Regulamin forum

Obrazek
To tutaj czytasz Regulamin, witasz się z nami, opisujesz Swoją historię...

Regulamin forum

Postprzez administrator » Cz lip 16, 2009 11:23

REGULAMIN FORUM

To jest forum wymiany doświadczeń, poglądów i porad. Nie jest profesjonalną stroną medyczną i wszelkie sugestie lub informacje z tego forum nie mogą stanowić podstawy do leczenia. Każdy choruje inaczej i każdy wymaga innych badań i innego leczenia. Jeśli jakiś post Cię zainspiruje do nowej metody leczenia, bezwzględnie zapytaj swojego lekarza zanim podejmiesz jakiekolwiek inne kroki!

To forum też nie może służyć do reklamy, dystrybucji, sprzedaży jakichkolwiek produktów, szczególnie nie może być wykorzystywane do sprzedaży lub reklamy leków.1. Aby uczestniczyć w naszych rozmowach musisz się zarejestrować. Rejestracja jest anonimowa i darmowa,jednocześnie oznacza akceptację Regulaminu. Możesz wybrać dowolne, fikcyjne imię (login) lub pozostać przy Swoim, "realnym".

2. Każda zarejestrowana osoba jest zobowiązana do zapoznania się z Regulaminem.

3. Dział "Nasze Historie" służy do założenia własnego wątku, w którym przedstawiamy się i opisujemy Swoją historię.

4.Na forum zabronione jest:

- szerzenie treści propagujących w jakikolwiek sposób postępowanie niezgodne z prawem polskim, jak i międzynarodowym;
- wzywanie do nienawiści rasowej i wyznaniowej oraz dyskryminowanie mniejszości seksualnych;
- naruszania praw autorskich, znaków towarowych, jaki i innych praw podmiotowych osób trzecich;
- pisanie postów o treści obscenicznej i obraźliwej.

5. Cytując lub powołując się na obce opracowania, artykuły, itp. pamiętaj, by zawsze podać źródło z jakiego korzystasz.

6. Koniecznym jest przestrzeganie tematyki danego działu /wątku. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków.

7. Posty jednozdaniowe i nic niewnoszące do dyskusji będą kasowane przez administrację (administrator, moderator).

8. Nie dubluj postów - korzystaj z funkcji edit!

9. Nie pisz dużymi literami, nie używaj w nadmiarze wykrzykników - w sieci oznacza to krzyk.

10. Szanuj poglądy innych. Nie każdy musi się z Tobą zgadzać i mieć taki sam pogląd na różne sprawy. Jeśli odpowiadasz lub zwracasz się do kogoś w poście zaznacz nick osoby pogrubioną czcionką. W komunikacji na forum, nie stosujemy zwrotów grzecznościowych Pani/Pan.

11. Uważaj z humorem i ironią! To, co przekazujesz tonem głosu jako żart, na piśmie może być niezrozumiałe albo obraźliwe. Zastosuj emotikony, czyli symbole obrazujące uczucia, nastrój (tylko te w bazie danych forum – inne nie będą widoczne dla użytkowników forum).

12. Wszelkie spory rozwiązywane powinny być przez system prywatnych wiadomościach (PW). Jeśli uważasz, że ktoś obraził Cię zgłoś to administracji.

13. Pisz poprawną polszczyzną i sprawdź ortografię przez wysłaniem wypowiedzi (posta), ale pamiętaj, że nie każdy jest polonistą. Każdemu może zdarzyć się wpadka ortograficzna lub stylistyczna. Nie pouczaj innych publicznie to zabronione!

14. Kolor czerwony w postach jest zarezerwowany dla administratora i moderatorów.

15. Avatar czyli Emblemat (Twoje zdjęcie lub dowolny inny obrazek, który jakoś Cie charakteryzuje), który wybierzesz jako swoje "obrazkowe oblicze" nie może przekraczać rozmiaru 100x100 pixeli!

16. Do działu „ankiety” możesz wrzucić dowolną ankietę. Jeśli planujesz wykorzystać dane z ankiety do pracy magisterskiej, jakiejkolwiek publikacji lub prezentacji, napisz jakiemu celowi służy ankieta i spytaj o zgodę Użytkowników. Przedstaw się imieniem i nazwiskiem oraz ewentualnie nazwą instytucji (uczelni) w której piszesz pracę.

17. W dziale Publikacje medyczne nie komentujemy postów!

18. Reklamowanie usług lub wyrobów komercyjnych nie związanych z tematyką forum, obojętnie w jakiej formie jest zabronione.

19. Każdy użytkownik powinien posiadać tylko jedno konto.

20. Jeśli pomylisz hasło, system daje Ci możliwość 6 prób. Potem wejście możliwe po dodatkowej weryfikacji wizualnej.

21. Administracja nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych na forum.

22. Każdy Użytkownik ponosi odpowiedzialność wobec administracji forum i osób trzecich za zamieszczanie wypowiedzi naruszających Regulamin.

23. Opublikowanie wypowiedzi na forum jest jednoznaczne z wyrażaniem zgody na ich dalsze przetwarzanie (automatyczna eliminacja praw autorskich).

24. Administracja zastrzega sobie prawo do ujawnienia danych osobowych Użytkownika (na żądanie uprawnionego organu), wobec którego toczy się postępowanie karne bądź cywilne, mające jakikolwiek związek z działalnością na forum.

25. Administrator forum zastrzega sobie prawo do podjęcia decyzji (akcji) w sprawie dowolnego aspektu forum bez podania przyczyny. Są to w szczególności:

- usunięcie konta dowolnego użytkownika forum;
- zmodyfikowanie konta dowolnego użytkownika forum;
- zablokowanie lub odblokowanie konta dowolnego użytkownika forum;
- nadanie, usunięcie lub zmodyfikowanie ostrzeżenia nadanego dowolnemu użytkownikowi forum;
- akcje moderatorskie (np. usunięcie tematu lub posta);
- wyłączenie forum.

Decyzje administratora forum są ostateczne. W przypadku odwołań od owych decyzji należy skontaktować się z administratorem i złożyć wyjaśnienia z odpowiednim uzasadnieniem. Jeśli jego zdanie jest niezmienne, dalsza dyskusja i odwołania na temat decyzji są zabronione.


26. Administracja forum (administracja, moderatorzy) jest zobowiązana do dbania o w.w. zasady, a także o kulturę dyskusji. Wobec sporów na temat interpretacji zasad wytyczonych w Regulaminie - uznaje się, iż interpretacja administracji jest wiążąca,co oznacza, iż moderatorzy mają prawo do subiektywnej oceny postów i linków oraz ich ewentualnego usunięcia z forum.

27. Administracja wypełniając swoje obowiązki ma prawo, jak podano wyżej - do ingerencji w posty Użytkowników (edycja, kasowanie) oraz dawania Użytkownikom ostrzeżeń. Samo "ostrzeżenie" nie jest formą nacisku, a informacją o błędnym postępowaniu na forum w rozumieniu administracji.Ostrzeżeń jest 5-po przekroczeniu tej liczby (3 ostrzeżenia na PW, 2 -upublicznione na forum) konto Użytkownika zostanie skasowane.

28. Obowiązki moderatora:

- kasowanie spamu, powtarzających się tematów i walka z trollingiem;
- egzekwowanie przestrzegania zasad netykiety i ortografii języka obowiązującego na danym forum;
- odpisywanie na odpowiedzi na wiadomości o których mowa w punkcie wyżej z podaniem linku do regulaminu, który znajduje się na górze strony;
- ewentualna dyskusja w tematach założonych przez użytkowników po otrzymaniu ostrzeżenia. Dyskusja taka odbywa się z użyciem tak zwanych argumentów, które dzielimy na obiektywne, subiektywne i bezsprzeczne.

29. Prawa moderatora:

- edycja/kasowanie postów i tematów;
- edycja profili użytkowników;
- udzielanie ostrzeżeń.

30. Na naszym forum,użytkownicy nie wchodzą w kompetencje moderatorów.

30. Administracja nie jest nieomylna - jeśli zauważysz próby łamania zasad Regulaminu przez administratorów i/lub moderatorów - zgłoś to przez system PW.

31. Administracja forum zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.


Życzę zadowolenia z tego forum, wielu pożytecznych informacji i nawiązywania znajomości.

Administracja Ogólnopolskiego Forum Twardziny

Obrazek

i jeszcze mądry i mocny cytat:

"W sytuacji gdzie jest wielu pacjentów chorych na tą samą chorobę, grupa tych którzy mają silną wolę i potrafią wpłynąć na swój umysł - wygrywa. Ci którzy tego nie potrafią i rezygnują z podjęcia jakiejkolwiek próby - mają małe szanse"
Mistrz Yang Jwing Ming, Brenna
Avatar użytkownika
administrator
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 08:24

Postprzez » Cz lip 16, 2009 11:23

 

Powrót do Nasze Historie Choroby

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron