlania w tygodniu.Ja miałam takie naświetlania.Wzięłam 30 zabiegów. Lekarz chciała mi dać jeszcze więcej ale ze względu na strasznie uciążliwy świąd skóry rąk odstąpiła od tego planu.Po roku w szpitalu zrobiono mi próby świetlne. Inna lekarz dermatolog powiedziała, że naświetlania mogłyby mi zaszkodzić.
Tak więc najlepiej postaraj się o zrobienie badań małej i spytaj dermatologa.
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Re: UVA1

Postprzez ela720202 » Wt lip 02, 2013 18:42

Dziękuję Iwonko za szybką odpowiedż . Ale prawdą jest że te naświetlania robi się w klinice dermatologii w Poznaniu? Ktos tu na forum kiedyś napisał że odbywa się to tylko ambulatoryjnie. No i czy w razie czego są one płatne? Wypytuję o to wszystko także ze względu na odległość jaka dzieli mnie od Poznania bo może okazać się że nawet ze skierowaniem od lekarza nie dam rady dojeżdżać na takie naświetlania
ela720202
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 19:18

Re: UVA1

Postprzez Iwonka » Wt lip 02, 2013 19:54

Ja je miałam w Klinice w Szczecinie(ode mnie 40 km) Na naświetlania trzeba dojeżdżać. Ja dojeżdżałam pociągiem i tramwajem. Pół dnia z głowy. Spotykałam takie osoby, które miały i po 100 km. W moim mieście mogłam skorzystać z naświetlań prywatnie. Jednak podliczając koszty naświetlań byłoby znacznie drożej, a gdyby doliczyć do tego jeszcze koszty wizyt prywatnych? - lepiej było przemęczyć się jeżdżąc 2 razy w tygodniu do Kliniki.Ja miałam skierowanie z Kliniki więc tylko musiałam kupić tabletki, za naświetlania w takim przypadku się nie płaci. Kosztów podróży nikt nie zwraca.
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Re: UVA1

Postprzez ela720202 » Śr lip 03, 2013 19:37

wszystko super tylko że my rozmawiamy o naświtlaniach PUVA a z tego co się orientuje to po pierwsze one nie są wskazane dla małych dzieci a po drugie nie są tym samym co UVA1. Fajne posty znalazłam na ten temat na naszym forum z 2010 roku. Niestety osoby uczestniczące w tamtej wymianie opinii są od dawna nieaktywne.W każdym razie lekarz który podsunął ni pomysł z UVA1 powiedział też że to bardzo drogi sprzęt i takie naświetlania robi się tylko w Poznaniu bo po prostu w Polsce jest tyko jedno takie urządzenie. W każdym razie będę musiała chyba szukać jakiś namiarów przez Klinikę gdzie leczy się Wiki. Dzięki Iwonko że jesteś' Zawsze to fajnie pogadać z kimś ,,wtajemniczonym"
ela720202
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 25, 2013 19:18

Re: UVA1

Postprzez Iwonka » Śr lip 03, 2013 20:05

Dobrze Elu, że zwróciłaś na to uwagę. Nie mam innych doświadczeń ani wiedzy o innych naświetlaniach.
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Re: Fototerapia UVA-1

Postprzez Iwona » Cz lip 04, 2013 21:28

Kochani, w dziale Publikacji medycznych nie rozmawiamy.
Wasze posty przeniosłam do odpowiedniego działu i połączyłam z już istniejącym wątkiem o tym samym tytule.:)
Tutaj śmiało możecie porozmawiać na ten temat
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » Cz lip 04, 2013 21:28

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron