Co warto zobaczyć w Polsce i nie tylko ...

Obrazek
Co warto przeczytać, zobaczyć, czego posłuchać...

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez Margaret74 » Pt lip 01, 2011 18:09

Ibiza,wyprawa z tego niezła się zrobiła :D
Mury pruskie - czytałam,znów na czasie są.
Tego typu piec kościelny przydałby się w niejednym kościele :P
Czy wiesz,że mój tato potrafi tak sieci dziergać?! Wczesne dzieciństwo ,to widok ojca i nici,no ,ale ryby też przywoził jak się patrzy :mrgreen:
Stare,niemieckie cmentarze,nie tylko niemieckie zresztą...temat-rzeka,a piękne są ,unikatowe.W ogóle w naszym kraju wiele zabytków się marnuje.
Przykrym przykładem jest neogotycka kapliczka przy zamku Sapiehów u nas.Sam zamek też-odrestaurowany "po łebkach",parku nie ma ,a był cudny ,we włoskim stylu...No szkoda :?
A ty ślicznie wyglądasz,jak zawsze :D
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Pt lip 01, 2011 18:09

 

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez ibiza13 » N lip 03, 2011 10:06

Dziewczyny cieszę się, że fotki Wam się podobają i ja na nich też Wam się podobam :wink: .

Wesoła to prawda, że w naszym kraju jest bardzo dużo takich ciekawych miejsc. Plusem jest to, że organizowanych jest coraz więcej imprez, wydawanych coraz więcej przewodników (chociaż w niektórych jest masa błędów) i jest coraz głośniej o niektórych zapomnianych miejscach.

Gosiu to mogłaś, że tak powiem "na żywca" zobaczyć jak się plecie sieci :P . Z tego co mówił ten pan to jest on samoukiem. W dzieciństwie podglądał starszego człowieka, który naprawiał i robił nowe sieci. Musiał go podglądać, gdyż ten człowiek nie chciał go nauczyć tej sztuki.
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez Margaret74 » Pn lip 04, 2011 14:59

Nie wiem jak wy,ale ja tłoku na plaży nie znoszę-być może mam jednak słabo rozwinięty instynkt stadny :mrgreen:
Warto więc mieć na podorędziu :

Plaże bez tłoku -przesuwamy zdjęcia,info już pod drugim :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Wakacyje podróże po Polsce

Postprzez lucas » Cz lip 14, 2011 19:19

Żeby nie być gołosłownym polecam gorąco okolice Kotliny Kłodzkiej , przepiękne krajobrazy ostre górskie powietrze,To tak dla ceniących kontakt z przyrodą. Nawet kochane twardzinki którym spadek wydolności nie pozwala na piesze górskie wycieczki , mają coś dla siebie dojeżdżamy samochodem od strony Bystrzycy Kłodzkiej do Czarnej Góry a tam przesiadamy się na kolej krzesełkową i wyjeżdżamy na szczyt góry skąd podziwiamy przepiękną panoramę kotliny Kłodzkiej( proponuje zaopatrzyć się w lornetkę)Zimą cały masyw Śnieżnika i Czarnej Góry słynie z białego szaleństwa .
W promieniu raptem 30 km mamy zagęszczenie uzdrowisk niespotykane nigdzie indziej na taką salę w Polsce. Polanica Zdrój , Duszniki Zdrój, Lądek Zdrój, Długopole Zdrój i wszędzie złoża wód mineralnych. W Polanicy na uwagę zasługuje muzeum kamieni szlachetnych.
Osoby intersujące się historią tak jak ja zapraszam do Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej . W Kłodzku warto odwiedzić średniowieczną twierdzę warowną zachowaną w bardzo dobrym stanie , jak również przespacerować się podziemną trasą "Tysiąclecia Państwa Polskiego" . W Bystrzycy Kł. znajdują się średniowieczne mury obronne z doskonale zachowanymi trzema basztami. Polecam również unikatowe zbiory zapałek , krzesiw i zapalniczek w muzeum filumenistycznym.

To tak na dobry początek
lucas
autostopowicz
autostopowicz
 
Posty: 20
Dołączył(a): Wt cze 07, 2011 19:10

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez anitek » N lip 24, 2011 21:01

Kochani,
Bardzo fajny wątek :-) Malbork również bardzo polecam, byłam tam raz i ten raz wystarczył aby się zakochać. Zamek zrobił na mnie ogromne wrażenie, jego nocne oświetlenie jest wprost bajkowe. Do Malborka jechaliśmy z Poznania "śladami Krzyżaków" zaliczając jeszcze inne zamki i obiekty związane z Krzyżakami - polecam przewodnik Pascala "Polska na weekend".
Co do Mazur i żagli, dziewczyny jak ja wam zazdroszczę, marzy mi się taki wypad ale przeraża mnie jednocześnie nasza pogoda - boję się że zamarznę na łodzi i Raynaud nie da mi spokoju.
Avatar użytkownika
anitek
lokator
lokator
 
Posty: 155
Dołączył(a): N lis 29, 2009 18:04

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez ibiza13 » Pn lip 25, 2011 12:06

Zgodnie z zapowiedzią wrzucam kilka fotek z naszego weekendowego wypadu do Czech. Oglądaliśmy tam Prawczicką Bramę. Naprawdę są tam widoki warte zobaczenia. Jest mały minus tej wyprawy, aby zobaczyć te piękne widoki trzeba iść w górskim terenie 6 km.

Schody (całe szczęście, ze nie ma ich zbyt wiele na całej trasie), przykład jak sobie natura potrafi poradzić nawet w traki niegościnnym dla niej terenie, jeden z wielu różnych tworów, które można podziwiać po drodze.

Obrazek Obrazek Obrazek

Na pierwszym zdjęciu budynek, w którym kiedyś znajdował się hotel i restauracja. Dzisiaj na pewno jest restauracja nie wiem czy hotel jeszcze działa. Na następnych fotkach sama Prawiczicka Brama i widoki jakie tam można zobaczyć.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na tej fotce zaznaczone jest miejsce, z którego wyruszyliśmy na ten górski spacer.

Obrazek


Teraz parę zdjęć ze skansenu w Ochli niedaleko Zielonej Góry. Pewnie wiecie, że Zielona Góra i jej okolice kiedyś słynęły z uprawy winorośli i produkcji win. Teraz ludzie tam mieszkający starają się o to, aby polskie wina gronowe powróciły na nasze stoły.

Obrazek Obrazek Obrazek

Jak to Czarek nazywa blokhaus dla ptaków (podobne cudko można zobaczyć w skansenie w Osieku niedaleko Piły).

Obrazek

Bardzo mały konik na biegunach. Co prawda na tym zdjęciu nie za bardzo widać skalę wielkości, ale uwierzcie mi na słowo, że był bardzo mały - jak dla rocznego maluszka :). Na następnych zdjęciach pięknie zdobiona skrzynia oraz szafa. Takich szaf w tym skansenie jest wiele więcej.

Obrazek Obrazek Obrazek
"Życie jest albo wielką przygodą, albo niczym." - Helen Keller
W pracy robię TO, a w domu TO

Obrazek
Avatar użytkownika
ibiza13
Administrator
Administrator
 
Posty: 2278
Dołączył(a): N lip 25, 2010 09:06
Lokalizacja: Słupsk/Szczecin

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez Margaret74 » Pn lip 25, 2011 21:41

Ibiza,piękne,klimatyczne bardzo zdjęcia :) Kawał drogi przeszliście-podziwiam :P
Tak patrzę i myślę,że niedługo swoje wrzucę z wyprawy w Kudowie i okolicach .
To bardzo ciekawy region :)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: CO WARTO ZOBACZYĆ W POLSCE I NIE TYLKO....

Postprzez Iwona » N lip 08, 2012 07:56

Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Co warto zobaczyć w Polsce i nie tylko ...

Postprzez reek » Wt mar 20, 2018 12:29

Centrum nauki Kopernika trzeba zobaczyć.
reek
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn maja 16, 2016 14:02

Postprzez » Wt mar 20, 2018 12:29

 

Poprzednia strona

Powrót do Kultura i sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron