Pytania do specjalisty

Tu znajdziesz informacje co może pomóc,a co zaszkodzić z pokarmów.

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez Margaret74 » Wt mar 01, 2011 08:56

Ibiza,na zaprzyjaźniony forum ktoś podniósł temat diety niskocukrowej w zespole Sjogrena. Co ty na to? Generalnie to wiem,że duża ilość słodyczy źle wpływa na cerę ,itp.,ale co z gruczołami ? Ciekawa jestem bardzo :)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Wt mar 01, 2011 08:56

 

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » Wt mar 01, 2011 10:55

Margaret dieta niskocukrowa tak między Bogiem a prawdą jest wskazana dla wszystkich. Ograniczanie ilości sacharozy nie dotyczy tylko .cukrzyków. Zbyt duże ilości sacharozy to nie tylko problem z cerą, ale także nadmiar tłuszczyku na bioderkach. W przypadku zażywania sterydów trzeba bardzo uważać na słodycze i sacharozę (cukier biały), gdyż same sterydy powodują podniesienie stężenia cukru we krwi. Jego prawidłowy poziom to 80-100 mg% na czczo. Gdy byłam jeszcze w technikum to prawidłowy był zakres 80-120mg%, jednak na studiach dowiedziałam się, że górna granica została obniżona.
O wpływ na jakie gruczoły Ci chodzi ? Potowe, dokrewne?

Beta wzorcowy jadłospis to jest taki przykład jak należy spisywać swój, aby był on "prawdziwy. M.in. jadłospisu nie należy pisać z pamięci, tylko na bieżąco. Inaczej cała analiza weźmie w tzw. łeb i zalecenia mogą później okazać się niewłaściwe. Niestety przy ustaleniu prawidłowej diety musi się też napracować osoba, która chce tą dietę stosować :P .

Poniżej wzory:

ankiety i jadłospisu
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez Margaret74 » Wt mar 01, 2011 13:22

O wpływ na jakie gruczoły Ci chodzi ?


O te które szczególnie szwankują w Sjogrenie,odpowiadając za nawilżenie-szukam jakiegoś punktu zaczepienia.
O plusach diety niskocukrowej to wiem -staram się ją trzymać,unikam tłustego tez,szczególnie wieprzowiny .
Na IG owoców też zwracam uwagę :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez beta2 » Wt mar 01, 2011 18:05

Ibiza, bardzo Ci dziękuję.
Zapoznałam się z ankietą i jadłospisem.
Tak jak wcześniej wspomniałam, w przyszłości skorzystam z Twoich opracowań indywidualnej diety dla mnie.
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » Śr mar 02, 2011 09:43

Beta nie ma sprawy, zawsze jestem chętna do pomocy :) i czekam na znak do Ciebie :)

Gosiu w tych materiałach, które wczoraj przejrzałam nie nic na temat wpływu sacharozy na działanie gruczołów łzowych, potowych ślinianek. Postaram jeszcze trochę poszperać może coś mi się uda wynaleźć, ale tak prawdę mówiąc to pewnie za wiele nie znajdę, bo lekarze oraz dietetycy, którzy zajmują się badaniami klinicznymi, raczej za bardzo nie interesują się naszymi schorzeniami :-( .
Mogłabyś podać link do artykułu o diecie niskocukrowej?
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez Margaret74 » Śr mar 02, 2011 11:30

Link?
Zasugerowałam się opinią jednej z forumowiczek z tocznia.Szukałam w sieci info ,ale też niczego ciekawego nie znalazłam :?
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » Śr mar 02, 2011 13:37

Aha, bo trochę mnie to zdziwiło,że znalazłaś coś odnoście jakiegokolwiek działania sacharozy. Raczej węglowodanom nie przypisuje się jakiś uzdrawiających lub uszkadzających właściwości wobec gruczołów "zaatakowanych" przez zespół Sjögrena. Sacharoza to głównie otyłość oraz cukrzyca.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez martanowak » So lip 30, 2011 21:39

czy istnieje specjalna dieta dla "twardzieli"wiem ,ze moja corka nie moze absolutnie owocow cytrusowych,ale moze jest cos ,co powinna dolaczyc do codziennej diety.bierze lekarstwo SANDIMMUN NEORAL.pozdrawiam marta
martanowak
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Pt lip 15, 2011 10:38

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez ibiza13 » Pn sie 01, 2011 08:08

Jakiejś specjalnej diety nie ma. Większość zaleceń żywieniowych wynika z leków, które są przyjmowane lub jakie jeszcze dodatkowe choroby "przyplączą się". Z tego co piszesz to Twoja córeczka przyjmuje immunospuresant. Nie napisałaś czy dodatkowo, przynajmniej raz w tygodniu ma podawany kwas foliowy. Ponadto ten lek, który przyjmuje zmniejsza wchłanianie wit. B6 oraz wapnia. Tutaj masz linki do strony, na której znajdziesz podstawowe informacje w czym można znaleźć dane składniki pokarmowe http://www.zdrowie.med.pl/witaminy/witb6_2.html http://www.zdrowie.med.pl/witaminy/witkf_2.html. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz :) . Postaram się jak najszybciej odpisać.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: Pytania do specjalisty

Postprzez Margaret74 » Pn sie 01, 2011 10:52

ze moja corka nie moze absolutnie owocow cytrusowych


dlaczego? ma to związek z twardziną ,czy zwykłą alergią?
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Pn sie 01, 2011 10:52

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dietetyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość