Pytania

Miejsce na radosną twórczość forumową.

Re: Pytania

Postprzez Iwona » N sty 23, 2011 14:03

Lekarzem :mrgreen:

Co myślisz o prywatyzacji służby zdrowia?
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Postprzez » N sty 23, 2011 14:03

 

Re: Pytania

Postprzez Agnieszka » Wt sty 25, 2011 08:54

Byłabym za, gdyby zlikwidowali składkę zdrowotną, a każdy musiałby wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Podobne systemy są w Europie i się sprawdzają. Nam odciągają składki a opieka marna jak nie powiem co.
Czasami jak wchodzę do ośrodka zdrowia, w którym przyjmuje mój lekarz rodzinny to mnie krew zalewa. Trza czekać godzinami w kolejkach, a zazwyczaj przede mną babcie, które przychodzą se pogadać bo nie mają co w domu robić. Jakby zaczęli za każdą rejestrację brać po 20 zł to by se skończyły przychodzić poplotkować. :twisted:

Czy jesteś za tym, żeby emeryci musieli wybierać pomiędzy emeryturą, a dalszą pracą zawodową, czy raczej uważasz że powinni i pobierać emeryturę i nadal pracować?
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

— Wacław Buryła
Avatar użytkownika
Agnieszka
domator
domator
 
Posty: 1097
Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 07:23

Re: Pytania

Postprzez Iwona » Wt sty 25, 2011 18:55

Zależy w jakiej wysokości ma emeryt świadczenia i ile zarobi przez miesiąc.Ci z najniższą emeryturą bądź rentą około 600zł nie są w stanie przeżyć i życie ich zmusza do dorobienia.
Z wysoką emeryturą powyżej 1500 powinno się zabronić pracy lub mieć wybór,emerytura lub praca.

Jaką instytucję uważasz za lepszą do zapewnienia ci lepszej emerytury ZUS czy OFE?
Co myślisz o mniejszym procentowym przekazie składek do funduszy a większym dla ZUS?
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Pytania

Postprzez Margaret74 » Wt lut 01, 2011 13:17

Gdybym miała wybór-padłoby z pewnością na OFE.
Jestem przeciwna umniejszeniu % składek do OFE.
Składki,wpływające do ZUS i tak są kolosolane.Trzeba założyć,że emeryt przeciętnie żyje i korzysta ze świadczenia emerytalnego średnio 5 lat.O wiele korzystniejsze zapewne byłoby gromadzenie środków własnych :?

Jaki jest twój stosunek do religii?
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Pytania

Postprzez Agnieszka » Śr lut 02, 2011 08:13

trudne pytanie. Jestem wierząca to pewne :wink: . Niestety teraz jestem w takim okresie, że mam strasznie dużo wątpliwości :oops: :oops: :oops: Tyle rzeczy sie psuje na raz że czasami mam wrażenie że ktoś się na mnie uwziął. :x

Co sądzisz o naszej polityce w stosunku do osób niepełnosprawnych i zmianach w przepisach dotyczących np. zwiększenia czasu pracy dla tych osób?
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

— Wacław Buryła
Avatar użytkownika
Agnieszka
domator
domator
 
Posty: 1097
Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 07:23

Postprzez » Śr lut 02, 2011 08:13

 

Poprzednia strona

Powrót do Gry i Zabawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron