Leki - opis, działanie, doświadczenia

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Leki - opis, działanie, doświadczenia

Postprzez Margaret74 » Pn sty 25, 2010 19:37

DO POCZYTANIA Zalecenia EULAR i EUSTAR dotyczące leczenia TU

NOWE LEKI W TU



Piascledine


Opis produktu

Lek Piascledine 300 należy do nowej grupy leków określanych jako „powoli działające leki do zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów" (symptomałic slow-acttng drugs in asteoarthritis, SYSADOA), które charakteryzuje opóźnione występowanie działania.
Lek łagodzi objawy zwyrodnieniowego uszkodzenia chrząstki stawowej, w tym dolegliwości bólowe i w wyniku tego usprawnia aparat ruchowy chorego.

Działanie:

- zwiększenie wytwarzania kolagenu oraz zmniejszenie wytwarzania interleukiny l (mediatora zapalenia) przez chondrocyty chrząstki stawowej,
- zwiększenie ekspresji czynnika PAI-1 (Fast acting tissue-type plasminogen activator inhibitor), inhibitora tkankowego aktywatora plazminogenu t-PA. związanego ze zmianami w chrząstce w chorobie zwyrodnieniowej stawów.
- zwiększenie ekspresji transformującego czynnika wzrostowego TGF beta (transforminggrowth factor beta) w chondrocytach in vitro - wiadomo o tej substancji, że działa anabolicznie na chrząstkę.
Wszystkie te właściwości wskazują, że Piascledine 300 odbudowuje macierz pozakomórkową chrząstki stawowej najprawdopodobniej głównie poprzez wpływ na TGF beta.
Opakowanie:
15 kapsułek

Przyjmowanie:

Jedna kapsułka 300 mg doustnie raz na dobę w trakcie posiłku.
Zaleca się przyjmowanie kapsułek w całości w trakcie posiłku i popijanie odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.
Nie zaleca się podawania większej dawki, z uwagi na to, że w badaniach klinicznych z udziałem pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów nie stwierdzono większej skuteczności klinicznej po zwiększeniu dawki dobowej.
W miarę nasilania się działania leku Piascledine 300 dawkę leku przeciwzapalnego i/lub leku przeciwbólowego można zmniejszać.
Niepożądane:
Lek może powodować u niektórych osób reflux żołądkowo-przełykowy, można tego uniknąć przez przyjmowanie leku w trakcie posiłku.
Rzadko obserwowano objawy nadwrażliwości: wysypkę skórną, pokrzywkę.
Skład:
Kapsułka zawiera:
• oleju awokado frakcja niezmydlająca się - 100 mg
• oleju sojowego frakcja niezmydlająca się - 200 mg

http://www.strefalekow.pl/product/detai ... tawow.html

Lek generalnie polecany d leczenia wspomagającego. Zważywszy na fakt,ze sporo wit.E potrzrebujemy -jak najbardziej wskazany. :)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Pn sty 25, 2010 19:37

 

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Iwona » Pt sty 29, 2010 17:49

Aneczko pytałaś o doświadczenia z przyjmowaniem Piascledine.
Pytałam dziś o to Anię która przebywa obecnie w szpitalu i nie mogła odpisać.
Ania przyjmowała je 3 lata 2xdziennie, wychodzi 60 kapsułek na miesiąc,czyli 4 opakowania.Koszt kuracji miesięcznej to 200 zł.Nie zauważyła żadnej poprawy przez 3 lata.Pieniądze wywalone w błoto.Po trzech latach powiedziano jej że Piascledine rzadko na kogo działa.Poprawa po nim była tylko u jednego mężczyzny.Od tego czasu zaczęto stosować u niej imuran i wtedy rozluźniła się duża część ciała.Koszt mniejszy a efekt bardzo widoczny.
Mnie osobiście ostatnio pytał się lekarz czy próbowałam pić olej,teraz rozumiem dlaczego :D
Może spróbuj pić oliwę z oliwek 2 x dziennie po łyżce.Avokado wcinaj jako owoc,taniej będzie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Margaret74 » Pt sty 29, 2010 20:09

Ja kiedys wcinałam Boragoglandynę(wyciąg z wiesiołka,ogórecznika,zawiera kwasy GLA),potem już jej nie było w aptece.Raczę sie często olejem z wiesiołka w kapsułkach...Zmierzam do tego,że musimy sie "natłuszcać" od wewnątrz i na zewnatrz. :wink:
Ponoc boragoglandyna nie działa bez Padmy,nie wiem,ja jak mam okazję łykam w zdrowych ilościach...
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez an_no » N sty 31, 2010 08:30

Piję oliwę z oliwek codziennie i dodtakowo biore tran w kapsulkach - nie kupiłam jeszcze plascedine i chyba nie kupie, za to mama kupiła mi awokado i zamierzam przygotowac sobie sałatkę na śniadanie:)
an_no
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 34
Dołączył(a): Pn sty 04, 2010 19:10

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Margaret74 » N sty 31, 2010 14:11

No to super :) Trzeba sie w sieci i nie tylko rozejrzeć za dobrymi przepisami z awokado w tle-ponoć w połączeniu z truskawkami jest extra :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Ana84 » Pn lut 22, 2010 09:21

hejka tez brałam Piascledine ale żeby działało to nie za bardzo
Jakoś chyba nie jest to zbyt dobre a kosztuje całkiem sporo
Avatar użytkownika
Ana84
przyjaciel forum
przyjaciel forum
 
Posty: 423
Dołączył(a): Wt lis 24, 2009 12:36
Lokalizacja: Pleszew

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Margaret74 » Wt mar 23, 2010 18:53

EUROPEJSKIE PUBLICZNE SPRAWOZDANIE OCENIAJĄCE (EPAR)

1.CELLCEPT

Streszczenie EPAR dla ogółu społeczeństwa

Niniejszy dokument jest streszczeniem Europejskiego Publicznego Sprawozdania Oceniającego (EPAR). Wyjaśnia, jak Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) ocenił przeprowadzone badania w celu ustalenia zaleceń w sprawie stosowania leku.
W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat stanu chorobowego lub sposobu leczenia należy zapoznać się z treścią ulotki dołączanej do opakowania (także stanowiącą część EPAR) bądź skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. W celu uzyskania dodatkowych informacji na podstawie zaleceń CHMP, należy zapoznać się z dyskusją naukową (także stanowiącą część EPAR).

Co to jest CellCept?

CellCept to lek zawierający substancję czynną o nazwie mykofenolan mofetylu. Preparat dostępny jest w postaci kapsułek (250 mg), tabletek (500 mg), proszku do sporządzania zawiesiny doustnej (1g/ 5 ml) oraz proszku do sporządzania roztworu do infuzji (wlewu dożylnego; 500 mg).

W jakim celu stosuje się preparat CellCept?

Preparat CellCept stosowany w zapobieganiu odrzucenia przez organizm przeszczepów nerek, serca lub wątroby. Preparat stosowany jest w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami (inne leki stosowane w celu zapobiegania odrzuceniu przeszczepionego narządu).
Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Jak stosować preparat CellCept?

Leczenie preparatem CellCept powinno być rozpoczynane i kontynuowane przez wykwalifikowanego lekarza specjalizującego się w transplantologii.
Sposób podawania preparatu CellCept oraz objętość dawki zależą od rodzaju przeszczepu oraz od wieku i budowy ciała pacjenta.
W przypadku przeszczepu nerek zalecana dawka preparatu u osób dorosłych to 1,0 g preparatu podawany doustnie dwa razy na dobę (kapsułki, tabletki lub zawiesina doustna). Podawanie preparatu należy rozpocząć w ciągu 72 godzin po przeprowadzeniu przeszczepu. Preparat można podawać również w postaci dwugodzinnego wlewu dożylnego, maksymalnie przez okres 14 dni. Pierwszy wlew należy podać w ciągu 24 godzin od przeprowadzenia przeszczepu. W przypadku dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 18 lat dawkę preparatu CellCept oblicza się na podstawie wzrostu i masy ciała. U tych pacjentów preparat należy podawać drogą doustną.
W przypadku przeszczepu serca zalecana dawka preparatu u osób dorosłych to 1,5 g leku podawane doustnie dwa razy dziennie na dobę. Leczenie należy rozpocząć w ciągu pięciu dni od przeprowadzenia przeszczepu.
W przypadku przeszczepu wątroby u osób dorosłych preparat CellCept należy podawać w postaci 1-gramowego wlewu dwa razy na dobę przez pierwsze cztery dni po przeprowadzeniu przeszczepu. Następnie, gdy doustne podawanie leku może być tolerowane, należy zmienić leczenie na dawkę 1,5 g podawaną doustnie dwa razy na dobę. Nie zaleca się stosowania preparatu CellCept u dzieci po przebytym przeszczepie serca lub wątroby ze względu na brak informacji dotyczących działania leku w tej populacji pacjentów.
W przypadku pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek konieczne może być dostosowanie dawki. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy zapoznać się z charakterystyką produktu leczniczego (również stanowiącą część EPAR).

Jak działa preparat CellCept?

Mykofenolan mofetylu, substancja czynna wchodząca w skład preparatu CellCept, to lek immunosupresyjny. W organizmie jest on przekształcany w kwas mykofenolowy, który blokuje działanie enzymu o nazwie „dehydrogenaza inozynomonofosforanu”. Enzym ten odgrywa ważną rolę w procesie tworzenia DNA w komórkach, szczególnie w limfocytach (rodzaj białych krwinek, które uczestniczą w procesie odrzucania przeszczepów narządów). Zapobiegając produkcji nowego DNA, preparat CellCept zmniejsza szybkość namnażania się limfocytów. Ogranicza to ich zdolność do rozpoznawania i atakowania przeszczepionego narządu, zmniejszając tym samym ryzyko jego odrzucenia.

Jak badano preparat CellCept?

Preparat CellCept w postaci kapsułek i tabletek analizowano w trzech badaniach z udziałem łącznie 1493 dorosłych pacjentów po przeszczepie nerek, w jednym badaniu z udziałem 650 dorosłych pacjentów po przeszczepie serca oraz w jednym badaniu z udziałem 565 dorosłych osób po przeszczepie wątroby. Preparat CellCept porównano z azatiopryną (inny lek zapobiegający odrzucaniu przeszczepu) we wszystkich badaniach z wyjątkiem jednego, przeprowadzonego na grupie pacjentów po przeszczepie nerek, w którym lek został porównany z placebo (leczenie obojętne). W dodatkowym badaniu przeanalizowano działanie preparatu CellCept w postaci zawiesiny doustnej w grupie 100 dzieci po przebytym przeszczepie nerek. We wszystkich badaniach wszyscy pacjenci otrzymywali również cyklosporynę i kortykosteroidy, a główną miarą skuteczności preparatu był odsetek pacjentów, u których nowy narząd został odrzucony po 6 miesiącach.Dalsze badania wykazały, że stężenie substancji czynnej we krwi w wyniku stosowania roztworu do wlewu oraz zawiesiny doustnej było podobne jak w przypadku stosowania kapsułek.

Jakie korzyści ze stosowania preparatu CellCept zaobserwowano w badaniach?

Preparat CellCept okazał się równie skuteczny jak azatiopryna i skuteczniejszy niż placebo w zapobieganiu odrzuceniu przeszczepionych nerek po 6 miesiącach. U dzieci po przebytym przeszczepie nerek odsetek odrzuceń był podobny do odsetka odnotowanego u dorosłych pacjentów przyjmujących preparat CellCept oraz mniejszy w porównaniu z odsetkiem zaobserwowanym w innych badaniach z udziałem dzieci, którym nie podawano preparatu CellCept.
W badaniu dotyczącym przeszczepów serca, u ok. 38% pacjentów przyjmujących preparat CellCept oraz pacjentów przyjmujących azatioprynę odnotowano odrzucenie przeszczepu po sześciu miesiącach. W przypadku przeszczepu wątroby odrzucenie nowej wątroby po sześciu miesiącach nastąpiło u 38% pacjentów przyjmujących preparat CellCept w porównaniu z 48% pacjentów przyjmujących azatioprynę. Jednakże odsetek pacjentów, których organizm odrzucił przeszczep wątroby po roku był podobny w obu grupach i wyniósł ok. 4%.

Jakie ryzyko wiąże się ze stosowaniem preparatu CellCept?

Najpoważniejsze zagrożenie związane ze stosowaniem preparatu CellCept to ryzyko wystąpienia nowotworu, w szczególności chłoniaka i raka skóry. Najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem preparatu CellCept w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami (obserwowane u ponad 1 pacjenta na 10) to posocznica (zakażenie krwi), kandydoza przewodu pokarmowego (zakażenie grzybicze żołądka lub jelit), zakażenie dróg moczowych (zakażenie narządów produkujących i wydzielających mocz), zakażenie wirusem opryszczki zwykłej (zakażenie wirusowe powodujące powstawanie opryszczki), zakażenie wirusem półpaśca (zakażenie wirusowe wywołujące ospę wietrzną i półpasiec), leukopenia (niski poziom białych krwinek), trombocytopenia (niski poziom płytek krwi), niedokrwistość (niski poziom czerwonych krwinek), wymioty, bóle w jamie brzusznej (bóle brzucha), biegunka i nudności (uczucie mdłości). Pełny wykaz wszystkich działań niepożądanych związanych ze stosowaniem preparatu CellCept znajduje się w ulotce dla pacjenta.
Preparatu CellCept nie należy podawać osobom, u których może występować nadwrażliwość (uczulenie) na mykofenolan mofetylu lub kwas mykofenolowy. Preparatu nie należy podawać kobietom karmiącym piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu CellCept u kobiet w ciąży. W przypadku kobiet leczenie tym preparatem należy rozpocząć dopiero po uzyskaniu negatywnych wyników testu ciążowego oraz pod warunkiem stosowania przez pacjentkę skutecznej metody antykoncepcyjnej przed rozpoczęciem leczenia preparatem CellCept, w trakcie terapii oraz przez 6 tygodni po jej zakończeniu.

Na jakiej podstawie zatwierdzono preparat CellCept?

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) uznał, że korzyści związane ze stosowaniem preparatu CellCept przewyższają ryzyko w przypadku jego stosowania w skojarzeniu z cyklosporyną i kortykosteroidami w profilaktyce ostrego odrzucania przeszczepów u biorców allogenicznych przeszczepów nerek, serca lub wątroby. Komitet zalecił przyznanie pozwolenia na dopuszczenie preparatu CellCept do obrotu.

Inne informacje dotyczące preparatu CellCept:

W dniu 14 lutego 1996 r. Komisja Europejska przyznała firmie Roche Registration Limited pozwolenie na dopuszczenie preparatu CellCept do obrotu ważne w całej Unii Europejskiej. Pozwolenie na dopuszczenie do obrotu odnowiono w dniu 14 lutego 2001 r. i 14 lutego 2006 r.

Pełne sprawozdanie EPAR dotyczące preparatu CellCept znajduje się tutaj.

Data ostatniej aktualizacji: 02-2008.

Źródło:
EMEA: EMEA/H/C/082 - EUROPEJSKIE PUBLICZNE SPRAWOZDANIE OCENIAJĄCE (EPAR)
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDF ... 795pl1.pdf, Czerwiec 2008

GENERYKI(ODPOWIEDNIKI) CELLCEPTU :

MYFENAX
MYKOPHFENOLATE mofetil TEVA

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa stosowania produktu CELLCEPT


Jestem na Myfenaxie już 3 tygodnie.Moje leczenie skojarzono z 8 mg.metypredu.Na razie dokuczają mi bóle głowy,opryszczka,zaparcia,miewam zwyżki ciśnienia i tachykardię oraz brak apetytu,czasem nudności.NIe jest źle na razie.
Morfologia I szaleje leukocytoza,neutrofile też sporo w górę :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Margaret74 » Śr mar 31, 2010 09:06

Coś dobroczynnego dla naszych oczu :)

JAGODA PLUS LUTEINA 30 TABL.
Suplement diety
Producent: Chance

cena 19,99zł

Czarna jagoda zawiera antocyjany - związki, które uszczelniają delikatne ściany naczyń krwionośnych, zwiększają ich elastyczność i zmniejszają łamliwość.

Luteina - żółty barwnik roślinny należący do karotenoidów, wykazuje szczególne powinowactwo do plamki żółtej i soczewki w gałce ocznej, działa jak filtr, chroniąc oko przed szkodliwym światłem UVA, UVB i wolnymi rodnikami.

Beta karoten wychwytuje wolne rodniki i jest przekształcany w organizmie w witaminą A, która jest niezbędna do syntezy rodopsyny (światłoczułego barwnika), dzięki któremu możliwe jest widzenie o zmierzchu i w złych warunkach oświetleniowych.

Resveratol - naturalny związek polifenolowy, występujący m.in. w skórce czerwonych winogron, hamuje utlenianie lipoprotein i agregację płytek krwi, przez co udrażnia wąskie naczynia krwionośne oka.

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie podczas posiłku.

Skład: (1 tabletki)
liofilizowana czarna jagoda 300 mg
luteina 6 mg
reservatol 20% 10 mg
beta karoten 2,5 mg (50% dziennego zapotrzebowania)

Wielkość opakowania: 30 tabletek

Status produktu: Suplement diety. Nie może być substytutem zróżnicowanej diety.
http://www.lekolandia.pl/jagoda-plus-lu ... -3167.html

Pdobnym bardzo preparatem jest Klarin aktiv-cenowo lepiej wychodzi .

Preparatów z luteiną nie mogą zażywać kobiety w ciąży i matki karmiące!
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez ibiza13 » Cz lip 29, 2010 12:26

Iwona napisał(a):Aneczko pytałaś o doświadczenia z przyjmowaniem Piascledine.
Pytałam dziś o to Anię która przebywa obecnie w szpitalu i nie mogła odpisać.
Ania przyjmowała je 3 lata 2xdziennie, wychodzi 60 kapsułek na miesiąc,czyli 4 opakowania.Koszt kuracji miesięcznej to 200 zł.Nie zauważyła żadnej poprawy przez 3 lata.Pieniądze wywalone w błoto.Po trzech latach powiedziano jej że Piascledine rzadko na kogo działa.Poprawa po nim była tylko u jednego mężczyzny.Od tego czasu zaczęto stosować u niej imuran i wtedy rozluźniła się duża część ciała.Koszt mniejszy a efekt bardzo widoczny.
Mnie osobiście ostatnio pytał się lekarz czy próbowałam pić olej,teraz rozumiem dlaczego :D
Może spróbuj pić oliwę z oliwek 2 x dziennie po łyżce.Avokado wcinaj jako owoc,taniej będzie :D


Przyjmowałam piascledinę 3 lata 3xdzienie po 3 tabletki (tyle, że wtedy ten lek nie był płatny w 100%, tylko ryczałtowo, więc leczenie nie było drogie,a avokado w Polsce było niedostępne - to były lata 1985-88). Mnie pomogła - tyle, że na sklerodermię linijną. Po kuracji piasclediną miałam reemisję.

Co do imuranu jest to tzw. "lekka chemia", lek immunosupresyjny, wiec trzeba z nim uważać, dlatego lekarze dopiero w późniejszym okresie choroby go wstawiają (starają się jak najdłużej leczyć pacjenta, jak najmniej inwazyjnymi lekami). Niestety nasze choroby trwają do końca życia i trzeba dbać także o nasz układ pokarmowy, bo bez niego nie damy rady.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Leki-opis,działanie,doświadczenia

Postprzez Iwona » Cz lip 29, 2010 13:49

ibiza Piascladine jest leczeniem wspomagającym choroby zwyrodnieniowe stawów a nie samej twardziny.U ciebie ból stawów być może zahamowały sterydy które przyjmujesz w związku z toczniem.
Anna i an_no chorują na twardzinę uogólnioną i w ich przypadku takie leki jak Imuran czy Endoksan są na porządku dziennym.Twardzina układowa uogólniona ma to do siebie ,że często atakuje nagle i ma bardzo agresywny i szybki przebieg.Stąd też immunospresja jest szybko wprowadzana.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » Cz lip 29, 2010 13:49

 

Następna strona

Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron