Pasożyty

Jednostki, zespoły chorobowe mogące występować w przebiegu twardziny.

Pasożyty

Postprzez Margaret74 » N lis 29, 2009 20:34

CYTOMEGALIA A TWARDZINA

Treść tutaj

Źródło: http://www.termedia.pl
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » N lis 29, 2009 20:34

 

Re: PASOŻYTY

Postprzez Margaret74 » N lis 29, 2009 20:43

MYKOPLAZMY
Mycoplasma pneumoniae – mała, atypowa bakteria całkowicie pozbawiona ściany komórkowej. Pojedyncze komórki Mycoplasma pneumoniae mogą przyjmować kształty od form kulistych lub gruszkowatych do rozgałęzionych włókienek. Wielkość form kulistych waha się od 0,3 do 0,8 mikrometrów, natomiast długość form włókienkowatych może dochodzić nawet do kilkudziesięciu mikrometrów.

Mycoplasma pneumoniae i Chlamydia (Chlamydophila pneumoniae) (zapalenie mykoplazmowe chlamydiowe) są częstymi przyczynami atypowych zapaleń płuc u małych dzieci.
Rozpoznanie [edytuj]

Rozpoznanie na podstawie posiewu. Mycoplasma pneumoniae rośnie w temperaturze 30–39°C (optimum temp. 36–38°C) na specjalnie wzbogaconym podłożu zawierającym w swym składzie wyciąg mięsny, pepton, surowicę końską oraz wyciąg ze świeżych drożdży piekarniczych. Mykoplazmy te w hodowli płynnej w butlach szklanych lub z tworzyw sztucznych wykazują zdolność do adsorbcji do fazy stałej. Właściwość ta wykorzystywana jest przy uzyskiwaniu masy komórkowej Mycoplasma pneumoniae wolnej od różnorodnych składników pożywki. Hodowla na podłożu stałym wymaga od 2-10 dni inkubacji. Czas wzrostu jednej generacji tego drobnoustroju wynosi około 19 godzin, podczas gdy u innych gatunków mykoplazm waha się od 0,8 do 3,3 godzin. Kolonie wyrastające na podłożu stałym przybierają różne formy w zależności od stopnia zaadaptowania drobnoustrojów do sztucznej pożywki, a ich wielkość waha się od 50 do 100 mikrometrów. Typowe kolonie posiadają centrum wrośnięte w głąb podłoża oraz strefę wzrostu powierzchniowego. Kolonie świeżo izolowanych szczepów często są pozbawione strefy powierzchniowej, tracąc przy tym swój charakterystyczny wygląd przypominający "sadzone jaja".

Z chwilą dostania się tych drobnoustrojów do dróg oddechowych człowieka ujawniają się dwa główne mechanizmy patogennego oddziaływania na organizm: pierwszy to uwalnianie toksycznych substancji przez komórki drobnoustroju, drugi to immunologiczna odpowiedź gospodarza na antygeny mykoplazmowe prowadząca do rozwoju zmian naciekowych w płucach i szeregu objawów poza układem oddechowym.
Leczenie [edytuj]

Antybiotyki / chemioterapeutyki / inne leki aktywne wobec M.pneumoniae:
Makrolidy (część szczepów wykazuje oporność), np. Erytromycyna, Klarytromycyna, Azytromycyna,
Tetracykliny, np. Doksycyklina,
Fluorochinolony, np. Ciprofloksacyna
Fusafungina.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mycoplasma_pneumoniae



II
Mykoplasmy to bardzo małe bakterie, całkowicie pozbawione ściany komórkowej, co sprawia, ze zasiedlają wnętrze komórki.

Bakterie te mogą przenosić się na drodze kontaktów międzyludzkich, jaki i infekcja może nastąpić w wyniku ugryzienia przez kleszcza. Badania dr Evy Sapi wykazały, że ponad 80% kleszczy jest zainfekowanych mykoplasmami, w tym 27% kleszczy ma aż 3 ich gatunki.

Według dr Gartha Nicolsona od 50% do 65% chorych na boreliozę jest zainfekowanych różnymi gatunkami mykoplasm. Najbardziej chorzy i oporni na leczenie pacjenci mają prawie zawsze infekcje mykoplasmami.

Ponadto dr G. Nicolson wykrył obecność mykoplasm u osób chorych na: stwardnienie zanikowe boczne (80-90% chorych), autyzm ( 56-58% chorych), fibromialgię (50-56% chorych), zespół przewlekłego zmęczenia (50-60% chorych), choroby stawów (40-55% chorych).

Najbardziej popularne gatunki mykoplasm występujących u osób cierpiących na chroniczne choroby/infekcje to Mycoplasma pneumoniae i Mycoplasma fermentans (incognitus).

Testy:
Ryzyko kontaktu z mykoplasmami jest powszechne, co daje w efekcie wysoką częstotliwość seropozytywności (obecność przeciwciał we krwi). Zatem najlepszą drogą potwierdzenia czynnej infekcji jest PCR. Należy jednak pamiętać, że wynik ujemny testu nie wyklucza zakażenia.

W Polsce test PCR z krwi na obecność Mycoplasma pneumoniae wykonuje Centrum Badania DNA w Poznaniu. Niestety nie ma w naszym kraju laboratorium wykonującego badania z krwi w kierunku innych gatunków mykoplasm.

Objawy:
Zakażenie może przebiegać bardzo różnie: od bezobjawowego, poprzez objawy lokalne (np. infekcje dróg oddechowych) aż po infekcje układową.
Szczególnie w osłabionym organizmie na wskutek innej infekcji (np. krętkiem Borrelia czy Chlamydia pneumoniae), zakażenie mykoplasmą może mieć charakter bardzo poważny.

Mykoplasmy mogą zaatakować miedzy innymi układ nerwowy, mięśnie (w tym serce) i stawy. Objawy infekcji układowej tym tym patogenem są bardzo zbliżone do objawów infekcji układowej chlamydią czy boreliozą.

Infekcja rozsiana może objawiać się w następujący sposób:
zmęczenie nieprzechodzące po odpoczynku, nietolerancja wysiłku fizycznego, dysfunkcje neurologiczne, problemy psychiczne, problemy poznawcze, bezsenność, depresja, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, puchnięcie stawów, bóle węzłów chłonnych, problemy z oddychaniem, pocenie się, mdłości, bóle brzucha, gorączka, chroniczne zapalenie spojówek, zmiany skórne ( wysypki, rumienie), zapalenie mięśnia serca, osierdzia, wątroby, trzustki i inne objawy.

Mykoplasma działa destrukcyjne na organizm gospodarza przez:
- naśladowanie antygenów zainfekowanego organizmu, powodując objawy autoagresji,
- stymuluowanie uwalniania reaktywnego tlenu i zapoczątkowanie kaskady NO/ONNO (tlenek azotu/ nadtlenoazotyn). Proces ten prowadzi do uszkodzenia komórek, szczególnie komórek nerwowych,
- utlenianie i niszczenie błon komórkowych (szczególnie błon komórek nerwowych i mitochondriów),
- zaburzanie metabolizmu,
- konkurowanie o składniki odżywcze z komórkami organizmu,
- uwalnianie toksyny.

Leczenie:
W przypadku infekcji układowej leczenie może zająć kilka lat. Poleca się używanie kombinacji antybiotyków działających wewnątrzkomórkowo takich jak makrolidy, tetracykliny, rifampicyna czy chinolony. Należy dodawać do leczenia substancje wzmacniające działanie antybiotyków takie jak hydroxychloroquina (np. plaquenil) lub amantadyna. Wielu ekspertów poleca stosowanie tetracykliny z hydroxychloroquiną. Jednak najbardziej efektywny sposób leczenia nie jest znany.
W przypadku pacjentów nieodpowiadających na leczenie warto rozważyć zastosowanie tigecykliny (nowy antybiotyk z grupy tetracyklin podawany dożylnie, niestety bardzo drogi).

Zaleca się również zażywanie codziennie, długoterminowo preparatu o nazwie "NT Factor".
Preparat ten dostarcza błon lipidów w nieutlenionej formie, co pozwala naprawić błony komórek nerwowych i błony mitochondriów, które zostały uszkodzone. "NT Factor" jest całkowicie naturalną mieszaniną błon lipidowych, nie jest toksyczny, występuje pod postacią tabletek, które przyjmuje się 2x dziennie. Należy przyjmować przez długi czas antyoksydanty. Leczenie również wspomaga pozbycie się wszystkich toksyn z organizmu.

Niewskazane jest przyjmowanie suplementów diety zawierających L-argininę i pokarmów bogatych w ten aminokwas. Nie zaleca się spożywania orzechów, soi, dyni, grochu, cieciorki, soczewicy, fasoli i spiruliny oraz olejów tłoczonych z orzechów lub nasion.
http://forum.chlamydioza.pl/portal.php

Źródła:
Jospeh Burrascano, podsumowanie konferencji ILADS, grudzień 2008
Joseph Burrascano, prezentacja z 2008 roku - "What's new!"
Steven Harris, prezentacja z 2008 roku - "Lyme disease considerations in diagnosis and management"
Gabe Mirkin - "Mycoplasma, chlamydia and ureaplasma"
Garth Nicolson - "Suggested therapy of chronic systemic chlamydial and chlamydial/mycoplasmal co-infections"
Tłumaczenie pracy Cpn-chlamydioza.pl
Garth Nicolson- "Chronic bacterial and viral infections in neurodegenerative and neurobehavioral diseases"
Waldemar Rastawicki - "Mykoplazmoza"
Eva Sapi, wywiad - "What if it's not lyme disease? - groundbreaking research may provide answers to why many chronic sufferers don't respond to treatment"
Leslie Taylor - "Mycoplasmas - stealth patgogens"
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » N lis 29, 2009 20:43

 


Powrót do Choroby współistniejące

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron