Dieta Doktor Budwig

Niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie.

Dieta Doktor Budwig

Postprzez Iwonka » Pn maja 05, 2014 15:50

Zastosowanie diety Dr Budwig
Przez 10 lat Dr Budwig obserwowała efekty zdrowotne opracowanej przez siebie diety stosując ją w leczeniu szpitalnym pacjentów z chorobami przewlekłymi. Okazało się, że jej prosta i naturalna recepta na zdrowie przyniosła pożądany skutek nawet w przypadkach uznanych przez akademicką medycynę za nieuleczalne i śmiertelne. Na podstawie tej długoletniej praktyki klinicznej dieta dr Budwig znalazła zastosowanie w leczeniu następujących schorzeń:
1.nowotwory łagodne i złośliwe,
2.arterioskleroza,
3.atak i zawał serca,
4.arytmia,
5.otłuszczenie wątroby,
6.astma oskrzelowa,
7.problemy trawienne,
8.wrzody żołądka,
9.schorzenia prostaty,
10.artretyzm,
11.wszelkie problemy dermatologiczne,
12.schorzenia wieku starczego,
13.problemy z nauką i pamięcią (aktywizacja pracy mózgu),
14.stwardnienie rozsiane,
15.reakcje autoimmunologiczne,
16.schorzenia woreczka żółciowego,
17.cukrzyca,
18.wady wzroku i słuchu,
1.oraz jako odzywka dla niemowląt i dzieci.
Dieta dr Budwig ponad 50 lat pomaga rzeszom chorych na całym świecie. Zainteresowanie nią ciągle rośnie, przede wszystkim dzięki odzewowi innych naukowców, którzy zainspirowani jej wynikami, poszli jej tropem. Dzięki temu coraz więcej placówek medycznych włącza terapię dietą dr Budwig w trakcie hospitalizacji przewlekle chorych pacjentów.
Niech te 50 lat nigdy niezakwestionowanej, a przeciwnie ciągle potwierdzanej przez coraz to nowe naukowe opracowania, praktyki dr Budwig będzie dla Państwa najlepszą rekomendacją jej skuteczności.
Nasze zaangażowanie w propagowanie tej metody leczenia wynika z przekonania, ze terapia ta, za kilka lat stanie sie prawdopodobnie jedną z oficjalnie uznanych. Nie chcemy jednak czekać. Naszym celem jest otwarcie drogi do wyleczenia wielu potrzebującym ludziom, a że na własne oczy mieliśmy okazję zobaczyć jak dieta dr Budwig jest skuteczna, z całego serca ją Państwu polecamy.


Dieta dr Budwig - zasady dla zdrowych i chorych
Podstawowym tłuszczem w diecie dr Budwig jest olej lniany tłoczony na zimno i nieratyfikowany (nieoczyszczony)
Zabronione jest używanie jakichkolwiek rafinowanych bądź uwodorowanych tłuszczów (olejów, margaryn, majonezów).
Aby osiągnąć skuteczne efekty leczenia, należy bezwzględnie wyeliminować z diety wszelkie produkty smażone, tłusty nabiał, mięsa.
Zasada generalna: spożywać należy produkty świeże. Potrawy nie powinny być przyrządzane na bazie produktów konserwowanych sztucznie, z dodatkami chemicznymi ( np. z glutaminianem sodu, polepszaczami w pieczywie itd.).
Olej lniany zjadać należy codziennie w postaci PASTY i samodzielnie. Dla osób chorych wskazane jest zjadanie także zmielonego siemienia lnianego.
Zasady bilansowania składników odżywczych w diecie profilaktycznej
Dieta dr Budwig bazuje na dostarczeniu organizmowi pokarmów bogatych m. in. w tłuszcze Omega-3, węglowodany złożone, błonnik i antyoksydanty.
Należy spożywać:
* Owoce - świeże, w ilości 3 do 4 średniej wielkości porcji dziennie. Owoców nie należy mieszać.
* Soki owocowe -świeże, przynajmniej raz dziennie szklankę. Pomiędzy wypiciem soku z owoców cytrusowych a zjedzeniem pasty powinno upłynąć kilka godzin.
* Warzywa - świeże, 4 do 6 filiżanek dziennie, ze szczególnym uwzględnieniem warzyw kapustnych i brokułów. Warzywa można mieszać.
* Zboża - w postaci chleba i płatków z nieoczyszczonych, pełnych ziaren - 3 do 4 filiżanek dziennie.
* Ryby - świeże, oceaniczne, najlepiej łosoś tęczowy, makrela, tuńczyk (bardzo bogate w Omega-3) - 10 do 25 dag dziennie.
* Mięso i drób - tylko nie przetworzone, niskotłuszczowe, od zwierząt, którym nie podawano karmy zawierającej hormony, pestycydy i antybiotyki, w ilościach - okazjonalnie. W przypadku ciężkich chorób, np. nowotworów, z mięsa i drobiu należy zrezygnować zupełnie.
* Płyny - pić 2 litry wody (oczyszczonej filtrami, albo butelkowanej źródlanej, ale nie mineralnej) dziennie.

Produkty zakazane
* cukier oczyszczony, nawet brązowy, sztuczne słodziki. Należy zastąpić go miodem lub naturalnym sokiem z winogron.
* wszelkie inne tłuszcze poza olejem lnianym na zimno tłoczonym, nieoczyszczonym.
Inne zalecenia
Bardzo korzystne jest codzienne uzupełniane diety produktami fermentacji mlekowej.
Bakterie jogurtowe między innymi produkują w naszym układzie pokarmowym witaminy z grupy B - nieodzowne dla prawidłowych przemian metabolicznych. Wskazana jest 1 szklanka letniego mleka acidofilnego, kefiru , maślanki lub jogurtu zmieszana z 2 łyżeczkami świeżo zmielonego siemienia lnianego.
Korzystnie jest spożywać naturalnie słodkie produkty, jak: daktyle, figi, gruszki, jabłka, winogrona oraz miód.
Należy unikać syntetycznej witaminy A, ponieważ zawiera produkty oksydacji. Natomiast naturalna prowitamina A, czyli beta karoten występujący na przykład w marchewce jest bardzo pożądany w diecie.
Codziennie należy uzupełniać poziom witamin z grupy B, których bogatym źródłem jest m.in. maślanka, jogurt, czy drożdże spożywcze (zawsze należy je przed spożyciem zagotować!!!).
Osobom wycieńczonym chorobą, dr Budwig zaleca spędzanie jak największej ilości czasu na zewnątrz, w słońcu. Swoich pacjentów zawsze najpierw wyprowadza z sal szpitalnych, aby mogli w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakimi natura obdarza nas dzięki światłu słonecznemu.
Dieta lecznicza dr Budwig dla osób przewlekle chorych
Skuteczność lecznicza diety dr Budwig w leczeniu chorób przewlekłych w tym uznanym za śmiertelne zależy od bezwzględnego przestrzegania wszystkich zaleceń dietetycznych dr Budwig, ze szczególnym uwzględnieniem zakazu spożywania produktów zabronionych ( w tym cukru i wszelkich tłuszczów poza olejem lnianym!).
Cała terapia dietą dr Budwig musi trwać do całkowitego wyleczenia, a konwencjonalna medycyna zakłada, że jest to okres 5 lat od ustąpienia objawów choroby. Muszą się Państwo liczyć z tym, że ta gruntowna zmiana sposobu odżywiania nie może być krótsza niż dwa lata, choć efekty mogą być widoczne w bardzo szybkim czasie (wyniki badań).



6 przykazań dietetycznych
1. Spożycie cukru w jakiejkolwiek oczyszczonej postaci jest zabronione ( w tym biały i brązowy cukier, ciasta cukiernicze, słodzone sklepowe soki itp.)
2. Spożycie innych tłuszczów poza olejem lnianym jest zabronione ( w tym tłuszcze zwierzęce, oleje roślinne, oleje sałatkowe, sklepowe majonezy, MARGARYNY (!!!), masło)
3. Spożycie mięsa jest zabronione ( przede wszystkim ze względu na powszechnie używane w produkcji hormony, pestycydy, antybiotyki i konserwanty blokujące przemiany metaboliczne nawet oleju lnianego).
4. Jeść należy wyłącznie świeże potrawy zrobione na bazie świeżych składników, najlepiej ze sprawdzonych źródeł (sklepy ze zdrową żywnością).
5. Na pół godziny przed każdym posiłkiem należy wypić przynajmniej pół szklanki wody lub świeżego soku owocowego.
6. Jak najdłużej w ciągu dnia należy przebywać na świeżym powietrzu, jeśli to możliwe w słońcu.
Dzień pierwszy kuracji dietą dr Budwig
Pierwszego dnia terapii dietą dr Budwig pacjent nie powinien przyjmować żadnego pożywienia, poza ZJEDZENIEM 250 ml (1/4 l) ZMIELONEGO W MŁYNKU DO KAWY SIEMIENIA LNIANEGO z mieszanego z miodem oraz świeżymi sokami owocowymi (bez dodatku cukru!!!). Ilość tę należy zjeść w ciągu całego dnia rozkładając na kilka porcji (należy pamiętać, aby mielić siemię bezpośrednio przed spożyciem !). W przypadku osób w bardzo ciężkim stanie, wskazane jest zastąpienie soków owocowych szampanem (winem musującym), który ze względu na swoja wysoką wartość energetyczną oraz przyswajalność stanowi natychmiastowo działające "lekarstwo" wzmacniające wyczerpanych chorobą pacjentów.
Dni następne
Przed śniadaniem - 7:00 rano
Każdego ranka na czczo zjeść 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego zmieszanego z letnim jogurtem lub maślanką.
Śniadanie - 8:00 rano
Muesli z płatków śniadaniowych* z dodatkiem 2 łyżek stołowych oleju lnianego, miodu i świeżych sezonowych owoców i orzechów**. Do tego dodać 8 łyżek stołowych pasty (można ja zjeść zmieszana z muesli, albo oddzielnie). Przed posiłkiem można wypić herbatę czerwoną, zieloną lub czarną (bez sztucznych dodatków). Nie pić po jedzeniu przynajmniej przez pół godziny.
*ale nie tych wysoko przetworzonych, produkowanych z wykorzystaniem jednego z najbardziej szkodliwych olejów - palmowego i koniecznie bez dodatku cukru!!!
**za wyjątkiem orzeszków ziemnych niebezpiecznych ze względu na zawartość bardzo szkodliwych anatoksyn - promotorów guzów nowotworowych!!
Napój przedpołudniowy - 10:00 rano
Szklanka świeżego soku z marchewki, buraka, selera lub jabłka ( składniki mogą być zmieszane w dowolnych proporcjach, wskazane jest nie unikanie żadnego z nich).
Obiad - 12:00 ( ważne jest spożycie potraw w podanej kolejności, najlepiej z zachowaniem 10-minutowych przerw między nimi!)
Sałatka - surówka: zielona sałata, kapusta biała lub pekińska z dodatkami w zależności od sezonu (marchewka, kalarepka, rzepa, rzodkiewka, kalafior, brokuły...) w sosie na bazie pasty ( można dodać do pasty musztardy, octu jabłkowego, miodu, czosnku, szczypiorku, pietruszki czy chrzanu).
Gorący posiłek - warzywa i ziemniaki gotowane na parze albo ziarna (brązowy ryż, kasza gryczana albo jaglana), również z dodatkiem pasty lub zrobionego na jej bazie sosu, np. majonezowego (ale bez dodatku majonezu sklepowego!!!!). Bardzo korzystne jest doprawić potrawę ziołami, szczególnie kminkiem, szczypiorkiem czy pietruszką.
Deser - świeże owoce ( inne niż spożyte przy śniadaniu ) z dodatkiem pasty, tym razem przyrządzonej jako sos owocowy bez miodu z sokiem z cytryny, wanilią i jagodami.
Napój popołudniowy - 16:00 po południu
Mała lampka wina (bez konserwantów) lub lepiej szampana albo szklanka świeżego soku owocowego wzbogaconego 1-2 łyżeczkami świeżo zmielonego siemienia lnianego i miodu.
Kolacja - 18:00 wieczorem
Ciepły posiłek na bazie kaszy lub płatków gryczanych, owsianych albo sojowych najlepiej w zupie jarzynowej albo w postaci placka z sosem ziołowym, oczywiście na bazie pasty.
CODZIENNIE PACJENT POWINIEN WYCHODZIĆ NA SPACERY, A JEŚLI JEGO STAN NA TO NIE POZWALA, POWINIEN BYĆ "WERANDOWANY" NA SŁOŃCU .


Przepis na pastę
Pastę dla jednej chorej przewlekle osoby wykonuje się miksując przez 5 minut :
- 6-8 łyżek stołowych oleju lnianego
- 12,5 dag (pół standardowej kostki chudego białego twarogu
- mały kubek jogurtu naturalnego (0% tłuszczu nie owocowego) lub maślanki, albo kefiru dla uzyskania właściwej konsystencji
Do miksowania zawsze dodajemy szczyptę pieprzu cayenne i łyżeczkę miodu (naturalnego, nie podgrzewanego).
Osoby przewlekle chore powinny zjeść także CODZIENNE ok. 3-6 łyżek siemienia lnianego, zmielonego zawsze "na świeżo" w młynku do kawy. Można je dodać do pasty.
Zwykle po 3 miesiącach kuracji można stopniowo zacząć zmniejszać dawkę oleju lnianego.
Porcja dzienna pasty dla jednej zdrowej osoby powinna być wykonana z 12,5 dag serka i 2 łyżek oleju lnianego.
Po przyrządzeniu pastę należy przechowywać w lodówce. Można ją doprawiać do smaku na ostro, słodko, ziołowo. Dr Budwig szczególnie zaleca jeść pastę rano razem z muesli, płatkami zbożowymi, łyżką zmielonego siemienia lnianego i utartym jabłkiem. Smakoszom oleju nie zaszkodzi dodanie do takiej śniadaniowej bomby jednej łyżki oleju ekstra.
Gotowa PASTA powinna mieć konsystencję kremu mleczno-jajecznego (powinna być raczej płynna). Nie jest tłusta ( myjąc mikser nie zauważamy żadnych tłustych plam).
PROSZĘ UWAŻAĆ NA MIKSER, TO MUSI BYĆ MIKSER Z NACZYNIEM I NOŻYKAMI TNĄCYMI W ŚRODKU, A NIE NP. UBIJAK DO PIANY CZY MIESZACZ DO CIASTA! NIE KAŻDY MIKSER MOŻE PRACOWAĆ 5 MINUT!. NAJLEPSZE SĄ STARE POLSKIE MIKSERY!
Olej można zastąpić siemieniem lnianym, przy zachowaniu proporcji 3 łyżki siemienia lnianego za 1 łyżkę stołową oleju. W przypadku osób przewlekle chorych nie należy zastępować wszystkich zalecanych łyżek oleju mielonym siemieniem.
PASTĘ przyprawiać dopiero po zmieszaniu podstawowych składników.
Pastę można solić, pieprzyć, doprawiać na rozmaite sposoby ale już po zmiksowaniu samego oleju z serem. Można użyć, jako przyprawy, do wyboru: czosnek, paprykę i inne.
Bardzo dobre jest zmiksowanie pasty z bananem i słodkim jabłkiem - pyszny i pożywny jogurt, np. zamiast śniadania z muesli. Można tez miksować pastę z innymi świeżymi owocami wg upodobania, ale zawsze po uprzednim zmieszaniu przez 5 minut samego oleju z serkiem.
Wyjątkowo smakuje tez pasta z czosnkiem i utartymi zielonymi ogórkami jako sos np. do sałatek. Do ziemniaków i kaszy smakuje doskonale nawet nieprzyprawiona, ale dodatek szczypiorku, pietruszki, papryki lub innych ziół czy przypraw to miłe i pożywne urozmaicenie.
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Postprzez » Pn maja 05, 2014 15:50

 

Re: Dieta Doktor Budwig

Postprzez Daja » Pn maja 05, 2014 17:59

Iwonka,a może wiesz czy są gdzieś jakieś ośrodki,które pomagają wdrożyć tę dietę? No nie wyobrażam sobie,że mogłabym się zdobyć na rozpoczęcie takiej kuracji.Głównie z lenistwa oczywiście!
Codziennie dziękuję gwiazdom,że splotły nasze losy,Maju!
Avatar użytkownika
Daja
mistrzyni humoru
mistrzyni humoru
 
Posty: 136
Dołączył(a): N lis 17, 2013 13:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Dieta Doktor Budwig

Postprzez Iwonka » Wt maja 06, 2014 10:03

Daju
Nie wiem. Chcąc odpowiedzieć na Twoje pytanie znalazłam taka stronę http://www.primanatura.pl/dieta-dr-budw ... utecznosc/

Pewnie zgodzisz się ze mną, że pierwszym krokiem może być spożywanie pasty z twarożku i ograniczenie, a następnie wyeliminowanie słodyczy.

Maja pewnie powie, że to pikuś.
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Re: Dieta Doktor Budwig

Postprzez maja » Wt maja 06, 2014 12:22

No pikus to to nie byl,zbyt wielkim bylam lasuchem,ale teraz po pol roku jestem wolna od pokus tego kalibru.
Iwonko cudownie ze podalas te wszystkie informacje.Ja wierze w skutecznosc tej formy leczenia.Mam nadzieje ze znajdzie ona wiecej zwolennikow.
Dodam dzis kilka szczegolow-dzialalnosc ekipy dr Budwig nie skonczyla sie z jej smiercia-nadal pracuja i ja zarejestrowalam sie u nich juz dawno temu dzieki czemu dostaje biezace informacje.Dzis dostalam o oleju lnianym z dodatkiem oleju z pestek ogorecznika lekarskiego (podobno duzy wplyw na elastycznosc skory i problemy z plucami)
Kolejnosc ktora podalas (Pasta ,ograniczenie i wyeliminowanie slodyczy ) brzmi rozsadnie.Zreszta Daju po co ci osrodek ? Diete dr Dabrowskiej (same warzywa)prowadzi kilkanascie osrodkow w Polsce.Dla mnie jednak placenie 2tysiecy za fakt ze chodze glodna (bo tak jest pierwszy okres)jest zwyklym marnotrastwem.My jestesmy twarde dziewczyny i poradzimy sobie same.
Jesli po dziurki w nosie siedzisz w szambie, nie wolno Ci opuszczac glowy...
maja
lokator
lokator
 
Posty: 128
Dołączył(a): N sty 19, 2014 14:27
Lokalizacja: Hamburg

Re: Dieta Doktor Budwig

Postprzez Daja » Śr maja 07, 2014 14:29

Maju,pewnie,za same warzywa to ja i bez nich mogę jadać.Ale tu,te pasty,oleje,wstępne przygotowania brzmią dla mnie strasznie.W ogóle to zawsze byłam wygodna i nawet jak się odchudzałam(a często tak bywało i nadal się zdarza),to wolałam nie jeść nic niż potem spalać kanapkę poprzez ćwiczenia.
W ogóle jesli chodzi o ćwiczenia to najbardziej lubię:
1. szybki marsz
2. ostatni wysiłek,jaki robię na koniec dnia,czyli pakuję się do łóżka.
A gotowania i pichcenia w kuchni nie znoszę,ale to akurat lubi robić mój mąż.Został zresztą uprzedzony o tym przeze mnie przed ślubem :D
Codziennie dziękuję gwiazdom,że splotły nasze losy,Maju!
Avatar użytkownika
Daja
mistrzyni humoru
mistrzyni humoru
 
Posty: 136
Dołączył(a): N lis 17, 2013 13:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez » Śr maja 07, 2014 14:29

 


Powrót do Medycyna niekonwencjonalna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość