Leki które stosujecie i ich dawki

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Re: Leki które stosujecie i ich dawki

Postprzez ibiza13 » So kwi 26, 2014 12:26

Alvetto brałm kiedyś arechinę, ale okulista mi ją odstawił. Z tego co wiem to jest to dość często stosowany lek przy twardzinie (jeszcze przed sterydami i immunospuresantami).
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Postprzez » So kwi 26, 2014 12:26

 

Re: Leki które stosujecie i ich dawki

Postprzez alvetta » N kwi 27, 2014 10:37

ibiza13 napisał(a):Alvetto brałm kiedyś arechinę, ale okulista mi ją odstawił. Z tego co wiem to jest to dość często stosowany lek przy twardzinie (jeszcze przed sterydami i immunospuresantami).


A jakie zmiany okulistyczne miałaś, że odstawili Arechine? Leżę w szpitalu i coś o lekach antymalarycznych przebąkują, tyle, że ja mam podejrzenie jaskry, widzę podwójnie czasem.Myślę, że tego typu lek nie jest najlepszym pomysłem przy jaskrze.
alvetta
lokator
lokator
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2013 15:40

Re: Leki które stosujecie i ich dawki

Postprzez ibiza13 » Cz maja 01, 2014 09:36

alevtto masz rację, przy jaskrze arechina nie może być podawana. Mnie okulista odstawiła ten lek, pomimo, że nie miałam zmian w dnie oka, gdyż zaczęłam podwójnie, a nawet potrójnie widzieć, a że często prowadzę samochód to nie mogłam mieć takiego skutku ubocznego. Teoretycznie rzecz ujmując to przed wstawianiem arechiny lub innego leku przeciwmalarycznego powinnaś mieć konsultację okulistyczną. Niestety z tego co wiem, nie w każdym szpitalu stosuje się taką praktykę, co mnie bardzo wkurza. Często pacjentów nie informuje się o tym, że przy dłuższym stosowaniu leków przeciwmalarycznych co 3 do 6 miesięcy powinno się odwiedzać okulistę, aby zbadać dno oka. W wątku aikb napisałaś, że masz duszności. Nie wiem czy bierzesz encorton i od kiedy, ale w początkowej fazie brania może on wywoływać taki objaw. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś niewielu lekarzy o tym wiedziało. Ja o tym dowiedziałam się, gdy stawałam na komisji lekarskiej.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Postprzez » Cz maja 01, 2014 09:36

 

Poprzednia strona

Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość