Pomocne kontakty w przyszłości:)

Pomocne kontakty w przyszłości:)

Postprzez Iwona » So sty 22, 2011 15:09

Kochani,szukajmy wokół nas ludzi, którzy mogliby nam jakoś pomóc, a więc takich, którzy mają wpływ na opinię publiczną a najlepiej gdyby sami chorowali na twardzinę,bądź choruje na nią ktoś z ich znajomych czy też rodziny bo to by naturalnie wzmocniło ich zainteresowanie . Myślę tu o dziennikarzach, lekarzach, studentach medycyny ( to Ci, w których jest najwięcej zapału jeszcze). Dobrze by się rozglądnąć po necie za stowarzyszeniami bądź fundacjami, które byłyby nam pomocne w tworzeniu naszego stowarzyszenia,

Link do strony Fundacji, która zajmuje się sporządzeniem list w utrudnieniach dostępu do lekarzy i świadczeń.
Fundacja która tworzy ranking dostępu do świadczeń i leków w Polsce.
Ten ranking ma służyć Pacjentom w poprawie dostępu. Obserwują go firmy farmaceutyczne, producenci urządzeń i akcesoriów diagnostycznych. To ONI wywierają presję (lobbują) za uruchomieniem środków, refundacji dla ich produktów - to jest INTERES .
Wyjaśniam, aby przekonać, jak istotna jest nasza rola jako twardzinek . Jesteśmy dla tych firm i Fundacji grupą szczególnego zainteresowania, gdyż większość naszych historii pokazuje, że mamy ogromne problemy z identyfikacją, diagnostyką i leczeniem (także refundowaniem leków) w przypadku samej Twardziny i jej towarzyszącym chorobom, schorzeniom.
Z tych firm wpływa często też wsparcie finansowe dla Stowarzyszeń. :wink:
Warto nawiązać współpracę z WHC bo najpierw musimy dokładnie wiedzieć co nam przysługuje, żeby móc walczyć o to co nam nie przysługuje a powinno - bo takie są euro standardy. (tłumacz będzie potrzebny do nawiązania kontaktów ze innymi Stowarzyszeniami chorych na Twardzinę na świecie - one podpowiedzą nam co nas omija w naszym NFZ w kwestii badań, leków, specjalistów)

WHC-Kraków

Watch Health Care dostarcza informacji
o ograniczeniach w dostępie do
podstawowych świadczeń zdrowotnych

Pomaga znosić bariery do skutecznych metod leczenia.

Mają nawiązaną współpracę z firmami farmaceutycznymi.

I ich partner który(nie koniecznie)może nam się przydać :wink:
CEESTAHC-Kraków
Głównym celem Stowarzyszenia CEESTAHC jest rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej standardów i metod służących ocenie lekowych i nielekowych technologii medycznych.
Dodatkowym celem jest rozwinięcie i upowszechnienie wspólnego języka, który pozwoli na komunikowanie się różnych podmiotów systemu opieki zdrowotnej, w tym lekarzy, przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, stowarzyszeń medycznych, firm farmaceutycznych, nie wyłączając polityków, ekonomistów, menedżerów zatrudnionych w szpitalach oraz innych specjalistów, którzy zajmują się aspektami finansowym systemu świadczeń medycznych, oceną zarówno jakości systemu opieki zdrowotnej, jak i efektywności technologii medycznych.
Kolejnym celem jest promowanie HTA i EBM w naszej części Europy. Wspieramy tych, którzy dopiero zaczynają - udzielamy konsultacji, organizujemy szkolenia i służymy wszelką inną pomocą.
Stowarzyszenie realizuje swe cele głównie poprzez organizowanie w centrach ekonomicznych i medycznych szkoleń i warsztatów dotyczących stosowania HTA i EBM

Misją Stowarzyszenia CEESTAHC jest integracja postępowych środowisk krajów Europy Środkowej i Wschodniej w celu wymiany informacji, przekazywania doświadczeń oraz realizacji wspólnych programów naukowych.

W jedności chorych na Twardzinę jest siła,zrozumienie i współpraca o czym świadczy to nasze forum.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » So sty 22, 2011 15:09

 

Re: Pomocne kontakty w przyszłości:)

Postprzez beta2 » Pt lut 11, 2011 20:05

Dzień Chorób Rzadkich 28.02.2011 r.
Jest nas mało, ale razem możemy wiele!

Dzień Chorób Rzadkich jest wydarzeniem organizowanym na całym świecie w celu zwrócenia uwagi na problemy osób cierpiących na choroby rzadkie. 28 lutego szeroka koalicja polskich stowarzyszeń pacjentów z chorobami rzadkimi organizuje obchody, których punktem kulminacyjnym będzie wypuszczanie balonów z życzeniami pacjentów.

29 luty to najrzadziej występujący dzień roku i właśnie dlatego został wybrany Dniem Chorób Rzadkich. Ta wyjątkowa data ma pokazać jak nieliczne są osoby cierpiące na choroby rzadkie. W tym roku wspólne obchody pod hasłem „Rzadcy, ale równi” są organizowane w 40 krajach świata.

Inicjatywa święta wspólnego dla wszystkich organizacji pacjentów z chorobami rzadkimi w Polsce jest wyrazem solidarności i współpracy oraz zrozumienia faktu, że tylko łącząc siły, można osiągnąć zamierzone cele. „Chcemy działać wspólnie, aby 28 lutego pomóc zrozumieć innym jakie mamy problemy i jak wygląda życie z chorobą rzadką. Długofalowym celem naszych działań jest doprowadzenie do uchwalenia Narodowego Programu Leczenia Chorób Rzadkich” – powiedział Paweł Wójtowicz, prezes MATIO Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę.

„Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane organizacje do udziału i wsparcia naszej akcji” – powiedział Mirosław Zieliński, przewodniczący Krajowego Forum Orphan.

Inicjatorem obchodów w Polsce jest Komitet Organizacyjny Polskiego Dnia Chorób Rzadkich, zrzeszający członków organizacji Eurordis - Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie "Ars Vivendi", MATIO Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę, Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk, Fundację Serce Dziecka, a także Krajowe Forum na Rzecz Terapii Chorób Rzadkich Orphan. Komitet Organizacyjny Polskiego Dnia Chorób Rzadkich działa przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona, Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię, Stowarzyszenia Rodzin z Chorobą Gauchera, Stowarzyszenia Rodzin z Chorobą Fabry'ego, Polskiego Towarzystwa Chorób Nerwowo-Mięśniowych, Stowarzyszenia Marfan Polska, Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Zespołem Pradera-Williego, Stowarzyszenia Pro Rheumate, Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" i innych.

Konferencja z okazji Dnia Chorób Rzadkich
W ramach polskich obchodów dnia 28 lutego 2011 r. o godz. 11:00 w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Królewskich odbędzie się Konferencja z okazji Dnia Chorób Rzadkich.

Celem wydarzenia jest podkreślenie znaczenia Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich w stworzeniu systemowych ram opieki nad pacjentami oraz wzbudzanie zainteresowania opinii publicznej problemami dotykającymi osoby z chorobami rzadkimi. „Podczas spotkania środowisko profesjonalistów i pacjentów chce zaznaczyć swoją gotowość do działań w opracowywaniu i wdrażaniu Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich” - powiedział Stanisław Maćkowiak z Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie "Ars Vivendi". Wśród zaproszonych gości są pacjenci, przedstawiciele organizacji pacjentów, specjaliści, przedstawiciele parlamentu, administracji państwowej oraz media. Organizowane spotkanie ma charakter otwarty, dlatego zaproszone są wszystkie osoby, którym na sercu leżą problemy pacjentów z rzadkimi chorobami.

Życzenia do Nieba i Ministra Zdrowia
Po zakończeniu konferencji o godzinie 12:00 w Parku Łazienkowskim odbędzie się otwarte Spotkanie Osób z Chorobami Rzadkimi i Przyjaciół. Uczestnicy, a przede wszystkim osoby chore lub ich rodziny otrzymają specjalne kartki, na których zapiszą swoje życzenia dotyczące tego jak chcieliby, aby choroby rzadkie były leczone. Życzenia przyczepione do baloników z logo Dnia Chorób Rzadkich polecą do nieba, a kopie do Pani Minister Zdrowia Ewy Kopacz.
Serdecznie zapraszamy na stronę internetową Dnia Chorób Rzadkich
http://www.dzienchorobrzadkich.pl oraz na nasz profil na portalu Facebook (http://www.facebook.com/DzienChorobRzadkich).

O chorobach rzadkich
Choroby rzadkie to bardzo różnorodna grupa chorób przewlekłych, które łączy to, że poważnie zagrażają życiu i zdrowiu. W Unii Europejskiej choroba rzadka nie występuje częściej niż u pięciu osób na każde 10 tysięcy. Dotychczas zdiagnozowano około 8 tysięcy chorób rzadkich, a lista wciąż nie jest kompletna. Choroby rzadkie dotyczą pacjentów w każdym wieku, bardzo często dzieci. W przeważającej części są to schorzenia o podłożu genetycznym, zalicza się do nich także rzadkie odmiany nowotworów oraz choroby autoimmunologiczne. W Unii Europejskiej na choroby rzadkie cierpi od 6 do 8 procent społeczeństwa, czyli nawet 36 milionów osób. W Polsce na choroby rzadkie cierpi kilkadziesiąt tysięcy pacjentów. "Osoby żyjące z chorobami rzadkimi powinny mieć prawo do takiego samego dostępu i jakości opieki, jak każda inna grupa pacjentów. Niestety dziś rzeczywistość jest od tego daleka. Rzadkość pacjentów, ekspertów medycznych, wiedzy i zasobów znacznie wpływa na jakość życia pacjentów. Nie prosimy o lepszy dostęp i opiekę niż jest w przypadku innych chorób przewlekłych. Uważamy jednak, że rzadkie choroby są jednym z najbardziej dramatycznych przypadków nierówności w zakresie zdrowia na arenie międzynarodowej, a w szczególności w Europie” powiedział Yann Le Cam, Dyrektor Generalny EURORDIS.

Działania środowiska na rzecz Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich W Polsce

Środowisko pacjentów i specjalistów podejmuje szereg inicjatyw mających na celu uregulowanie opieki nad osobami cierpiącymi na choroby rzadkie. W maju 2010 roku odbyła sie w Krakowie 5-ta Międzynarodowa Konferencja nt. Rzadkich Chorób, organizowana przez Europejską Organizację ds. Chorób Rzadkich EURORDIS. Podczas konferencji przedstawiciele środowisk działających na rzecz osób chorych w Polsce przygotowali pisemny wniosek do Ministerstwa Zdrowia o jak najszybsze opracowanie i wdrożenie Narodowego Programu dla Chorób Rzadkich, jednocześnie deklarując swój udział w tych pracach. W lipcu 2010 roku w Cedzynie odbyła się Wschodnioeuropejska Konferencja Chorób Rzadkich, organizowana przez Stowarzyszenie Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie. 11-12 września odbyła się Ogólnopolska Konferencja PKU i RD pt: „Bez barier i ograniczeń - równi w kraju i Europie” organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Fenyloketonurię i Choroby Rzadkie „Ars Vivendi”. W październiku 2010 r. w Krakowie odbyła się Konferencja EUROPLAN, organizowana przez Fundację Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO, której celem było omówienie zaleceń projektu EUROPLAN w sprawie krajowych strategii na rzecz chorób rzadkich. W listopadzie 2010 r. Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej wspólnie z Partnerami zorganizował debatę „Przyszłość leczenia chorób rzadkich w Polsce”.

dzień chorób rzadkich

Może dołączymy i wyślemy balonik oraz kopie listu do minister Ewy Kopacz?

Odpowiedzi na te pytanie proszę udzielić w temacie STOWARZYSZENIE
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Pomocne kontakty w przyszłości:)

Postprzez anitek » N paź 23, 2011 00:50

Chciałam się z Wami podzielić jedną wiadomością. Lada dzień w Poznaniu zostanie zarejestrowana fundacja, która ma działać przede wszytkim w interesie osób chorych na choroby reumatyczne. Fundacja ma objąć swoim zasięgiem całą Polskę i ma współpracować z innymi już istniejącymi organizacjami. Inicjatorami tego pomysłu są lekarze i chorzy, po części i ja zostałam zaangażowana. Celem fundacji jest rozpowszechnianie wiedzy o chorobach reumatycznych, niesienie pomocy chorym (zakup leków, finansowanie zabiegów, pomoc finansowa) oraz szpitalom i placówkom medycznym (zakup sprzętu). Będę Was na bieżąco informować o postępach.
Avatar użytkownika
anitek
lokator
lokator
 
Posty: 155
Dołączył(a): N lis 29, 2009 18:04

Re: Pomocne kontakty w przyszłości:)

Postprzez Margaret74 » N paź 23, 2011 08:47

no proszę ,w końcu i Poznań ruszył :wink:
czekam niecierpliwie na dalsze wieści
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » N paź 23, 2011 08:47

 


Powrót do Stowarzyszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron