Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Obrazek
To tutaj czytasz Regulamin, witasz się z nami, opisujesz Swoją historię...

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez ibiza13 » Śr sie 09, 2017 07:56

Iwonka Ty to masz poczucie humoru :mrgreen: . Kurcze, ale naprawdę przejdź się do innej przychodni. Nie zwlekaj.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Postprzez » Śr sie 09, 2017 07:56

 

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez Iwona » Pn lut 12, 2018 12:48

Byłam ponownie na wizycie u mojej profesor tym razem. ALT, morfologia, Ob, kreatynina ok. Vit D poziom krytyczny, to se łykam teraz końskie dawki :lol:

Dostałam skierowanie znowu na badanie gęstosci kosci kręgosłupa i moja osteoporoza poszła naprzód. Osteopedia kosci udowej. Skierowanie do poradni osteoporozy.

Jeśli chodzi o duży spadek DLCO,(wynik z lipca) to mam se powtórzyć ten wynik przed wizytą we wrześniu. Dodatkowych badań w tym kierunku brak, nawet prześwietlenia płuc(oj dawno je miałam robione) Miałam robione echo latem u kardiologa z przechodni w miescie, teraz dostałam znowu skierowanie na echo z zaznaczeniem,ze mam je wykonać w klinice kardiologi, bo oni prowadza badania nad nadcisnieniem płucnym.Koejka do kardiologa w przychodni przyklinicznej na wrzesień, na echo pewnie za kolejne pół roku. I znowu przymie mnie głupkawy kardiolog co cały czas tam siedzi (zmienic lekarza nie mogę, bo inni maja swoich pacjentów ze szpitala), i znowu usłyszę, co mi da to badanie, leku nie ma na nadcisnienie płucne i nawet jesli go mam to mi nic nie pomoże. :twisted: A ostatnio jak pokazałam mojej rodzinnej echo obecne i sprzed roku to mi powiedziała,ze zwiększyło się cisnienie w tętnicy płucnej w porównaniu do badania poprzedniego.
Ja juz tylko modlę się do Boga o zrowie, bo na Służbę Zdrowia nie mam co liczyc. Szpital kliniczny jest w bardzo złej sytuacji finansowj, i jak mi mówiła moja lekarz,ze mam ochotę skierować mnie na mase badań, ale ma zwiazane ręce. MIO robi większość badań prywatnie, i mnie chyba to czeka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez ibiza13 » Wt lut 13, 2018 09:30

Kurcze Iwonka to u Ciebie z tą diagnostyką rzeczywiście nie najlepiej. Można powiedzieć, że nawet źle. Ten tekst lekarza, że nie ma leku na nadciśnienie płucne, więc to badanie jest niepotrzebne to woła o pomstę do nieba. Chciałoby się takiemu konowałowi powiedzieć, to po co nam lekarze jak na wiele chorób nie ma leku, więc po co na kogoś takiego płacimy. Dziwi mnie to, że nikt nie daje Ci skierowanie na HRCT płuc. Mnie już teraz co 3 lata będą robić. Kiedyś co 5 lat, a jak byłam w czerwcu na oddziale, to lekarka powiedziała mi, że teraz będziemy robić częściej. Ciekawe co z tego wyjdzie. W grudniu dostałam skierowanie na echo serca i w marcu mam mieć zrobione to badanie. Także na diagnostykę nie mogę za bardzo narzekać.
Jakieś leki przyjmujesz? Witaminę D to powinnaś z K2 łykać jak masz osteopenię szyki kości udowej i oczywiście wapń do tego.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez Iwona » Wt lut 13, 2018 17:20

Vit D łykałam ale samą , jak mi się skończą te 2 zapasowe co zakupiłam to się wzbogacę o K2 i wapń, szczególnie na osteoporozę kręgosłupa. W sumie jakis inny problm mi się kluje, puchnie mi stopa i bolą w niej stawy :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez ibiza13 » Śr lut 14, 2018 10:53

Iwona napisał(a):W sumie jakis inny problm mi się kluje, puchnie mi stopa i bolą w niej stawy :(

Być może to wcale nie jest inny problem tylko twardzina włazi Ci do stawów. U mnie, gdy się budziła to atakowała stawy kolanowe i skokowe. To choróbsko jest podstępne, zresztą sama o tym najlepiej wiesz.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez Iwona » Cz lut 15, 2018 13:11

No pod kolanem też jest mi jakby ciała za dużo:) Jak mi mocniej przypili to i drogę do lekarza znajdę:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez ibiza13 » Pt lut 16, 2018 08:35

Oj Iwonka Ty i ta Twoja niechęć do wizyt u lekarza. Ciebie to już naprawdę musi mocno, mocno zaboleć, abyś odwiedziła lekarza. Chociaż trochę też nie dziwię Ci się, bo jak opisujesz jak u Ciebie wygląda diagnostyka to się po prostu człowiekowi odechciewa.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez mamale » Pt lut 23, 2018 15:35

Moja Pani Doktor z Warszawy odradziła mi K2 bo ma ona wpływ na krzepliwość krwi, więc tylko D3. Iwonka - dopytaj swojego lekarza o to!
"Snuj marzenia tak, jakbyś miał żyć wiecznie; żyj tak, jakbyś miał umrzeć dziś" James Dean
mamale
lokator
lokator
 
Posty: 189
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 11:11

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez Iwona » Pt lut 23, 2018 16:08

a dziękuję Mamale we wrzesniu dopytam na wizycie a teraz pozostane na tym co mam zalecone
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Historia Iwony- Twardzina układowa ograniczona (CREST)

Postprzez ibiza13 » N lut 25, 2018 10:12

Mamale dobrze, że napisałaś o K2, też zapytam mojej lekarki na marcowej wizycie. Wiem, że wit. K odpowiada za krzepniecie krwi, ale tutaj jakoś nie zwróciłam na to uwagi.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Postprzez » N lut 25, 2018 10:12

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Historie Choroby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość