Pytania do specjalisty

Tu znajdziesz informacje co może pomóc,a co zaszkodzić z pokarmów.

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez Iwonka » Pt lip 27, 2012 15:18

Ibizo
Czytając te wszystkie porady dotyczące diet mam wątpliwości co do zaleconego przez dermatologa łykania oleju z wiesiołka Po wizycie u dermatologa kupiłam w aptece Oeparol.
Zawiera olej z nasion wiesiołka będący naturalnym źródłem biologicznie aktywnych Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Olej z wiesiołka to jedno najcenniejszych źródeł kwasów omega-6

Od dawna mam stany zapalne i tu mam wątpliwości czy te kapsułki mi mogą szkodzić?
Avatar użytkownika
Iwonka
Moderator
Moderator
 
Posty: 1665
Dołączył(a): So cze 09, 2012 15:49

Postprzez » Pt lip 27, 2012 15:18

 

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » N lip 29, 2012 11:08

Iwonko jeżeli masz skórną odmianę sklerodermii to olej w z wiesiołka jest jak najbardziej wskazany, gdyż zawiera duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-6, które m. in. wchodzą w skład skóry. Olej z wiesiołka łagodzi swędzenie skóry. Być może on pomoże Ci w pozbyciu się tego uporczywego świądu, który Ci dokucza. Inaczej to wygląda, gdy choruje się na układową odmianę sklerodermii lub MCTD lub zespoły nakładania. W przypadku tych chorób w organizmie jest dość duży stan zapalny, którego należy się jak najszybciej pozbyć, więc w tym wypadku lepiej zażywać tran. Niestety kwasy, które są zawarte w wiesiołku są produktem wyjściowym do produkcji przeciwciał o charakterze prozapalnym, dlatego nie są wskazane przy kolagenozach układowych, zapalnych. Niebezpieczny dla osób z układowymi, zapalnymi chorobami tkanki łącznej jest wzrost stężenia kwasów omega-6 i spadek stężenia kwasów omega-3, ponieważ powoduje zmianę równowagi homeostatycznej w kierunku prozapalnym i prozakrzepowym. Stosunek spożywanych kwasów omega-6 do omega-3 powinien mieścić się w przedziale 1:1 do 5:1.

Niżej artykuł o kwasie GLA, który występuje w oleju z wiesiołka.

Tutaj treść
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Postprzez » N lip 29, 2012 11:08

 

Poprzednia strona

Powrót do Dietetyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość