Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Obrazek
Co warto przeczytać, zobaczyć, czego posłuchać...

Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Mielnior » Pt lut 26, 2010 17:21

Jak mówiłem, tak czynię poniżej - wszelkie ciekawe nowości kinowe opiniuję. Postaram się krótko i obiektywnie.
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Postprzez » Pt lut 26, 2010 17:21

 

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Mielnior » Pt lut 26, 2010 17:36

"VALENTINE'S DAY"
Na pierwszy ogień komedia romantyczna, na którą wybrałem się wczoraj - znana ze znakomitej obsady (Jessica Biel, Julia Roberts, Emma Roberts, Jessica Alba, i wiele wiele innych, również znanych panów). Premiera była w walentynki, ale wolałem poczekać, żeby swoim zgorzkniałym wyrazem twarzy nie psuć humoru zakochanym parom :lol:
Plusy - jak juz wspomniałem obsada w stylu AllStars, ale nie zawsze to jest kluczem do sukcesu. W tym przypadku jednak większość zasługuje na bardzo dobrą opinię, oglądało się to naprawdę super. Fabuła jest momentami zaskakująca mimo, że z początku wydaje się "typowa". No i jest też kilka niespodzianek w filmie. Humor także jest na dość wysokim poziomie.
Minusy - nie podobał mi się fakt, że mężczyźni (nie wszyscy, ale większość) byli przedstawieni w niej negatywnie. Sporo takich wątków się przewija w filmie.
ogólna ocena w skali dla komedii romantycznych: 7/10
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Mielnior » Pt lut 26, 2010 17:54

"FROM PARIS WITH LOVE", polski tytuł: "POZDROWIENIA Z PARYŻA"
Gatunek filmu: komedia sensacyjna.
Film wszedł do kin dziś (piszę tu i zawsze będę pisał o Irlandii, nie wiem, jak w Polsce, ale ten film akurat jest w kinach, bo sprawdzałem).
Plusy - jak na komedię sensacyjną przystało - powinno być dużo wybuchów i męskiego humoru. John Travolta zapewnia dobrą dawkę i jednego i drugiego. Widać, że potrzebował takiej roli po stracie syna w zeszłym roku. Historia dosyć ciekawa, śmiechu co nie miara, sporo płomnieni i intrygujące mnie nazwisko głównej aktorki roli żeńskiej - Kasia Smutniak. Ja nigdy o niej nie słyszałem, a powinienem, jak już z Travoltą w jednym filmie gra...
Minusy - chociaż jest kilka wybuchów, to brakuje trochę poczucia efektów specjalnych - piszę o takich, za które odpowiedzialna jest kamera lub ujęcia. Nie, żeby to od razu "Matrix" był, czy "Wanted", ale nie ma ani jednego widocznego motywu wykorzystania techniki komputerowej. Ponadto film wydaje się szybki i trzeba szybko główkować, żeby zrozumieć o co chodzi - tak, jakby brakowało kilku scen pośrodku.
ogólna ocena w skali dla komedii sensacyjnych: 7/10
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Mielnior » Pt lut 26, 2010 18:13

"PERCY JACKSON I BOGOWIE OLIMPIJSCY: ZŁODZIEJ PIORUNA"
Gatunek filmu: baśniowy, przygodowy
Generalnie poszedłem na ten film po obejrzeniu trailera zachęcony efektami specjalnymi. Film przeznaczony dla dzieci/młodzieży w wieku 8-15 lat.
Plusy - obsada (Pierce Brosnan, Uma Thurman i 2-3 innych znanych aktorów), również ciekawy pomysł zarówno na stworzenie historii, jak i opowiedzenie jej.
Minusy - mam jednak więcej negatywnych odczuć co do tej produkcji. Przede wszystkim czułem się "oszukany" po wyjściu z kina - cały film oczekuje się na wojnę bogów i akcję, a na końcu nie ma nic. To samo z romansem między głównymi bohaterami. Wszystko kończy się dobrze i wszyscy idą do domu..trochę niedosyt. Fakt, że akcja jest ciekawa podczas filmu, ale oczekuje sie jej zintensyfikowania pod koniec, a nie osłabienia. Pozostaje czekać pewnie na część drugą, aż będzie w końcu ta wojna, a dziewczyna da się wreszcie pocałować. Efektów specjalnych też za wiele na dużą skalę nie ma. Mam na myśli fakt, że film jest o bogach, to powinni pokazać coś więcej, niż centaura albo faceta wychodzącego z morza ociekającego wodą.
ogólna ocena w skali dla harrypotterowych baśni: 6/10
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Margaret74 » Pt lut 26, 2010 21:14

Iwona toż nam sie kroi drugi "Paproshek",no nie? :D
Mielnior-żeby rozjaśnić atmosferę-to komplement :wink:

A oglądałeś może "7 Dusz" z W.Smithem? Oj,zrobił na mnie wrażenie.Mam zaległe ciągle "Bękarty wojny"-coś mi się wydaje,ze on może przebić wrażenie poprzedniego (no i jest tam Brad :mrgreen: ).

A "Wojnę polsko-ruską" z Szycem Borysem(?)-pokładałam się chwilami :D
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Ella » Pt lut 26, 2010 23:51

"Bękarty wojny" ogólnie mi się nie podobały a scena rozmowy oficera z rolnikiem budzi mój niesmak. Na pewno film należy do kontrowersyjnych i chyba tylko o to chodziło reżyserowi.

Za to" Kompania braci" bardzo. Super film i nie tylko dla mężczyzn. Porusza tematy takie jak męska przyjazń, honor, odwaga, strach. Każdy następny odcinek wciąga i jest lepszy od poprzedniego a zdarzenia w odcinkach bywają z sobą powiązane. Najgorszy jest pierwszy odcinek bo wprowadza widza w tematykę i brak jest tych emocji, które występują w odcinkach póżniejszych. Polecam
Obrazek
Avatar użytkownika
Ella
lokator
lokator
 
Posty: 376
Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 22:16
Lokalizacja: ok.zielona gora

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Iwona » So lut 27, 2010 07:39

Zgadzam się z Margo w sprawie Paproska :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Iwona
Moderator
Moderator
 
Posty: 3343
Dołączył(a): Śr lis 04, 2009 17:51
Lokalizacja: Białystok

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Margaret74 » So lut 27, 2010 10:34

Locman,czyli "Kompania braci" jest serialem? Podaj namiary :)
Avatar użytkownika
Margaret74
 

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Ella » So lut 27, 2010 12:18

Kompania braci jest serialem opartym na autentycznych wydarzeniach i w filmie wykorzystane są fragmenty wywiadów
z prawdziwymi uczestnikami walk ale nie jest to film ciężki. Kompanie braci mam na płycie DVD. Film zasługuje na wszystkie nagrody jakie dostał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ella
lokator
lokator
 
Posty: 376
Dołączył(a): Cz gru 03, 2009 22:16
Lokalizacja: ok.zielona gora

Re: Kącik Mielniora - recenzje hitów kinowych

Postprzez Mielnior » N lut 28, 2010 15:53

z Paproskiem nie wiem, o co chodzi, więc nie komentuję. Bękartow też nie oglądałem jeszcze - jakoś zajęty byłem w tamtym czasie, a równie ciekawe filmy do kina wchodziły i tak zawsze odkładałem, aż wyszły z kin. Jeśli chodzi o "7 dusz", to film bardzo dobry, Zresztą Will Smith w ostatnim czasie ma tylko wspaniałe filmy - "I am Legend", "Hancock", "The pursuit of hapiness" - wszystkie równie dobre jak "7 dusz" moim zdaniem.
Kompania braci natomiast leciała kilka lat temu w telewizji (chyba w poniedziałki, jak dobrze pamiętam o 21ej), wiem, że były 2 serie, a potem to wyemigrowałem i nie wiem.
-"Nie da się.."
- Co się nie da?? Wszystko się da! :D
Avatar użytkownika
Mielnior
Administrator
Administrator
 
Posty: 591
Dołączył(a): Cz lut 11, 2010 23:20
Lokalizacja: Dublin na chwilę obecną

Postprzez » N lut 28, 2010 15:53

 

Następna strona

Powrót do Kultura i sztuka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron