Nowy program leczenia TU

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Nowy program leczenia TU

Postprzez MIO » Wt mar 13, 2018 18:46

Czy ktoś coś słyszał? Spotkałam ostatnio swoją poprzednią lekarkę. Wspominała, że za pół roku rusza nowy program leczenia TU. Nie znam szczegółów. Da mi znać jakie warunki. Jak sama się dowiem- napiszę. Może biologiczne w końcu? CellCept trochę tańszy od lutego:)
MIO
lokator
lokator
 
Posty: 218
Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 19:10

Postprzez » Wt mar 13, 2018 18:46

 

Re: Nowy program leczenia TU

Postprzez ibiza13 » Śr mar 14, 2018 08:36

Niestety nic nie słyszałam. Być może chodzi o leki biologiczne, a może o coś innego. Jak już się czegoś więcej dowiesz to napisz.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Nowy program leczenia TU

Postprzez Iwona » Śr mar 14, 2018 13:46

MIO na grupie fb babki pisały o zamienniku cellceptu za 3, 20 zł
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program leczenia TU

Postprzez MIO » Cz mar 22, 2018 21:54

Nie wiem czy o to leczenie będzie chodziło, ale tu nowy artykuł o biologicznym
https://www.termedia.pl/reumatologia/Be ... 29565.html
MIO
lokator
lokator
 
Posty: 218
Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 19:10

Re: Nowy program leczenia TU

Postprzez Iwona » Pt mar 23, 2018 15:53

Nie wiem czy akurat leczenie, ale ja juz zostałam na ostatniej wizycie przetestowana pod kontem ankiety która to została zrobiona przez EULAR. Prawie cała wizytę trwało pokazywanie mi jak ja wypełnić. Niektóre punkty były łatwe, ale były też z obliczaniem procentowym, a więc na wszystko masz 100 %, i masz podpunkty jak a) o ile zmieniła Ci się jakość życia od ostatniej wizyty? b) O ile zwiększył Ci się problem z układem oddechowym, c) z układem pokarmowym itp i tą stówę musisz podzielić na wszystkie podpunkty razem 5 czy 6.Kartki a4, chyba z 6 stron. Przed każda wizyta będę to wypełniać na korytarzu i podawać juz gotowy formularz po czym juz lekarz ma gotowy wywiad.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Nowy program leczenia TU

Postprzez MIO » Wt mar 27, 2018 17:28

Bo ankieta jest najważniejsza :) Reszta to ... (tu mi różne przyszły określenia do głowy- cały alfabet). Ja jestem na etapie "ręce opadają". Nic nie wiem, chyba więcej wiedziałam kilka lat temu. Mój problem ostatnio największy, że spada mi wydajność pracy i to znacznie. Kiedyś pracowałam 24h/doba, później 18,.... a teraz czasami 4 godziny i jestem zmęczona. I wytłumacz to innym. Mówiłam swojej lekarce, że inne rzeczy mogę olać, ale muszę podtrzymywać swoją sprawność w takiej wersji, żeby pracować normalnie (no w miarę normalnie).
MIO
lokator
lokator
 
Posty: 218
Dołączył(a): Śr paź 13, 2010 19:10

Re: Nowy program leczenia TU

Postprzez Iwona » Cz mar 29, 2018 17:06

Dokładnie i mi chodzi o wydajność pracy, bo jeszcze mam te kilka nat do emerytury a ja zwyczajnie juz nie dam rady pracowac i to mnie martwi, Etap mamy ten sam :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » Cz mar 29, 2018 17:06

 


Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron