Sposób na odciski-sprawdzony!

Niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie.

Sposób na odciski-sprawdzony!

Postprzez Daja » Śr kwi 02, 2014 17:06

Nadeszła wiosna a wraz z nią pojawiła się wszechobecna babka.Wszyscy wiemy,jak wygląda.Oto moja historia z odciskami.
Ponieważ,jak na kobietę,jestem wysoka( co kiedyś było nawet przyczyną moich kompleksów),nigdy nie nosiłam butów na obcasach.Aż w końcu,po 30-ce kupiłam sobie takie z obcasem 12 cm. Przez rok byłam zachwycona,pomimo pojawiających się coraz częściej uporczywych odcisków z boku małych palców.Po jakim czasie nic już nie pomagało. Buty rzuciłam w kąt,ale minął rok a odciski pozostały.

Sięgnęłam w końcu do moich zielarskich książek,ale bez wiary w sukces,który jednak nastąpił.Co prawda zajęło mi to całe 6 m-cy,ale było warto. A więc do rzeczy:
Jak tylko pojawiły się pierwsze listki babki(tej z okrągłymi liśćmi) zrywałam po jednym na każdy odcisk wieczorem,wkładałam w foliowym woreczku do lodówki,rano przykładałam i mocowałam plastrem.Po drodze z pracy do domu zrywałam 2 listki.W domu ścierałam pumeksem lekko zmiękczony okładem odcisk i ponownie przykładałam liść. Wieczorem wychodziłam przed dom,zrywałam 4 listki,2 przykładałam na noc(po użyciu pumeksu) a 2 do woreczka i do lodówki.Rano pumeks,okład... itd.
Odciski przestały boleć dość szybko,ale dopiero w sierpniu uznałam,że odniosłam zwycięstwo.Pewna nie byłam,bo jakieś ciemne punkciki pośrodku każdego odcisku jeszcze widziałam.Ale to jednak był koniec.Minęło już chyba 10 lat i tylko czasami,tak jak teraz wiosną,kiedy patrzę na pierwsze listki babki,to sobie to przypominam.
Powodzenia :) :)
Codziennie dziękuję gwiazdom,że splotły nasze losy,Maju!
Avatar użytkownika
Daja
mistrzyni humoru
mistrzyni humoru
 
Posty: 136
Dołączył(a): N lis 17, 2013 13:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez » Śr kwi 02, 2014 17:06

 

Re: Sposób na odciski-sprawdzony!

Postprzez ibiza13 » Cz kwi 03, 2014 07:30

Daju dzięki za sposób na odciski. mam ten problem, gdyż w wyniku choróbki mam podwichnięte stawy w dwóch palcach u stóp i niestety zawsze na nich mam odciski. Wypróbuję Twój sposób :P.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Sposób na odciski-sprawdzony!

Postprzez Daja » N kwi 06, 2014 18:20

Ibiza,jeśli wykażesz się taką świętą cierpliwością jak ja (metody naturalne z reguły jej wymagają),to na pewno Ci się uda. Trzymam kciuki!
Codziennie dziękuję gwiazdom,że splotły nasze losy,Maju!
Avatar użytkownika
Daja
mistrzyni humoru
mistrzyni humoru
 
Posty: 136
Dołączył(a): N lis 17, 2013 13:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Sposób na odciski-sprawdzony!

Postprzez Daja » Wt kwi 15, 2014 08:51

Ibiza,zapomniałam coś dopisać.Oczywiście metoda w moim przypadku okazała się w 100% skuteczna,ale warunek jest jeden-trzeba również usunąć przyczynę powstawania odcisków.
Wyrzucić niewygodne buty jest łatwo,ale Ty będziesz musiała jednak stosować też jakieś inne metody,może takie "przekładki" między palcami,które kupuje się w aptece? Nie wiem,jak to się fachowo nazywa.Ale babka na pewno przyniesie Ci ulgę!
Codziennie dziękuję gwiazdom,że splotły nasze losy,Maju!
Avatar użytkownika
Daja
mistrzyni humoru
mistrzyni humoru
 
Posty: 136
Dołączył(a): N lis 17, 2013 13:41
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postprzez » Wt kwi 15, 2014 08:51

 


Powrót do Medycyna niekonwencjonalna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość