Polecam książkę

Obrazek
Co warto przeczytać, zobaczyć, czego posłuchać...

Re: Polecam książkę

Postprzez Margaret74 » Śr cze 09, 2010 20:46

Jestem na etapie poznawania świata innych chorych kobiet...Jak wiecie czytam "Kobietę zaklętą.."-jak skończę,napiszę.
Na innym forum wyszperałam kolejną ważną pozycję z tej serii,mianowicie-"To jest wasze życie" Małgorzaty Baranowskiej(26zł.).Książka jest niestety jak widzę na razie...nieosiągalna,a z tego co ja zrozumiałam chyba sama autorka choruje na toczeń...M.Baranowska to ceniona warszawska poetka, prozaiczka, eseistka, historyk i krytyk literatury, współpracowniczka miesięcznika „Twórczość”, w którym publikuje stały cykl pt." Moja prywatna historia poezji". trzeba znów zajrzeć do biblioteki :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Śr cze 09, 2010 20:46

 

Re: Polecam książkę

Postprzez wesola twardzinka » Wt lip 06, 2010 16:37

Ja wtej chwili czytam książkę pt."Bez litości" autorstwa Miriam Ali i Jana Wain.Jest to książka opisana przez jedną z autorek tejże książki a mianowicie Miriam i jest ona na faktach dotyczacych wywozu jej dzieci do Jemenu.Wydarzenia te były w nagłowkachświatowej prasy.W cywilizowanej Anglii ojciec sprzedał czworo swoich dzieci na pustynny Bliski Wschód!!Kilkunastoletnie dziewczynki zostały matkami i...niewolnicami najbardziej ortodoksyjnego islamu.Ich matka(Miriam) ,bita i gwałcona,poniżana,okradziona z własnych dzieci ,walczy o ich powrtót.Dodam,że Miriam miała pochodzenie pakistańsko-angielskie(ojciec był pakistanczykiem) natomiast jej mąż był czystym Arabem.
Obrazek
Avatar użytkownika
wesola twardzinka
domator
domator
 
Posty: 1472
Dołączył(a): So gru 05, 2009 18:10
Lokalizacja: wielkopolska,Ostrów Wlkp

Re: Polecam książkę

Postprzez beta2 » Cz sie 12, 2010 12:03

Janusz Leon Wiśniewski - to mój ulubiony współczesny pisarz- z jego twórczości czytałam i mam te pozycje w swojej biblioteczce, bo dostałam je w prezencie od koleżanki :
-" Samotność w sieci" Wydawnictwo Prószyński i S-ka S.a. Warszawa- bestsellerową powieść , która jest dość trudna w czytaniu, ale chętnie do niej wracam.
Powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym tak tradycyjna jak klasyczna historia miłosna. powieść o miłości w internecie.
Tej ostatecznej: tej, o której się marzy.
Wiśniewski analitycznie i urzekająco relacjonuje tę miłość, wprowadzając na przemian nastrój niemal uroczystej czułości, aby kilka linijek dalej zadziwić odważnym erotyzmem. " Samotność..." to także hołd składany mądrości i wiedzy, splecione kunsztownie z wątkiem miłosnym fascynujące historie o molekułach emocji, o tym, kto tak naprawdę odkrył DNA,
i co po śmierci stało się z mózgiem Einstaina.
" Samotność..." pokazuje,że wirtualność internetu to tylko umowa i że e-mail - tak naprawdę - nie musi się różnić od listu przysłanego przez posłańca.

"Arytmie" Wydawnictwo Literackie Sp. z o.o. Kraków 2006 -autor wspaniale prowadzi czytelnika przez drogę rożnych odcieni miłości, bliskości i zaufania. Każe nam szeroko otworzyć oczy i z uwagą obserwować najmniejsze niuanse elementarnych uczuć. Udowadnia, że każde najmniejsze wydarzenie w życiu jest testem naszego charakteru. Ale przede wszystkim składa hołd najzwyklejszej rozmowie, która w każdym związku wydaje się najważniejsza.

" Intymna teoria względności" Wydawnictwo Elipsa Sp. z o.o. warszawa-wszystkie historie opisane w tej książce są prawdziwe. Nie potrzeba wymyślać
i układać w całość skomplikowanych fabuł. Wystarczy słuchać, obserwować, zachwycać się
i wzruszać, zastanawiać lub z przerażeniem po prostu uwierzyć.
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Polecam książkę

Postprzez moniq » Pt sie 20, 2010 17:09

Ja jestem po lekturze Bez granic Michaela Phelpsa i Alana Abrahamsona. Książka opowiada oczywiście o tym pierwszym - słąwnym amerykańskim pływaku, który zdobył najwięcej medali olimpijskich w historii. Bardzo polecam tę ksiązkę, bo można znaleźc w niej opisy nie tylko triumfów, ale także chwil słabości i niemocy Phelps'a. Uświadamia, że można osiągnąć każdy postawiony sobie cel, spełnić marzenie. Mimo iż nieraz wymaga to wiele pracy. Książkę tworzą także anegdoty rodziny, przyjaciół, trenera i innych pływaków o Phelpsie, który w młodosci musiał zmierzyć się z wieloma kłopotami i trudnościami w drodze do osiągnięcia swoich celów.
http://blogzkultura.blogspot.com/
"W drodze swojej nie ustawaj, żebyś doszedł, dokąd chcesz. Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem."
moniq
lokator
lokator
 
Posty: 332
Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 21:13
Lokalizacja: Rydzyna/Wrocław

Re: Polecam książkę

Postprzez Agnieszka » Pn sie 23, 2010 12:38

A mnie się udało znaleźć darmowego e-booka M. Fox Kobieta zaklęta w kamień. W prawdzie nie lubię takiej formy książek, ale po wydrukowaniu jest ok.

Do ściągnięcia ze strony: http://dc251.4shared.com/download/vRVbz8Ub/Fox_Marta_-_Kobieta_zaklta_w_k.rar?tsid=20100823-083013-4e6353e7
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

— Wacław Buryła
Avatar użytkownika
Agnieszka
domator
domator
 
Posty: 1097
Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 07:23

Re: Polecam książkę

Postprzez Margaret74 » Pn sie 30, 2010 15:34

Polecam gorąco "Obywatelkę"Manueli Gretkowskiej-powstanie Partii Kobiet ,tak od podszewki,krzywe spojrzenie na polityczną i mentalną polską rzeczywistość-nie znudzi was z pewnością,a warte skonfrontowania ze swoimi poglądami :wink:
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Polecam książkę

Postprzez Agnieszka » Śr wrz 01, 2010 13:10

To ja polecę trochę religijnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chciałam Wam polecić książkę Jesień cudów Jodi Picoult. Opowiada o dziewczynce, która ciągle z kimś rozmawia i bawi się. Okazje się, że ma wyimaginowaną przyjaciółkę, którą nazywa - Strażniczką. Wszystko to dzieje się po rozstaniu rodziców i matka myśli że to sobie wymyśliła na skutek przeżywanego stresu. Dziewczynka przechodzi serię badań oraz regularnie chodzi do psychiatry, która stwierdza że ów strażniczka to Bóg :) Resztę zostawiam sobie a Wam bardzo polecam.
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.

— Wacław Buryła
Avatar użytkownika
Agnieszka
domator
domator
 
Posty: 1097
Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 07:23

Re: Polecam książkę

Postprzez beta2 » Pt wrz 10, 2010 19:34

Polecam trylogię powieściową Sigrid Undset, jednej z najznamienitszych pisarek norweskich pt. " Krystyna córka Lavransa".
Dzieło to należy do najwybitniejszych osiągnięć literatury norweskiej i światowej, pisarka otrzymała za nie w 1828 roku Nagrodę Nobla.
Mam tą pozycję w swojej domowej biblioteczce i czytałam powieść już trzykrotnie. Zaznaczam,że nie czyta się jej lekko, ale gdy się zacznie to bardzo wciąga. Chociaż nasza pisarka Maria Dąbrowska wypowiedziała się tak , że - jest to dzieło, którego się nie czyta ale się w nie wjeżdza niby w kraj, z którego potem nie chce się wcale wyjeżdzać...Powieść to nad powieściami owa " Krystyna."
Żeby przybliżyć Wam trochę temat, ściągnęłam link, w którym zawarte jest jej streszczenie.

http://pl.shvoong.com/books/novel-novel ... -lavransa/
Miej serce i patrz w serce, bo...(.....)
Słowa palą, więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.
( J. Kaczmarski )
Avatar użytkownika
beta2
lokator
lokator
 
Posty: 295
Dołączył(a): So maja 22, 2010 23:08

Re: Polecam książkę

Postprzez Margaret74 » Wt wrz 28, 2010 09:02

zajrzyjcie,myślę,że warto :wink:

Książki -wyprzedaże i nowości
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Polecam książkę

Postprzez Margaret74 » Wt paź 05, 2010 18:47

Dla miłośników Mikołajka i nie tylko

JAŚKI



Nowi kumple Mikołajka!
Kiedy w rodzinie ma się sześciu chłopaków, nie da się nudzić nawet przez sekundę. Zwłaszcza z Janem-A, który zawsze chce być szefem, z klubem tajnych agentów Jana-B, Janem-C, który nigdy nic nie rozumie, z Janem-D zwanym Demolką, złotymi rybkami Jana-E, i Janem-F, który nie przestaje płakać… Nie mówiąc już o przeprowadzce, bijatykach z bandą Castorsów i kuzynami Fougasse’ami o odstających uszach… Na całe szczęście tata to złota rączka, a mama jest bardzo zorganizowana!
Książka Arrou-Vignoda to świetna zabawa dla całej rodziny. Perypetie Jaśków na pewno rozbawią wszystkich fanów Mikołajka.

Ponad 300 000 egzemplarzy opowiadań sprzedanych we Francji.
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Postprzez » Wt paź 05, 2010 18:47

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura i sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron