Witam

Obrazek
To tutaj czytasz Regulamin, witasz się z nami, opisujesz Swoją historię...

Witam

Postprzez Dilo » Śr lis 08, 2017 11:18

Witam
Dilo
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 08, 2017 20:14

Postprzez » Śr lis 08, 2017 11:18

 

Re: Witam

Postprzez ibiza13 » Śr lis 08, 2017 19:47

Dilo witaj na forum :P.

Widzę, że problem z dodaniem posta skończył się. Napisz coś o sobie, o swojej chorobie.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Witam

Postprzez Dilo » Cz lis 09, 2017 07:22

Właśnie dla próby napisałam wczoraj krótko i się dodało. A jak później wypisalam Po raz 10 długiego posta to wyskakiwal błąd....
Dilo
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 08, 2017 20:14

Re: Witam

Postprzez Dilo » Pt lis 10, 2017 19:24

Kolejne podejscie :)
witam raz jeszcze moze uda mi sie w koncu opisac swoja historię :)
Wszystko zaczelo sie 4 lata temu jak zaszłam w ciaże. Juz na pocztku ciazy dziwne rzeczy sie ze mna działy myslalam ze to w zwiazku z ciażą. Po pierwszych 2 miesiącach ustąpiło i do końca ciązy spokój. Po porodzie 3 miesiace zaczął sie znów koszmar lęki bóle wszystkiego codziennie cos innego raz kłucie w klatce póżniej bóle nóg póżniej głowy drętwienia i tak przez 5 miesiecy od lekarza do lekarza. Wszyscy odsyłali mnie do psychiatry. Pozniej rok spokoju czułam sie super myslałam ze to naprawde była depresja i zapomniałam o wszystkim. Po leczeniu zęba kanałowo zacząl sie jakis stan zapalny i tak sypało sie jedno za drugim. Ból glowy przez 3 miesiace bez przerwy ataki duszności, potworny kaszel kłucia w klatce bóle mieśni i stawów kolnowych i oczywiscie depresja i tak prawie rok. W tym czasie 2 wizyty w szpitalu ostatnia w lutym na skierowaniu miałam diagnoza w kierunku tocznia lub twardziny. Przy 1 pobycie w milionach badan mialam jeden plus w scl 70. Tak sie wszystko zaczeło.Przy tej 2 wizycie wszystkie badania wyszly dobre tylko znów scl 70 i raz ribosomalne białko p. ale przez kolejne 5 razy go nie było. Od lutego wszystko zaczeło wracac do normy zaczynałam sie znów b dobrze czuć az do ostatnich kilku tyg. Zaczeło sie niewinnie od zgagi później ból w żołądku az do takiego stanu że rozsadzało mi klatke i czułam jakby ktoś mnie dusił. Lekarz skierował mnie do szpitala zrobili badania i rtg klatki wszystko ok crp 33 tylko z odchyleń. Dostałam kroplówke i controloc. Teraz zastanawiam sie czy to moze miec cos wspolnego z tym dodatnim scl 70 :( czekam na gastroskopie i usg brzucha.
Dilo
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 08, 2017 20:14

Re: Witam

Postprzez ibiza13 » Śr lis 15, 2017 12:22

Dilo z tego co piszesz to masz podwyższone i to dość mocno białko CRP, a ono świadczy o tym, że jest stan zapalny w organizmie. Pojedynczy plus przy Scl70 może świadczyć o twardzinie i te objawy, które masz mogą być z nią związane. Twardzina u niektórych lubi się ukrywać. Od razu nie daje charakterystycznych objawów, dlatego tak trudno jest postawić diagnozę.
Te objawy, które pojawiły się po leczeniu zęba mogłyby wskazywać na rozwijającą się twardzinę, gdyż ona też może się tak objawiać. Sęk w tym, że są to tzw. niespecyficzne objawy. Takie objawy mogą pojawić się w wielu innych chorobach.
Nie marzną Ci dłonie i palce u stóp? Nie dokuczają Ci bóle stawowe? Nie masz żadnych zmian na skórze. Nie masz uczucia, np. po wyjściu z kąpieli, że masz za mało skóry? Czy skórę na czole możesz chwycić placami? Nie zauważyłaś mocniejszego przesuszania się skóry, wydłużonego gojenia ran?
Kiedy masz mieć gastroskopię i usg brzucha?
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Witam

Postprzez Dilo » Śr lis 15, 2017 19:46

Dziękuje za odpowiedz Ibizo:)
Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania. Co do rąk i stóp mam zimne od zawsze i moja siostra tez wiec myslalam ze juz tak mamy nigdy mi to nie przeszkadzało.
Bóle statwów występowały tylko raz kiedy miałam większośc innych dolegliwości nigdy ani wczesniej ani poózniej nie mialy miejsca.Na skórze żadnych zmian nie mam, uczucia naciągnietej skóry również .Skóra na czole miękka ze zmarszczami :)skóra nie jest sucha tym bardziej ze balsam używam od świeta:)Rany goją mi sie szybko.
W szpitalu miałam pełno badan miedzy inymi kapilaroskopie wyszła negatywna , maiłam biopsje slinianek tez negatywne. dopełniacze c3 c4 odczyn combsa badania na zespół antyfosfolipidowy wszystko negatywne w lutym gastroskopia dobra ,usg ekg tomograf głowy rtg wszystko wyszło dobrze. Jestem prowadzona od roku przez dietetyczkę która dobierała mi diete , do teraz czułam sie super dlatego zastanawia mnie ze to akurat żoładek bo sie odrzywiam super zdrowo i duzo suplementuje:( czekam na piatek na usg moze juz cos wiecej bedzie wiadomo...
Dilo
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 08, 2017 20:14

Re: Witam

Postprzez ibiza13 » Cz lis 16, 2017 09:02

Rzeczywiście trudno powiedzieć co Ci dolega. Obecnie z typowych dla twardziny objawów nie masz żadnych. No może ten z żołądkiem, bo w twardzinie często występuje refluks, najczęściej związany z niedomykaniem wpustu żołądka.
Napisałaś, że przyjmujesz dużo suplementów i być może tu jest pies pogrzebany. Suplementy, zresztą leki też, zawierają dużo substancji dodatkowych, a to laktozę, a to jakieś środki przeciw zbrylające, itd. mogłabym wymieniać. Być może Twój żołądek po prostu tego nie toleruje. Podejrzewam, że odnośnie żołądka to dowiesz się więcej po gastroskopii. Być może złapałaś Helicobacter pylori i stąd te dolegliwości. Zmiana diety na jakiś czas pomogła, ale teraz bakterie ponownie się namnożyły i dlatego znów czujesz się źle.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Witam

Postprzez Dilo » Cz lis 16, 2017 19:56

Co do żołądka nigdy wczesniej nie miałam z nim problemów wiec mam nadzieje ze to moze byc np helicobacter i szybko się z tym uporam... co do suplementow to biore d3 z k2 wapno magnes selen i cynk wiec nie wiem w sumie czy to tak duzo :) jutro usg na gastroskopie trzeba jeszcze poczekac. Mialam controloc 40 mg dziennie zeszłam do 20 i tez czuje sie ok ale trzymam sie diety lekkostrawnej i uważam bardzo co jem. Jedyny problem teraz to kłopoty z wypróżnianiem które pojawiły sie odkąd zaczełam brac te tabletki :(nigdy wczesniej nie mialam takich problemów i zaczyna mnie to martwic. Teraz wizyty w toalecie sa raz w tygodniu. Dam zanac jutro po usg :)
Dilo
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 08, 2017 20:14

Re: Witam

Postprzez ibiza13 » Pt lis 17, 2017 12:28

Fakt suplementów nie bierzesz zbyt wiele. Co prawda nie wiem czy wszystkie są konieczne ,czy w ogóle u Ciebie jest sens przyjmowania suplementów. Masz stwierdzoną osteoporozę lub osteopenię, że przyjmujesz wit. D3+ K2, wapno? Magnez, selen, cynk z jakiego powodu przyjmujesz? Być może one wcale nie są Ci potrzebne i dlatego Twój żołądek buntuje się.
Trudno jest mi powiedzieć czy controloc może mieć wpływ na zaparcia. Ja leki z tej grupy biorę już od paru ładnych lat i nigdy nie miałam takich problemów. Fakt, że nie przyjmowałam nigdy pantoprazolu. Zawsze to był omeprazol lub esomeprazol. Są to leki z gruby inhibitorów pompy protonowej.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Witam

Postprzez Dilo » Pt lis 17, 2017 19:59

Co do witaminy d3 to miałam niskie miano dlatego suplementuje reszte zaleciła moja dietetyczka to się slucham bo zaczełam dzieki temu wracac do sił. Jestem po usg i tam wszystko wyszło prawidłowo :) co bardzo mnie cieszy. Bede pisac jak coś sie bedzie zmieniać i po wyniku gastroskopi :)
Dilo
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 19
Dołączył(a): N sty 08, 2017 20:14

Postprzez » Pt lis 17, 2017 19:59

 

Następna strona

Powrót do Nasze Historie Choroby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość