Penicylina

Leki i metody lecznicze.

Penicylina

Postprzez zibik » Pt sie 31, 2018 10:19

Witam,
u mojej 13 letniej córki po zdiagnozowaniu twardziny skórnej ograniczonej po wygaszeniu kilku zmian typu morphea profunda pojawiły się nowe w kształcie linii na nodze.
Na ostatniej wizycie lekarz dodatkowo zalecił zastrzyki z penicyliny.
Lekarz rodzinna jest zdumiona i powiedziała, że ze względu na wstrząs anafilaktyczny nigdy swojemu dziecku nie podałaby penicyliny.
Jak u Was było? Może ktoś z forumowiczów miał doświadczenia z penicyliną u dzieci i jakie były efekty?
zibik

Postprzez » Pt sie 31, 2018 10:19

Re: Penicylina

Postprzez ibiza13 » Pt sie 31, 2018 10:41

Zibk, gdy miałam 10 lat to zachorowałam na twardzinę linijną i dwa lata leczono mnie penicyliną. Było to w latach 80-tych. Wtedy za bardzo nie było innej metody leczenia, jeżeli lekarze nie chcieli wprowadzać sterydów lub immunosupresantów. Poza tym nie było tak dużo uczuleń na penicylinę. Zdarzały się one sporadycznie, ale 30 min. po zastrzyku trzeba było w przychodni poczekać. Po dwóch latach, lekarka z Warszawy z ul. Koszykowej zleciła mi piascledinę (wtedy nie był to lek zatwierdzony do obrotu w Polsce, miałam go sprowadzanego na żądanie). Ten lek pomógł w zaleczeniu mojego schorzenia.
W zastrzykach z penicyliny nie chodzi o samą penicylinę tylko o prokainę w niej zawartą, gdyż to ona pomaga w leczeniu twardziny (tak mi powiedziała dermatolog). Kiedyś w Niemczech była dostępna sama prokaina (nie wiem czy jeszcze jest). Zastrzyki z niej przyjmowało się w ramię, w przeciwieństwie do penicyliny, gdzie muszą kuć pośladki. Zapytaj lekarza, który zlecił penicylinę co sądzi o zastrzykach z prokainy. Czy nadal są w jakimś państwie dostępne.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
ibiza13
Administrator
Administrator

Postprzez » Pt sie 31, 2018 10:41

Powrót do Leczenie Sclerodermii