plama wzdłuż kregosłupa

Obrazek
Dział do zadawania pytań, dla osób niezarejestrowanych.
Automatyczne usuwanie wątków po 180 dniach niedopisywania nowych postów.

plama wzdłuż kregosłupa

Postprzez matka » Pn lut 19, 2018 09:01

Witam.Trafiłam na tę stronę przez przypadek.Moja 17-letnia córka ma dziwną plamę na kręgosłupie od 4 lat.Plama ta jest wzdłuż kręgosłupa na 1/3 jej długości,w wgłębieniu kręgosłupa, koloru starego siniaka,ponieważ w tym samym czasie zaczęła ją boleć noga, chodziłam po lekarzach: pierwszego kontaktu ,skórnego, ten odesłał nas do ginekologa, ginekolog ogólnie mówiąc opieprzył mnie i dałam sobie spokój.Za jakiś rok czasu córka znów miała kolejne złamanie (raz miała nadgarstek z przemieszczeniem , raz zwichnięcie stopy).Tym razem była to ta noga, na której nigdy wcześniej nie było żadnego urazu,z którą jeżdziłam po lekarzach.okazało się że córka ma martwicę w niej stawu skokowego.Córka jest 4 msc. po zabiegu artroskopii.Myślałam że to koniec,tymczasem znów jednoczesnie zaczęła ją boleć druga stopa i nadgarstek.Znów poszłam do lekarza pierwszego kontaktu, ale mam podejrzenie, że ta plama,plus lodowate dłonie i stopy córki coś mają wspólnego z sobą.Nie jestem lekarzem , ale nie chciałabym znów olać sprawy i pózniej mieć poczucie winy, że mogłam nie odpuszczać.Każdemu lekarzowi pokazywałam tę plamę i ręce mi opadają,Lekarka pierwszego kontaktu zleciła badanie krwi, córa ma obniżone:krwinki białe(4,2),płytki krwi (134),limfocyty(0,91)bazocyty (0,01),podwyższone MCV(98)i monocyty(14,6),Dodam tylko żę skóra na tym siniaku robi się teraz taka dziwna,szorstka,czy możecie mnie jakoś nakierować,do jakiego specjalisty powinnam się z nią udać
matka

Postprzez » Pn lut 19, 2018 09:01

Re: plama wzdłuż kregosłupa

Postprzez ibiza13 » Pn lut 19, 2018 09:31

Witaj.
Specjaliści do których mogłabyś pójść z córką to wg mnie dermatolog i reumatolog. Co prawda byłaś już z nią u dermatologa, ale z tego co napisałaś to plama trochę zmieniła się i do tego jeszcze doszły zimne dłonie. Córce marzną tylko dłonie czy stopy też? Dłonie sinieją, bieleją czy tylko są zimne?
Nie napisałaś w jakim wieku jest córka i gdzie odwiedzałaś różnych lekarzy, więc ciężko jet mi doradzić Ci jakieś konkretne ośrodki.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
ibiza13
Administrator
Administrator

Postprzez matka » Pn lut 19, 2018 09:48

córka ma w chwili obecnej 17 lat, byłam z nią 2 lata temu u dermatologa i ginekologa a Namysłowie.Na początku złamania nogi leczyłam ją w przychodni ortopedycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu, a z martwicą zostałam przeniesiona do Kliniki w Żorach . Co do stóp i rąk ; stopy jej marzną, nosi oprócz ciepłych butów podwójne ciepłe skarpety, nie sinieją ale czy bieleją nigdy nie zwracałam na to uwagi .Do Żor mamy w czerwcu się zgłosić ponownie, po operacji było wszystko ok
matka

Postprzez ibiza13 » Wt lut 20, 2018 14:23

Jeżłi masz taką możliwość do pojedź z córką do Wrocławia. Jednym z lepszych ośrodków jest Warszawa.
Zajrzyj do wątku viewtopic.php?f=6&t=35

Obrazek
ibiza13
Administrator
Administrator

Postprzez matka » Śr lut 21, 2018 13:29

Dziękuję ibiza za odpowiedż. Na wtorek wizytę już jest zaklepana u reumatologa-pediatry w Opolu. Całą dokumentację mamy dostarczyć od dzieciństwa.Trochę się boję,no, może nie trochę.
matka

Postprzez ibiza13 » N lut 25, 2018 10:26

Nie ma za co dziękować. Jeżeli zarejestrujesz się na forum to Twoje posty nie będą musiały czekać na moderację. Gdy już będziesz po wizytach to napisz co powiedzieli lekarze.

Obrazek
ibiza13
Administrator
Administrator

Postprzez matka » Wt mar 06, 2018 15:57

Dam znać , co będzie dalej, córka dostała skierowanie do szpitala na badania
matka

Postprzez ibiza13 » Śr mar 07, 2018 10:15

To czekamy na wieści. jestem bardzo ciekawa co powiedzą lekarze i jaką diagnozę postawią.

Obrazek
ibiza13
Administrator
Administrator

Postprzez matka » Pn kwi 23, 2018 21:53

Witam, córka jest po badaniach również na twardzinę.Z tej strony wszystko ok . Druga noga po dłuższym chodzeniu zaczyna ją boleć , lekarze kazali udać się do ortopedy
matka

Postprzez ibiza13 » Wt kwi 24, 2018 12:55

Rozumiem, że badania nie potwierdziły twardziny. Jeżeli tak to super :P . Druga noga może boleć, gdyż gdy jedna noga była odciążana to druga była obciążana. Nie wiem czy Twoja córka jeszcze nie rośnie. Jeżeli przyrost wysokości jest dość duży to też nogi mogą boleć. Na pewno przyda się wizyta u ortopedy. Ostatnio rozmawiałam ze znajomą (ma teraz 30 lat), ale w dzieciństwie i gdy była nastolatką bardzo łatwo łamała się lub jej stawy ulegały uszkodzeniu. Lekarze zbadali ją pod kątem skłonności do łamliwości kości, ale wszystko okazało się w porządku. Któregoś razu przy złamaniu nadgarstka lekarka oglądając zdjęcie tego stawu stwierdziła, że najprawdopodobniej ona choruje na osteoporozę. Miała wtedy 18 lat. Nie za bardzo chciała to wierzyć, lekarka zresztą też, ale zleciła jej badanie densytometryczne, które potwierdziło jej podejrzenia. Także nawet będąc bardzo młodą osóbką może nas dopaść schorzenie, które bardziej kojarzy się z późniejszym etapem życia lub zażywanymi lekami.

Obrazek
ibiza13
Administrator
Administrator

Postprzez » Wt kwi 24, 2018 12:55

Następna strona

Powrót do Pytania od niezarejestrowanych