Badanie dyfuzyjne płuc

Obrazek
Porady i doświadczenia dnia codziennego.

Badanie dyfuzyjne płuc

Postprzez Igor75 » Śr sie 13, 2014 09:15

Witam,

Twardzinę układową wykryto u mnie na początku maja. Od razu rozpoczęto podawanie wlewów z cyklofosfamidu, jestem już po 4-tej dawce :)
Moje pytanie dotyczy badania dyfuzyjnego płuc, zrobiłem je po telefonicznej konsultacji z profesor Otylią Kowal-Bielecką, która powiedziała żeby je zrobić
oraz pletyzmografię(robiłem na własną rękę, nikt nie wiedział gdzie je wykonać), a następnie dopiero kontaktować się z nią ponownie. Niestety jest na urlopie do końca miesiąca, chciałbym odczytać wyniki, a w miejscowej poradni oraz szpitalu nie wiedzą jak to zrobić.
Czy ktoś robił kiedyś podobne badanie i może polecić lekarza, który potrafi prawidłowo odczytać wyniki dla twardziny?
Szukam w okolicach województwa opolskiego/dolnośląskiego/śląskiego (jestem z Opola).
Z góry dziękuje za odpowiedzi :) :D


Tu skan badania dyfuzyjnego płuc: (w szczególności dla tlenku węgla DLCO)
http://s4.postimg.org/87ksxatgt/Zrzut_e ... _08_17.png
Igor75
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): N maja 04, 2014 18:31

Postprzez » Śr sie 13, 2014 09:15

 

Re: Badanie dyfuzyjne płuc

Postprzez Iwona » Cz sie 14, 2014 11:22

Witaj wśród Swoich:)

Bardzo mnie ciekawi Twoja historia, bo szybko Cię zdiagnozowano i bardzo szybko rozpoczęto leczenie.
Mam zresztą masę pytań do Ciebie, i fajnie by było, abyś opisał nam swoją historię w dziale NASZE HISTORIE CHOROBY

Jeśli chodzi o interpretację wyniku, to niestety, chyba nikt z nas go nie zinterpretuje, bo nie jesteśmy specjalistami.
Może warto udać się na oddział pulmonologii i poprosić o to :wink:
Patrzyłam na swoje wyniki tego badania, i ja mam wartości o wiele większe, ale nie mam zajętych płuc w takim stopniu.
Różne pracownie mają też różne aparaty, a w związku z tym różne też normy.
Ja mam obecnie DLCO na poziomie 76, a więc tylko nieznacznie obniżone. U Ciebie te jednostki są bardzo małe. :-(
Są jednak na forum osoby mające bardzo małe też DLCO, i bardzo często zaglądają do działu Historii chorób czytając nowe posty. Może one w tamtym dziale bardziej będą kompetentne w tym temacie i udzielą Ci pomocy.

A próbowałeś kontaktować się z prof Otylią Kowal-Bielecka mailowo?(to moja lekarz od wielu lat) :wink:
otyliab@tlen.pl

Czy próbowałeś
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Badanie dyfuzyjne płuc

Postprzez Igor75 » So sie 16, 2014 16:46

Tak, próbowałem, teraz czekam aż wróci z urlopu.
Również pytałem ordynator oddziału pulmonologii w Opolu, ale stwierdziła, że jej kompetencje co do tej choroby się skończyły
(ona praktycznie zdiagnozowała chorobę, patrząc na płuca i wysłała z jej podejrzeniem na reumatologię).
Również moja reumatolog powiedziała, że muszę skontaktować się z prof Otylią Kowal-Bielecką, bo ona nie wie co dalej.
Więc na razie czekam na koniec jej wakacji :)
Następnym razem opisze bardziej historię choroby, pozdrawiam :)
Igor75
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 6
Dołączył(a): N maja 04, 2014 18:31

Re: Badanie dyfuzyjne płuc

Postprzez twarda sztuka » Wt lis 18, 2014 19:02

czekam w takim razie na opis Igor, i napisz co u Ciebie
twarda sztuka
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn lis 17, 2014 20:09

Postprzez » Wt lis 18, 2014 19:02

 


Powrót do Teoria w Praktyce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość