Film i nie tylko

Obrazek
Co warto przeczytać, zobaczyć, czego posłuchać...

Film i nie tylko

Postprzez Margaret74 » Śr sty 06, 2010 09:05

Sześćdziesiątki zdobywają Hollywood
Vanessa Thorpe

Dojrzałe aktorki nie chcą już grać szurniętych mamuś, tylko seksowne kobiety w sile wieku. Tak jak Meryl Streep w swoim najnowszym filmie "To skomplikowane".

Podstarzały gwiazdor filmowy, który uwodzi na ekranie dziewczynę o 20 czy 30 lat młodszą, nie robi dziś na widzach większego wrażenia. Ale jeśli to samo robi starsza kobieta, trudniej jest przewidzieć reakcję publiczności. Wygląda jednak na to, że Hollywood, które przez długi czas oskarżane było o nierówne traktowanie męskiej i kobiecej seksualności, wreszcie złamało ostatnie tabu: życie erotyczne kobiet po sześćdziesiątce.

60-letnia Sigourney Weaver, grająca jedną z głównych ról w najnowszym hicie Jamesa Camerona "Avatar", zdradziła niedawno, że w swoim kolejnym filmie wcieli się w postać kochanki dużo młodszego mężczyzny. W "Cedar Rapids" 35-latek Ed Helms zagra jej byłego ucznia. Zdaniem aktorki związki między dojrzałymi kobietami a znacznie młodszymi od nich mężczyznami są znacznie częstsze, niż to się wydaje hollywoodzkim producentom. – Gram nauczycielkę, w której podkochuje się uczeń. Po wielu latach konsumujemy nasz związek, spotykamy się ze sobą, ale ja muszę przerwać ten romans, bo on traktuje go zbyt poważnie – opowiada Weaver.

Dodaje jednocześnie, że panie po sześćdziesiątce nadal mogą być atrakcyjne seksualnie. Opinię tę potwierdza sukces komedii "To skomplikowane" z Meryl Streep. Aktorka, która podobnie jak Weaver skończyła w tym roku 60 lat, otrzymała za tę rolę drugą w tym roku nominację do Złotych Globów (poprzednie wyróżnienie przyznano jej za "Julie i Julia").

Grana przez Streep Jane Adler to rozwódka, za którą nieoczekiwanie zaczyna uganiać się były mąż (Alec Baldwin). Okazuje się, że starsza kobieta może być bardziej pociągająca dla swojego dawnego partnera niż jego młodziutka zdobycz. Tym samym Streep łamie niepisaną zasadę branży filmowej, zgodnie z którą publiczność nie chce oglądać starszych pań w fizycznych związkach z głównymi bohaterami. Od czasu nakręconego w 1967 roku "Absolwenta" z Anne Bancroft w roli pani Robinson, na ekranie nie pojawiało się zbyt wiele dojrzałych i atrakcyjnych seksualnie kobiet. Starzejący się faceci nie podlegają tego typu ograniczeniom. W "Jakby nie było", najnowszym dziele Woody'ego Allena, 62-letni Larry David romansuje z Evan Rachel Wood. "Między słowami" Sofii Coppoli ukazuje Billa Murraya flirtującego ze Scarlett Johansson.

Film "To skomplikowane" został napisany i wyreżyserowany przez Nancy Meyers. W 2003 roku nakręciła ona komedię romantyczną "Lepiej późno niż później" z Diane Keaton. – Myślę, że takie produkcje mają swoją publiczność. Mam nadzieję, że powstanie więcej filmów, w których bohaterka w okolicach sześćdziesiątki ma własne życie i nie jest jedynie szurniętą matką – mówi Meyers. (...)

W ubiegłym roku, po sukcesie musicalu "Mamma Mia!" Meryl Streep denerwowała się, że Hollywood nie traktuje starszych kobiet poważnie. Dziś aktorka nie kryje zdziwienia rolami, jakie otrzymuje. – To niesamowite – mówi Streep w wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair". – Mam 60 lat i gram bohaterki komedii romantycznych! Bette Davis przewraca się w grobie. Kiedy nakręciła "Wszystko o Ewie", miała 42 lata. Występując w "Co się zdarzyło Baby Jane?" była 54-latką.
Inna gwiazda po sześćdziesiątce, Goldie Hawn, także nie zamierza oddawać pola znacznie młodszym koleżankom. Hawn postanowiła napisać scenariusz, wyreżyserować i zagrać główną rolę w filmie "Ashes to Ashes". Jest to oryginalna komedia romantyczna o kobiecie, która musi uporać się ze śmiercią swego byłego męża. 64-letnia aktorka przez trzy lata toczyła batalię z wytwórniami filmowymi. Hollywoodzcy decydenci nie byli bowiem zbyt entuzjastycznie nastawieni do jej projektu. – To było najbardziej frustrujące doświadczenie w mojej karierze – wyznaje Hawn.

Dodaje, że odkąd skończyła sześćdziesiątkę, znacznie trudniej jest jej zainteresować producentów swoimi pomysłami. – Większość filmów robionych w Hollywood to bezduszne produkcje za 180 milionów dolarów – narzeka Amerykanka.

Zanim jej mąż Kurt Russell zgodził się wziąć udział w "Ashes to Ashes", scenariusz filmu był wielokrotnie odrzucany przez wytwórnie. – Wszyscy pytali: "A co z męską rolą?". Tak to działa i nic nie można poradzić. Tymczasem świadomość, że istnieje niewykorzystana i nieobsłużona publiczność, która przyjdzie na odpowiedni film, jest dojmująca – mówi Hawn.

Lista aktorek, które dawniej grywały główne role, a dziś jako kobiety w siódmej dekadzie życia wciąż przyciągają przed ekrany tłumy widzów, jest dłuższa. (...) 62-letnia Glenn Close zdobyła we wrześniu nagrodę Emmy za kreację eleganckiej choć demonicznej prawniczki Patty Hewes w serialu "Układy". Przyjmując nagrodę aktorka ogłosiła początek nowej ery dla aktorek w średnim wieku. – Udowadniamy, że skomplikowane, silne i dojrzałe kobiety są seksowne, dostarczają rozrywki na najwyższym poziomie i potrafią unieść show – stwierdziła Close.

Z kolei 64-letnia Helen Mirren zbiera pochwały za znakomitą rolę żony Lwa Tołstoja w filmie "Ostatnia stacja". W 2006 roku Brytyjka dostała Oscara dla najlepszej aktorki za "Królową". Mimo to reżyser "Ostatniej stacji" Michael Hoffman z pesymizmem wyraża się o perspektywach dojrzałych gwiazd. – Nikt raczej nie zakłada, że zatrudnienie starszych aktorek zwiększy sprzedaż filmu – zauważa filmowiec.

Według badań amerykańskiego Stowarzyszenia Aktorów Filmowych kobiety po czterdziestce dostają zaledwie 11 procent ról kinowych i telewizyjnych. I chociaż wskaźnik ten wzrósł o 2 procent w porównaniu z początkiem lat 90., to i tak mężczyźni powyżej 40. roku życia zgarniają ponad jedną czwartą ról w amerykańskich produkcjach.

Goldie Hawn i Diane Keaton, które wraz z Bette Midler zagrały w "Zmowie pierwszych żon", bezskutecznie usiłowały doprowadzić do nakręcenia kolejnej części przeboju z 1996 roku. Keaton być może najlepiej podsumowała pragnienia i obawy swoich hollywoodzkich koleżanek, nawiązując do roli w "Lepiej być nie może" u boku 66-letniego Jacka Nicholsona:

– Ten film daje nadzieję wszystkim, również mężczyznom, bo nie powiela głupiego stereotypu starszego faceta, który myśli jedynie o młodych panienkach. Upychanie mężczyzn w tego rodzaju szufladki to absurd.
http://film.onet.pl/0,0,1592227,2,600,artykul.html
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Śr sty 06, 2010 09:05

 

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez Margaret74 » Śr sty 06, 2010 09:27

Filmowe wydarzenia 2009 roku


Festiwale, najgłośniejsze premiery, największe skandale i najsmutniejsze pożegnania. Przypomnij sobie najważniejsze filmowe wydarzenia 2009 roku.

Festiwale i nagrody

Najmocniejszym akcentem otwierającym nowy rok jest każdorazowo ceremonia wręczania Oscarów. Największymi zwycięzcami 81. gali rozdania Nagród Amerykańskiej Akademii okazali się twórcy filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" - obraz zdobył wszystkie najważniejsze statuetki. Werdykt zaskoczył bukmacherów i krytyków, którzy obstawiali zwycięstwo Mickeya Rourke'a. Za najlepszego aktora uznany został Sean Penn za rolę w filmie "Obywatel Milk". Wyróżnienie dla najlepszej aktorki przypadło Kate Winslet za udział w dramacie "Lektor".
Nieco wcześniej nowy sezon otworzył 59. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie. Wśród laureatów imprezy znalazł się Andrzej Wajda. Polski reżyser dostał nagrodę im. Alfreda Bauera za obraz "Tatarak". Nagroda ta przyznawana jest reżyserom, którzy wyznaczają nowe perspektywy sztuki filmowej. Statuetka Złotego Niedźwiedzia powędrowała w ręce Claudii Llosy za film "Gorzkie mleko".
Kwiecień 2009 roku należał do Krakowa i II-go Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera. Krakowską Nagrodę Filmową Grand Prix Festiwalu oraz 100 tysięcy dolarów i milion złotych zdobył chilijski film "Służąca". Za zwycięzców imprezy uznać należy również twórców filmów "Wojna polsko-ruska" (Nagroda Publiczności - dla producenta i dla dystrybutora) oraz "The Messenger" (Nagroda Dziennikarzy).
24 maja dobiegł końca 62. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W niedzielny wieczór, w trakcie uroczystej gali, ogłoszono laureatów. Złotą Palmę zdobył Michael Haneke za obraz "Biała wstążka". Wśród zwycięskich produkcji znalazły się dwie najgłośniejsze propozycje imprezy[/b]: "Bękarty wojny"[/b] Quentina Tarantino oraz "Antychryst" Larsa von Triera.
Przełom lipca i sierpnia kinomani spędzali niewątpliwie we Wrocławiu, czekając na werdykt 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. W głównym, międzynarodowym konkursie, Grand Prix i nagrodę krytyków zdobył obraz "Głód". Publiczność nagrodziła "Tlen". W konkursie polskim zwyciężyła "Wojna polsko-ruska" oraz "Galerianki" (nagroda za debiut). "Flicker" i "Dubler" uzyskały wyróżnienia w konkursie filmów o sztuce.
Izraelski film "Lebanon" (Liban) w reżyserii Samuela Maoza wygrał 66. festiwal w Wenecji. Nagrody dla najlepszych aktorów otrzymali Rosjanka Ksenia Rappoport i Anglik Colin Firth.
Na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni konkurencję całkowicie znokautował debiutancki "Rewers". Film Borysa Lankosza zdobył 10 nagród, w tym Złote Lwy – Grand Prix imprezy. Srebrne Lwy powędrowały w ręce twórców "Wojny polsko-ruskiej".
Film "Lourdes" w reżyserii Austriaczki Jessiki Hausner zdobył z kolei Grand Prix 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Nagrody zostały wręczone w sobotę 17 października w warszawskim kinie Kultura. Przyznano 8 wyróżnień w ramach 5 sekcji konkursowych oraz nagrodę FIPRESCI dla najlepszego debiutu z Europy Wschodniej, którą otrzymał polski film "Rewers".
Film "Liban" zdobył Grand Prix Konkursu Głównego 17. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Plus Camerimage . Polskie filmy "Dom Zły" i "Rewers" otrzymały Srebrną i Brązową Żabę. Konkurs Polski wygrał film "Wojna polsko-ruska". Uroczystość rozdania nagród poprowadzili Grażyna Torbicka i Michał Lonestar.

Najgłośniejsze premiery

Na ekranach naszych kin w 2009 roku gościły dziesiątki filmów. Oprócz festiwalowych przebojów w repertuarze znalazło się wiele gorących nowości i… kilka odświeżonych klasyków.

Jeden z najgłośniejszych powrotów mijających 12 miesięcy należał niewątpliwie do Mickeya Rourke'a. Symbol seksu lat 90., pamiętny John z "Dziewięciu i pół tygodnia", dziś trochę starszy i zniszczony przez życie, wystąpił w roli nieomal siebie samego. W głośnym "Zapaśniku" Darrena Aronofsky'ego zagrał byłego mistrza wrestlingu, który postanawia wrócić na ring.
W Polsce, chociaż i my mieliśmy okazję przypomnieć sobie kilka nazwisk, rok 2009 zdecydowanie należał do debiutantów. Obok Borysa Lankosza po raz pierwszy prezentowali swoje filmy pełnometrażowe także Rafał Wieczyński i Katarzyna Rosłaniec. Biograficzny "Popiełuszko. Wolność jest w nas", historia kapelana Solidarności i Polski w burzliwych latach 80., był nie tylko najdroższą produkcją mijającego roku, ale również jednym z naszych towarów eksportowych. Praca siedmiu tysięcy aktorów i statystów, siedem miesięcy zdjęć w 14 miastach Polski nie poszły na marne. W otwierający weekend obraz obejrzało prawie 150 tysięcy widzów. Numerem jeden polskiego box office'u przez kilka tygodni były z kolei "Galerianki" - opowieść o współczesnych nastolatkach zagubionych wśród pokus centrów handlowych.
Na czele światowych rankingów przez ostatnie 12 miesięcy królowało wiele spektakularnych produkcji. Światło dzienne ujrzały długo oczekiwane, kolejne części uwielbianych serii: "X-Men geneza: Wolverine", "Star Trek 11", "Terminator: Ocalenie", "Transformers: Zemsta upadłych", "Harry Potter i Książę Półkrwi" czy, last but not least, "Saga Zmierzch: Księżyc w nowiu". Wśród najgorętszych nowości nie zabrakło zawrotnej akcji "G.I. Joe: Czasu kobry" z ponętną Sienną Miller i nie mniej apetycznym Channingiem Tatumumem oraz technologicznej rewolucji spod znaku Jamesa Camerona. Jego "Avatar" miał premierę w grudniu, zatem na wieści o największym sukcesie/klapie sezonu będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.
W roku 2009 na ekranach gościło również kilka nowych propozycji uznanych mistrzów oraz lubianych gwiazd. Pierwszą kategorię reprezenotwały między innymi: "Przerwane objęcia" Pedra Almódovara, "Vicky Christina Barcelona" Woody'ego Allena, "Spotkanie w Palermo" Wima Wendersa oraz "Janosik. Prawdziwa historia" Agnieszki Hollanda i Katarzyny Adamik czy "Mniejsze zło" wielkiego nieobecnego polskiego kina - Janusza Morgensterna. Wśród ulubieńców publiczności w ostatnim okresie nie mogło zabraknąć Sachy Barona Cohena (tym razem w postaci kontrowersyjnego "Brüna") i Sandry Bullock (komedia "Narzeczony mimo woli", w której pierwsza śmieszka Ameryki po raz pierwszy pojawiła się nago!).

Kinomani mieli również okazję, aby przypomnieć sobie stare dzieła. Nieśmiertelną klasykę w odświeżonej wersji reprezentowały arcydzieła światowej ("Casablanca" z nieśmiertelnym duetem Humphreya Bogarta i Ingrid Bergman, "Hair" - kultowy musical Milosa Formana) i polskiej kinematografii ("Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, "Austeria" Jerzego Kawalerowicza).

Poza ekranem

Magia kina to nie tylko migające na białym płótnie (choć dziś to oczywiście jedynie metafora) ruchome obrazy. Fascynacja filmem przenosi się na prawdziwe życie jego gwiazd, które, jak co roku, dostarczały fanom okazji do śmiechu i łez. Rok 2009 okazał się ostatnim dla kilku spośród wielkich. W marcu opuściła nas Natasha Richardson, ulegając poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach w kanadyjskim kurorcie Mont Tremblant. Członkini słynnego aktorskiego klanu i żona Liama Neesona szerszej publiczności znana była głównie z ról w obrazach: "Nie wierzcie bliźniaczkom" czy "Pokojówka na Manhattanie". W maju zmarł Mieczysław Jahoda, polski operator, autor zdjęć między innymi do "Pętli" czy "Pożegnań" Wojciecha Jerzego Hasa oraz "Krzyżaków" Aleksandra Forda.

Najsmutniejsze żniwo mijającego roku zebrał czerwiec, kiedy pożegnaliśmy króla popu i jednego z najbardziej rozpoznawalnych ludzi na świecie - Michaela Jacksona, aktora Davida Carradine'a (który niedawno przypomniał o sobie rolą w filmie "Kill Bill" Quentina Tarantino) i Farrah Fawcett, odtwórczynię jednego z Aniołków Charliego w kultowym serialu z lat 70. W lipcu do wielkich nieodżałowanych dołączył polski gwiazdor sceny i ekranu - Zbigniew Zapasiewicz. Do historii kina przeszły jego kreacje w filmach Edwarda Żebrowskiego, Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy. Najwybitniejsze z nich doskonale pamiętają miłośnicy filmu: docenta Adama Małeckiego, świetnego naukowca-biochemika, który zostaje wyrwany ze swojego uporządkowanego życia na skutek śmiertelnej choroby w "Ocaleniu", cynicznego docenta językoznawstwa - Jakuba Szelestowskiego, który pokazuje rozpoczynającemu karierę naukową asystentowi pułapki konformizmu w "Barwach ochronnych" oraz dziennikarza Jerzego Michałowskiego, który z dnia na dzień traci wszystko, co stanowiło sens jego życia w "Bez znieczulenia". Po raz ostatni na dużym ekranie mogliśmy podziwiać go w filmie "Nadzieja" (2006).
We wrześniu kinomani pożegnali jeden z aktorskich symboli lat 80., Patricka Swayze, który stworzył niezapomniane kreacje w "Dirty Dancing" czy "Uwierz w ducha", gdzie pojawił się u boku Demi Moore i Whoopi Goldberg. Cierpiącego na nowotwór artystę jedynie o kilka miesięcy przeżyła jego 32-letnia koleżanka po fachu, Brittany Murphy. Gwiazda "Sin City" zmarła niespodziewanie 20 grudnia. Jako oficjalną przyczynę zgonu podano zatrzymanie akcji serca.
Posępne refleksje budziły w tym roku także przypadki pozostałych przy życiu gwiazd. Niewątpliwie największym skandalem okazało się aresztowanie Romana Polańskiego. Reżyser, który we wrześniu przybył na festiwal filmowy do Zurychu, został zatrzymany na szwajcarskim lotnisku na podstawie wydanego w 2005 roku międzynarodowego nakazu aresztowania. Wymiar sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zarzuca mu, że w roku 1977 w willi aktora Jacka Nicholsona w Hollywood uwiódł 13-letnią wówczas Samanthę Gailey. W stanie Kalifornia czyn lubieżny z nieletnią klasyfikowany jest automatycznie jako gwałt. Przed zakończeniem wytoczonego mu postępowania karnego reżyser zbiegł do Francji, by uchronić się przed spodziewaną karą więzienia. Od tego czasu nie może przekroczyć granic USA bez groźby natychmiastowego aresztowania.
Na naszym rodzimym podwórku lokalne zamieszanie wywołali między innymi Andrzej Łapicki i Jan Nowicki, którzy niespodziewanie postanowili stanąć na ślubnym kobiercu. Bynajmniej nie ze sobą, ale z uroczymi partnerkami. Plotkarskie portale do dziś nie mogą otrząsnąć się z zachwytu nad wybranką Łapickiego - młodszą od niego o, bagatela, 60 lat... W zdecydowanie mniej przyjemnych okolicznościach znaleźli się inni celebryci: oskarżona o korupcję Weronika Marczuk-Pazura i przyłapani w oparach używek Tomasz Stockinger (który po pijanemu spowodował wypadek samochodowy) oraz Krzysztof Piesiewicz (nagrany telefonem komórkowym podczas zażywania kokainy). Przykry koniec roku zafundował nam zwłaszcza słynny współscenarzysta Krzysztofa Kieślowskiego. Wygląda na to, że dużo bezpieczniej jest śledzić zmienności box office'u niż życiorysy twórców i gwiazd.
http://film.onet.pl/0,0,1590701,5,600,artykul.html
Ostatnio edytowano Wt lut 02, 2010 13:53 przez Margaret74, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez Grażyna » Wt lut 02, 2010 13:02

W środę 03.02. 2010r o godz.23. w TVP1 ,w programie MISJA SPECJALNA nadany zostanie reportaż o mim przyjacielu z klubu turystycznego Karolu. P.i historii jego piosenki pt:"Taka Piosenka",która cieszyła się dużą popularnością w gronie fanów Dysko-Polo. :wink:
Avatar użytkownika
Grażyna
 

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez Iwona » Pn mar 15, 2010 11:22

Ostatnio telewizja wypuściła 2 dobre seriale.W sobotę o 20 na tvn ,,Usta,usta" a w niedzielę na 1 ,,Blondynka".Rozrywka murowana a śmiechu co niemiara.Oglądacie ? :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez wesola twardzinka » Pn mar 15, 2010 12:19

Ja oglądam Blondynkę.Fajny serlial.
Obrazek
Avatar użytkownika
wesola twardzinka
domator
domator
 
Posty: 1472
Dołączył(a): So gru 05, 2009 18:10
Lokalizacja: wielkopolska,Ostrów Wlkp

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez Margaret74 » Pn mar 15, 2010 17:40

no Usta Usta są extra :lol:
Mówicie,że Blondynkę też warto :?:
A co o Klubie Szalonych Dziewic myślicie?

Mój mąż natomiast wtopił się wczoraj w kolejny sezon Skazanego na śmierć,no i od dziś na HBO-Pacyfik się zacznie -też obejrzę :)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez Margaret74 » Wt mar 16, 2010 08:52

A ja dziś "z innej beczki".

Polecam gorąco film dokumentalny T.Sekielskiego-"Władcy marionetek",ukazujący kulisy,tzw.polityki.Film inny niż dotychczas,mający chwilami "wersje robocze".Myślę,że dokument ten jest b.potrzebny,a jego emisja przemyślana-wszak wybory przed nami. :?
Najlepszy cytat z filmu: Przeciętny człowiek nie powinien w życiu widzieć jak się robi dwie rzeczy:kiełbasę i...politykę:mrgreen:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez Iwona » Wt mar 16, 2010 11:47

Margo ,,Blondynkę" gorąco polecam.a oto stwierdzenie blondynki z ostatniego odcinka.,,Wiecie dlaczego kawały o blondynkach są takie krótkie?Po to aby ich faceci mogli zrozumieć" :lol: Film pełen humoru.Szkoda że tak krótko trwa. :D
O Klubie Szalonych Dziewic sądzę ,że jest niewypałem.Jest nudny i beznadziejny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez wesola twardzinka » Wt mar 16, 2010 15:38

A ja ostatnio ogladałam fajne filmy w necie .Jeden z nich toIdealny facet dla mojej dziewczyny Kiedy Kostek spotyka Lunę, nie ma wątpliwości, że ta piękna blondynka o tajemniczym spojrzeniu jest jego "drugą połówką pomarańczy". Problem w tym, że Lunę i Kostka dzieli tak wiele, że wydaje się, iż nie ma żadnych szans, by mogli być razem: ona jest instruktorką krav-magi, a on kompozytorem muzyki sakralnej. Ona przeżywa głęboką fascynację feminizmem, jest po nieudanym romansie z dziennikarzem telewizyjnym Norbertem Plesicą, do tego obecnie związana jest z kobietą, przywódczynią polskich feministek, a on obraca się w bardzo konserwatywnym towarzystwie. Wydaje się, że tych dwoje nie ma żadnych szans, by kiedykolwiek być ze sobą. Jednak los splącze ich historie w tak zwariowany sposób, że niemożliwe stanie się możliwe. Czy Luna i Kostek będą umieli to wykorzystać?…

Obsada:
Marcin Dorociński - Kostek
Magdalena Boczarska - Luna
Izabela Kuna -Klara Rojek, partnerka Luny
Tomasz Karolak - Norbert Plesica, były kochanek Luny
Kinga Preis - Plesicowa
Danuta Stenka - Teresa Wodzień, ciotka Kostka/Maria
Krzysztof Globisz- Profesor Katzówna

Drugi to też polski film Jeszcze raz
Najnowsza komedia romantyczna producentów wielkich kinowych hitów: "Ja Wam pokażę" oraz "Ryś".
"Jeszcze raz?" to historia opowiadająca jak rodzi się równocześnie dojrzała i młodzieńcza miłość, romantyczne perypetie matki i córki oraz ojca i syna. Autorką scenariusza jest największa polska scenarzystka Ilona Łepkowska, autorka największych telewizyjnych i kinowych hitów oraz Erwin Wencel. Autorem muzyki do filmu będzie Piotr Rubik.

Obsada:
Jan Frycz Michał, ojciec Pawła
Danuta Stenka Anna, matka Kasi
Andrzej Zieliński Tadeusz
Przemysław Cypryański Paweł
Mikołaj Krawczyk Tomuś
Anna Antonowicz Kasia

Kolejny film to Diukowie Hazardu:początek
Bo i Luke zostają zatrzymani przez gliniarzy i osadzeni w areszcie domowym pod opieką swojego wuja Jessego. Problem w tym, że nie mogą w nim przebywać zbyt długo, gdyż złowrogi Boss Hogg zamierza przejąć ich farmę a zapobiec temu mogą tylko bracia.

Obsada:
Alex Boling Ojciec
Trishelle Cannatella Ally Handy
Sherilyn Fenn Lulu Hogg
Jonathan Bennett Bo Duke
Patricia Nasr Mieszkaniec miasteczka
Willie Nelson Wuj Jesse
April Scott Daisy Duke

Miłość na wybiegu
Miłość na wybiegu - to komedia romantyczna rozgrywająca się w niepozornym świecie mody. Julka mieszka w małej nadbałtyckiej miejscowości i szczerze nienawidzi codziennych obowiązków, które polegają głównie na smażeniu ryb dla wczasowiczów. Marzy o studiach artystycznych w wielkim mieście. Niestety, zawód miłosny sprawia, że oblewa egzamin, ale przyrzeka sobie, że nie wróci w rodzinne strony, tylko spróbuje jakoś sobie poradzić w Warszawie. Znajoma rodziców, pani Marta (Barbara Brylska), wynajmuje jej pokój, a przypadkowe spotkanie w salonie fryzjerskim pani Marty owocuje nieoczekiwaną ofertą pracy - Julka dostaje propozycję dołączenia do zespołu modelek prestiżowej warszawskiej agencji.

Obsada:
Marcin Dorociński Kacper
Urszula Grabowska Marlena
Karolina Gorczyca Julia
Sonia Bohosiewicz Asystentka Marleny
Tomasz Karolak Prezes firmy zamawiającej sesję zdjęciową w Turcji
Anna Guzik Szefową konkurencyjnej agencji modelek
Izabela Kuna Przyjaciółka Marleny
Barbara Brylska Przyjaciółka Julii

Film nastepny jest animowany Planeta 51
Szesnastoletni LEM mieszka na Planecie 51, gdzie życie przypomina beztroską Amerykę lat pięćdziesiątych. Jego szczęśliwa egzystencja w bezpiecznej i uporządkowanej rzeczywistości upływa na marzeniach o posiadaniu własnego planetarium oraz zdobycia serca pięknej sąsiadki, NEERY. Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, w trakcie rodzinnego grillowania w ogrodzie ląduje statek kosmiczny, z którego wyłania się astronauta: KAPITAN CHARLES "CHUCK" BAKER. Niczego nie wiedząc, wbija amerykańską flagę w nowo zdobyty ląd, po czym odwraca się i widzi... zielonych mieszkańców Planety 51, którzy patrzą się w niego z przerażeniem. On sam, także w szoku, rzuca się do ucieczki i zupełnie przypadkiem znajduje schronienie w planetarium, w którym pracuje Lem. Kiedy ci dwaj poznają się, po chwili nieufności i dystansu zostają przyjaciółmi. Lem decyduje się ukryć Chucka przed fanatyczną armią Planety 51, która przekonana o zagrożeniu ze strony astronauty, postanawia złapać go i uwięzić. Tymczasem jedynym celem Chucka jest powrót na statek kosmiczny, nim ten wyruszy w powrotną podróż na Ziemię bez niego. Z pomocą Lema i jego przyjaciół, garstki niezbyt rezolutnych żołnierzy armii oraz poczciwego robota FAFIKA, Chuck rozpoczyna wyścig z czasem...
Ja sie przy tych filmach nieżle sie bawiłam.
Obrazek
Avatar użytkownika
wesola twardzinka
domator
domator
 
Posty: 1472
Dołączył(a): So gru 05, 2009 18:10
Lokalizacja: wielkopolska,Ostrów Wlkp

Re: FILM I NIE TYLKO

Postprzez paproshka » Śr kwi 28, 2010 07:57

Nie wiem czy słyszałyście o tym filmie, tym niemniej pozwolę go sobie Wam zarekomendować :)
Wydaje się być czymś ciekawym i innym w papce multikin i galeryjnych kin :wink:
Mówię o Helu Kingi Dębskiej, który zarazem jest debiutem pełnometrażowym tej świetnej dokumentalistki.

http://www.dziennik.pl/kultura/film/art ... a_snu.html

A tu jeszcze oficjalny trailer :D
http://www.youtube.com/watch?v=oFxBoMXcE2o
Obrazek
Avatar użytkownika
paproshka
lokator
lokator
 
Posty: 288
Dołączył(a): Cz kwi 15, 2010 11:46
Lokalizacja: Karczew

Postprzez » Śr kwi 28, 2010 07:57

 

Następna strona

Powrót do Kultura i sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość