Pytania do specjalisty

Tu znajdziesz informacje co może pomóc,a co zaszkodzić z pokarmów.

Pytania do specjalisty

Postprzez Margaret74 » Pt lut 18, 2011 14:17

Zapraszam do nowego tematu :)
Ibiza13 jest z wykształcenia dietetykiem i bardzo chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie wasze pytania.
Jednocześnie proszę też o wyrozumiałość-Ibiza zarówno pracuje ,jak i choruje :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Pt lut 18, 2011 14:17

 

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez danuta25 » Wt lut 22, 2011 19:27

Ibizo czy możesz mi pomóc w opracowaniu diety która pozwoli mi parę kilogramów przytyć. Stosowałam różne metody ale bez większego skutku. Na wiek 56 lat ważę tylko niecałe 52 kg. BMI mam 20 a wzrost 164 cm. Prawdopodobnie mam zachwiany zespół wchłaniania / tak powiedział lekarz /.
Avatar użytkownika
danuta25
lokator
lokator
 
Posty: 294
Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 18:26
Lokalizacja: wielkopolska ostrów wlkp

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » Cz lut 24, 2011 09:54

Danusiu obliczyłam Twoje BMI i dokładnie wynosi 19,3, czyli jesteś w zakresie normy, ale w jej dolnych granicach (18,5 - 24,9 to zakres prawidłowy).
Jeżeli chciałbyś trochę przytyć to musiałabym poznać Twoje zwyczaje żywieniowe. Jeżeli masz ochotę w to "pobawić się" to na e-mail wyślę Ci ankietę oraz wzór jadłospisu, bo niestety abym cokolwiek mogła Ci powiedzieć to muszę przeanalizować, że tak powiem Twoje zachowania żywieniowe. Jadłospis musiałbyś spisywać codziennie przez 7 dni.

Jeżeli jesteś zainteresowana to na na priva wyślij mi swojego e-maila.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez beta2 » Cz lut 24, 2011 15:44

danuta25 napisał(a):Ibizo czy możesz mi pomóc w opracowaniu diety, która pozwoli mi parę kilogramów przytyć.


Czy, byłoby to naruszeniem prywatności Danuty, gdyby wszelkie ustalenia zmierzające do opracowania dla niej diety, były komunikowane na forum, a nie drogą e-mailową :?:
To jest bardzo ciekawy temat... :)
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez Margaret74 » Cz lut 24, 2011 16:48

To jest osobista sprawa Danuty-nie musi sie na to godzić,zresztą jak zaznaczyła Ibiza-taką dietę ustala sie indywidualnie .
Dziewczyny zrobią jak będą uważały za stosowne.
Z tego co wiem ,Ibiza opracuje materiał właśnie, nt. diety w niedoborach mięśniowych .
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez beta2 » Cz lut 24, 2011 18:38

Margaret, oczywiście, że jest to osobista sprawa Danuty- stąd moje pytanie...
Propozycja o tym , że będą się kontaktowały drogą meilową wyszła od Ibizy - dlatego grzecznie zapytałam i przedstawiłam moją sugestię.

Margaret74 napisał(a):Dziewczyny zrobią jak będą uważały za stosowne.

Jestem tego samego zdania.
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez danuta25 » Cz lut 24, 2011 19:49

Beto każdy przypadek w ustalaniu diety jest inny, a więc jeżeli Ibiza ułoży dietę dla mnie to tylko ja będę mogła z niej skorzystać ponieważ każdy ma inne zwyczaje żywieniowe, otóż myślę że lepiej będzie jeżeli Ibiza wszelkie informacje przekaże mi drogą e-mailową. Poza tym jak Małgosia wspomniała Ibiza przygotowuje materiał na temat "dieta w niedoborach mięśni", zapewne tam dowiesz się na temat nurtujących cię problemów.
Avatar użytkownika
danuta25
lokator
lokator
 
Posty: 294
Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 18:26
Lokalizacja: wielkopolska ostrów wlkp

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez beta2 » Cz lut 24, 2011 20:40

Dziękuję Danusiu, że określiłaś się. :D
Z pewnością nie skorzystałabym z opracowanej dla Ciebie diety, choćby z uwagi na to, że mam... nadwagę. :wink:
Jak już pisałam, takie opracowanie indywidualnej diety przez fachowca-dietetykajest bardzo ciekawym tematem, więc pomyślałam, że na tym przykładzie można byłoby zapoznać się ze sposobem/ techniką jej ustalania.
O to mi głównie chodziło.
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » Pt lut 25, 2011 08:53

Dziewczyny, jeżeli chcecie to ankietę i wzór jadłospisu mogę umieścić na forum. Wiadomo, że wygodniej jest to przesłać e-mailem, bo można sobie w komputerze spokojnie wypełnić i odesłać do mnie. Niestety nie ma innej możliwości, gdyż jak pisałyście muszę poznać zwyczaje żywieniowe i opracować jadłospis (chodzi o ilości składników odżywczych, które są dostarczane z pożywieniem). Bez tego ani rusz. Ogólne założenia diet są takie, jeżeli chcesz przytyć jedz bardziej kalorycznie, jeżeli chcesz schudnąć jedz mniej kalorycznie, ale to jest takie uogólnienie. Każdy z nas jest inny, ma inne zwyczaje, je o innych porach, przyjmuje różne leki, a to ma duży wpływ na naszą wagę. Ważne też są nasze choroby oraz schorzenia,które im towarzyszą.
Także beta jeżeli chciałbyś aby ułożyć Ci jakaś przykładową dietę to niestety czeka Cię wypełnienie ankiety i pisanie jadłospisu przez 7 dni :) .

Danusiu wysłałaś do mnie swój e-mail, bo nic nie dostałam? Mój e-mali: ibiza13@wp.pl
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez beta2 » Pn lut 28, 2011 08:55

Ibiza, jeżeli się deklarujesz, to jak najbardziej jestem za tym, abyś umieściła ankietę i wzór w
wątku specjalisty.
ibiza13 napisał(a):Także beta jeżeli chciałbyś aby ułożyć Ci jakaś przykładową dietę to niestety czeka Cię wypełnienie ankiety i pisanie jadłospisu przez 7 dni :) .

Dziękuję, ale na razie nie będę Cię obciążać, ponieważ tak do maja będę w rozjazdach, więc moje posiłki będą odbiegały od tych spożywanych w domu. Ale chętnie zapoznam się z ankietą i wzorcowym jadłospisem- sprobuję w międzyczasie
wybrać dla siebie jedzonko odpowiadające mi kalorycznie... i smakowo. :)
Ale myślę, że cały jadłospis przez Ciebie opracowany będzie mniam...mniam :D
Pozdrawiam Cię serdecznie.
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Postprzez » Pn lut 28, 2011 08:55

 

Następna strona

Powrót do Dietetyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość